Rajono savivaldybėje pasitikrinti raštingumą susirinko 13 ukmergiškių. Daivos ZIMBLIENĖS nuotr.

Aktualijos, Naujausi

Rašėme Nacionalinį diktantą

Dalia IVAŠKEVIČIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Personalo ir dokumentų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė

Penktadienį, kovo 8-ąją, jau dvyliktus metus iš eilės buvo rašomas Nacionalinis diktantas.

Į rajono savivaldybę susirinko 13 raštingumą norinčių pasitikrinti ukmergiškių. Savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje sulaukta 12 konkurso dalyvių. Taip pat diktantas buvo rašomas mokyklose, be to, jį buvo galima rašyti su kolektyvo nariais darbo vietoje.

Diktanto tekstą „Odė moterystei“ pirmiausia perskaitė jo autorė – atlikėja ir reklamos kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep. Diktantą, kaip ir kasmet, diktavo diktorius Marijus Žiedas.

„D. Filmanavičiūtė yra nepaprastai talentinga moteris, kurią aš pažįstu seniai. Tekstus rašo daugybė garsių, šaunių Lietuvos rašytojų, ir aš galvoju, kad žmonių, rašančių diktantą, ratas yra labai platus – 30 tūkst. pastaraisiais metais, todėl norisi į tą akademinį rašytojų būrį pakviesti ir daugiau kūrėjų, valdančių plunksną. Dovilė buvo pirmas bandymas, labai sėkmingas, manyčiau, todėl neatmetu galimybės, kad diktanto autorių ratą dar labiau plėsime“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

D. Filmanavičiūtė viename interviu yra sakiusi, kad jai buvo leista rašyti taip, kaip ji rašanti visada – savo stiliumi – ir komanda tai vertino kaip didelį išskirtinumą, o dėl sudėtingesnės rašybos žodžių ar skyrybos buvo tartasi su diktanto organizatoriais.

Rašiusieji diktantą pastebėjo, kad tekstas buvo aktualus ir įdomus, o daugiausia abejonių kilo būtent dėl skyrybos.

Diktanto organizatoriai atkreipia dėmesį, kad dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą bus atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5–6 klaidos. Todėl konkurso dalyviams buvo rekomenduojama pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti klaidas savarankiškai.

Asmenys, dalyvausiantys Diktanto finale balandžio 13 d., apie tai informuojami asmeniškai.

Diktanto tekstas paskelbtas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt .

Palikite komentarą apie straipsnį