Prezidentė padėkojo akcijos dalyviams, kurie prasmingomis iniciatyvomis pasveikino naują šimtmetį skaičiuojančią valstybę. Antra iš kairės – D. Braidokaitė, dešinėje – R. Povilaitis. LR Prezidentūra/Roberto DAČKAUS nuotr.

Naujausi, Žmonės

Tarptautinio žaidimo dalyviai Vasario 16-ąją startavo Liaušiuose

Trečiadienį Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino ir už originalumą, pilietiškumą, gebėjimą sutelkti bei meilės Tėvynei puoselėjimą Lietuvos valstybės vėliavomis apdovanojo sumaniausius akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ idėjų iniciatorius. Tarp šešiolikos apdovanotųjų buvo ir tarptautinio žaidimo „Geocaching“ bendruomenės Lietuvoje atstovai. Jų organizuotas renginys „Vėliavos šilkas plazda vėjyje“ Vasario 16-ąją prasidėjo Ukmergės rajone, Liaušiuose, prie čia esančio išskirtinio paminklo šimtmečio Lietuvai ir į bendrą šventę subūrė svečius bei vietos gyventojus.

Jau tapo tradicija, kad šalies prezidentė prieš Vasario 16-ąją kviečia visą Lietuvą kūrybingai, prasmingai ir linksmai minėti Valstybės atkūrimo dieną. Akcija „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ vyko jau septintą kartą. Prie jos jungėsi ir originalias šventimo idėjas registravo bendruomenės, šalies mokyklos ir darželiai, šeimos ir lietuviai, esantys užsienyje… Kaip ir ankstesniais metais, į kvietimą atsiliepė ir ukmergiškiai. Iš viso akcijai skirtame tinklapyje buvo registruotos penkios Vasario 16-osios šventimo iniciatyvos, kurios vyko mūsų rajone.

Už išradingumą išskirtinio dėmesio sulaukė Ukmergės rajone vykusio orientacinio žaidimo sumanytojai – tarptautinio žaidimo „Geocaching“ bendruomenės Lietuvoje atstovai.

Kaip „Gimtajai žemei“ pasakojo viena iš Vasario 16-ąją vykusios iniciatyvos „Vėliavos šilkas plazda vėjyje“ iniciatorių Dalia Braidokaitė, „Geocaching“ (Geo – sąsaja su geografija, žeme; Cache – angl. slėptuvė) žaidimo esmė – pagal turimas koordinates, kurios yra sukeltos į Geocaching.com platformą, ieškoti paslėptų konteinerių su užrašinėmis.

Dažniausiai slėptuvės slepiamos kur nors netoli įdomių, gražių, svarbių vietų. Vienos būna lengvai pasiekiamos, kitos – sunkiau. Bendruomenė taip pat rengia susitikimus, įvairius renginius. Vienas tokių – „Vėliavos šilkas plazda vėjyje“. Šiemet jį organizavome Ukmergės rajone“, – sakė Dalia.

Praėjusiais metais, minėdami Vasario 16-ąją, geocacheriai surengė trijų dienų geožygį po žymias Lietuvos vietas automobiliais. Jo metu buvo nuvažiuota 1 500 kilometrų ir aplankytos unikalios šalies vietos, signatarų tėviškės ir vietos, susijusios su iškiliausiomis Lietuvos asmenybėmis. Jurbarke prasidėjęs ir čia baigęsis maršrutas vedė per Šilutę, Klaipėdą, Kretingą, Skuodą, Mažeikius, Joniškį, Pasvalį, Biržus, Rokiškį, Zarasus, Švenčionis, Vilnių, Varėną, Druskininkus, Šakius, pakeliui užsukant į daugelį kitų vietovių.

Pernai renginį organizavo Rimvydas Povilaitis, šiemet jis pasitelkė į komandą dar tris narius – Svajūną Stanislauską, Stasį Lencevičių ir mane, šiek tiek pakeitė renginio koncepciją. Startui išsirinkome dėmesio vertą, Liaušiuose pastatytą šimtmečio Lietuvai skirtą paminklą su Jonu Basanavičiumi ir Vyčiu. Dalyviai susirinko iš visos Lietuvos, taip pat atvyko komanda iš Latvijos“, – apie iniciatyvą pasakojo D. Braidokaitė.

Sutarę su Šešuolių seniūne Jolanta Lukšiene ir Liaušių bendruomene, geocacheriai šventės dieną susirinko prie Liaušių kultūros namų. Čia kartu su vietos gyventojais giedojo himną, susibūrė prie laužo, vaišinosi arbata, pyragaičiais, kartu fotografavosi, bendravo.

Po smagaus pabuvimo Liaušių žmonės rinkosi į kultūros namus, kur vyko koncertas, o svečiai pradėjo antrą savo renginio dalį, kurią pavadino Lietuvos „Geocaching“ čempionatu. Pagal taisykles komandoje turėjo būti 2–4 žmonės, bent vienas iš jų registruotas Geocaching narys, prie jų galėjo jungtis šeimos nariai, draugai. Dalyvavo simbolinis – šešiolika – komandų skaičius (15 iš Lietuvos, 1 – iš Latvijos). Iš viso orientaciniame žaidime dalyvavo apie 60 žmonių.

D. Braidokaitė pasakojo, kad nustatytu laiku buvo publikuotos 15 slėptuvių ir užsiregistravusios komandos po vieną automobiliais išvažiavo jų ieškoti: „Kiekviename konteineryje esančioje užrašinėje dalyviai turėjo užsirašyti komandos pavadinimą ir laiką bei išspręsti užduotį. Iš 15 užduočių atsakymų susidėjo simbolinės 16-osios slėptuvės koordinatės“.

Pašnekovė pažymėjo, jog slėptuvės buvo įrengtos prie kultūrinio paveldo objektų. Tai Laisvės paminklas Šešuoliuose, paminklinis akmuo Kazimieravos kaime, Jono Basanavičiaus paminklas Liaušiuose bei kiti.

D. BRAIDOKAITĖS nuotraukos

Renginys baigėsi nepriklausomybės pikniku, kuris vyko prie Pilionių ežero.

Prie paminklo Liaušiuose susibūrė vietos bendruomenė ir orientacinio žaidimo dalyviai.

 

Palikite komentarą apie straipsnį