Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Skirta lėšų vaikų dienos centrams

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) paskelbė vaikų dienos centrų finansavimo konkurso rezultatus. 2019 m. iš viso paskirstyta 4,3 mln. eurų. Ši suma atiteks 282 vaikų dienos centrams. Finansavimas skirtas ir penkiems Ukmergės rajono vaikų dienos centrams. Dar trys ukmergiškių pateiktos paraiškos pateko į rezervinių projektų sąrašą.

Kaip „Gimtajai žemei“ sakė rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė, 2018 metais SADM finansavimas buvo skirtas aštuoniems Ukmergės rajone veikiantiems vaikų dienos centrams. „Ir šiemet paraiškas dėl lėšų skyrimo pateikė aštuoni vaikų dienos centrai. Iš jų septyni – tie patys, kaip ir pernai. Dėl paramos nesikreipė tik III Antakalnio kaime ne vienerius metus veikęs vaikų dienos centras. Uždarius vietos mokyklą, neliko ir vaikų dienos centro. Šiais metais dėl finansavimo naujam dienos centrui „Ypatingas vaikas“ kreipėsi VšĮ „Lyderių karta“, – pasakojo vedėja.

Ministerijos pranešime spaudai pažymėta, jog vaikų dienos centruose teikiamos socialinės priežiūros paslaugos vaikams. Kadangi tai yra savarankiška savivaldybių funkcija, paslaugos turi būti finansuojamos iš savivaldybių biudžetų. SADM, norėdama plėsti vaikų dienos centrų tinklą, prisideda prie šių paslaugų plėtros valstybės biudžeto lėšomis, kurias paskirsto konkurso tvarka.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Ukmergės vaikų dienos centrui, Varinės bendruomenės vaikų dienos centrui „Spalvingas rytojus“, Deltuvos miestelio bendruomenės vaikų dienos centrui „Delnai“, Tulpiakiemio kaimo bendruomenės Tulpiakiemio vaikų dienos centrui ir Pabaisko kaimo bendruomenės vaikų dienos centrui „Rankų apsupty“ SADM skyrė vienodą lėšų sumą – po 16 tūkst. Eur.

A. Leonavičienė patikino, jog savivaldybė yra numačiusi prie šių vaikų dienos centrų išlaikymo prisidėti ne mažesne kaip 10 proc. suma.

Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro projektas „Bilietas į visavertę vaikystę“, VšĮ „Lyderių karta“ projektas „Ypatingas vaikas“ bei Dainavos kaimo bendruomenės projektas „Būkime draugais“ įtraukti į rezervinių sąrašą.

Jame įrašytiems 64 vaikų dienos centrams finansuoti iš viso reikėtų 888 tūkst. eurų. Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos, šiuo metu ministerija ieško trūkstamų lėšų. Tikimasi, jog jų atsiras ir 2019-iais, kaip ir pernai, SADM finansuos aštuonių mūsų rajone veikiančių vaikų dienos centrų veiklą.

Vaikų dienos centrai laikomi itin veiksminga prevencine ir pagalbos šeimoms priemone, galinčia sušvelninti su įvairiais iššūkiais susiduriančių šeimų padėtį. Juose ne tik organizuojamas maitinimas, sudaromos sąlygos paruošti pamokas ir praplėsti akiratį, bet ir ugdomi socialiniai įgūdžiai, dirbamas socialinis darbas, konsultuojamos šeimos.

2017 m. SADM finansavo 250 vaikų dienos centrų, paskirsčiusi 3,6 mln. eurų – paslaugos buvo suteiktos 8,7 tūkst. vaikų. 2018 m. buvo paskirstyta 3,9 mln. eurų 281 vaikų dienos centrui, dar 66 vaikų dienos centrai finansavimą gavo ketvirtame metų ketvirtyje, ministerijai skyrus papildomus 300 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad praėjusiais metais paslaugas vaikų dienos centruose gavo 8,9 tūkst. vaikų. Vidutinės iš valstybės biudžeto skiriamos lėšos vienam centrui praėjusias metais sudarė 12,2 tūkst. eurų, 2019 m. – 15,2 tūkst. eurų.

Lietuvoje iš viso veikia apie 450 vaikų dienos centrų. Juos gali steigti savivaldybės, nevyriausybinės organizacijos, religinės bendruomenės ar bendrijos, vietos gyventojų bendruomenės.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Anonimas :
    o kur gi randasi Varines vaiku dienos centras Ir kas su jais dirba Labai idomu