Renginio metu dainavo choras „Žemyna“.

Aktualijos, Naujausi

Pažymėjo Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Pirmadienį, kovo 11-ąją, būrys ukmergiškių ir svečių susirinko miesto centre, prie paminklo „Lituania Restituta“ pažymėti Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo 29-erių metų sukaktį.

1990-aisiais, kovo 11 dieną, Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktas yra vienas reikšmingiausių Lietuvai istorinių įvykių. Akte skelbiama, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė.

Renginio metu prie paminklo „Lituania Restituta“ kalbėta apie šios datos reikšmę, svarbą, būtinumą saugoti šalies valstybingumą, nepriklausomybę, taip pat buvo padėta gėlių.

Kultūros centro moterų choras „Žemyna“, vadovaujamas Neringos Valinskienės, sugiedojo Lietuvos himną, dainininkėms pritarė susirinkusieji.

Jau tapo tradicija, kad kartu su ukmergiškiais Nepriklausomybės atkūrimo dieną pažymi ir į Tarptautinį perkusinės muzikos festivalį atvykę įvairių šalių muzikantai. Kaip ir kasmet, jie mušamaisiais instrumentais atliko kelis kūrinius.

Jau devynerius metus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse Seime vyksta tradicinė gėlių, padedamų ant Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų ir Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatų  kapų, perdavimo ceremonija. Taip pagerbiamas mirusiųjų šviesus atminimas.

Tarp 1991–1992 metų Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos deputatų buvo ir mūsų kraštietis, žymus kovotojas už Lietuvos laisvę monsinjoras Alfonsas Svarinskas, 2014 metais iškeliavęs į Anapilį. Jis amžino poilsio atgulė Dukstynos kapinėse.

Į Parlamentą paimti A. Svarinsko pagerbimui skirtų gėlių šįmet vyko Antano Smetonos gimnazijos moksleivės Ieva Miškinytė, Miglė Vaskelaitė, Gabija Petrauskaitė ir mokytoja Edita Pečiulienė.

Seimo pirmininko pavaduotoja Janina Degutienė įgaliojo ukmergiškes, taip pat Joniškio, Kauno, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Pakruojo, Palangos, Plungės savivaldybių atstovus gėles padėti ant signatarų kapų.

Grįžusios iš Vilniaus mūsų rajono atstovės užsuko į Dukstynos kapines ir gėles padėjo ant monsinjoro A. Svarinsko kapo.

„G. ž.“ inform.

Arvydo PĖŠINOS ir www.smetona.ukmerge.lm.lt nuotraukos

Iškilmėse Ukmergėje dalyvavo ir kalbėjo profesorius Liudas Mažylis.

A. Smetonos gimnazijos atstovės padėjo gėlių ant A. Svarinsko kapo.

Aidėjo perkusininkų muzika.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Laumėnai :
    Kai vyks miesto aikštės atnaujinimas už ES ir valstybės pinigus ,reikia lotynišką užrašą pakeisti lietuvišku . Juk jį skaito aukštaičiai , ne romėnai . Tada , paminklą atkuriant , buvo kažkiek susimauta .