Aplinkos apsaugos departamento nuotrauka

Kriminalai, Naujausi

Šventupiečiui lydekos kainavo per 2 000 eurų

Vasario 1 dieną įsigaliojo draudimas iki balandžio 20-osios žvejoti lydekas. Per pirmąjį akcijos „Lydeka 2019“ mėnesį žuvų ištekliams padaryta beveik 3 000 eurų žala, ji fiksuota Vilniaus, Alytaus ir Šiaulių regionuose.

Nuo vasario 1 iki kovo 1 dienos aplinkosaugos pareigūnai šalyje organizavo 224 reidus, patikrino 2 775 žvejus mėgėjus ir nustatė 144 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus. Iš jų 31 – šiurkštus. Taip pat konfiskuoti 128 mėgėjų žvejybos įrankiai.

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) praneša, kad daugiausia pažeidimų užfiksuota Utenos regione (40), o daugiausia šiurkščių – Kauno regione (14). Dažniausias šiurkštus pažeidimas – gyvos žuvelės naudojimas masalui.

Stambiausias lydekų laimikis rastas vasario 8 dieną Ukmergės rajone, kai aplinkos apsaugos pareigūnai, tikrindami gautą informaciją apie neteisėtą lydekų gaudymą ir prekybą draudžiamu metu sugautomis žuvimis, organizavo reidą Šventupės kaime.

Keletą valandų praleidę pasaloje, aplinkosaugos pareigūnai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais sulaikė asmenį, kuris, žvejodamas draudžiamu būdu – masalui naudodamas žuvelę – ir draudžiamu metu, buvo sugavęs 14 lydekų. Už jas reikės atlyginti 2 030 eurų žalą žuvų ištekliams.

Be to, pažeidėjui taip pat gręsia administracinė bauda nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo įrankių konfiskavimu.

Aplinkosaugininkai primena, kad lydekų negalima gaudyti visuose vandens telkiniuose, išskyrus privačius tvenkinius ir kūdras. Iki balandžio 20 dienos draudžiama žvejoti masalui naudojant gyvą žuvelę. Žvejybai gali būti naudojamas žuvies gabalėlis, o Kuršių mariose – ir žuvelė, tačiau visos užkibusios lydekos turi būti nedelsiant paleidžiamos atgal į vandens telkinį.

Mokslinių tyrimų duomenimis, daugumoje šalies vandens telkinių plėšriųjų žuvų yra per mažai. Net Kauno mariose, kuriose žuvų nuo 2013 m. pagausėjo apie keturis kartus, lydekų, greičiausiai dėl intensyvios jų žvejybos, nedaugėja.

Lydekų žvejybos draudimo laikotarpiu aplinkosaugininkai organizuoja reidus, ypač į nuošalesnius, žvejų mėgėjų rečiau lankomus vandens telkinius. Ten vis dar pasitaiko pažeidėjų, kurie stato šakotines, ir gaudo besiruošiančias neršti lydekas.

Kovojant su pažeidėjais svarbi ir visuomenės pagalba. Aplinkosaugininkai ragina žmones, pastebėjusius žvejybos taisyklių pažeidimus, nedelsiant pranešti apie tai bendruoju pagalbos telefonu 112. Bendrojo pagalbos centro operatoriai šią informaciją nedelsdami perduos AAD budinčiam mobiliam aplinkosaugininkų ekipažui.

G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Anonimas :
    Labai gerai, gal pamoka bus.
  • Stebuklas :
    Kuriame ezere kimba isvalytos ir be zvynu zuvys? Turbut ir is kaimynu saldiklio istrauke GA.