Kauno gatvėje esantis apleistas namas ir jo aplinka bado pro šalį einančių ir važiuojančių akis. AUTORĖS nuotrauka

Naujausi, Nuomonių telefonas

Savininkas pastatą paliko likimo valiai

Ukmergiškė Vida pasidalino mintimis apie apleistą Kauno gatvės 23 namą. Pasak moters, kiekvieną kartą, kai tenka laukti autobusų stotelėje, esančioje netoli šio pastato, arba važiuoti pro šalį Kauno gatve, kyla klausimas: kodėl niekas nesirūpina šiuo apleistu statiniu?

Šis medinis namas stovi šalia vienos iš pagrindinių gatvių. Jį mato visi, kas važiuoja pro šalį. Kokį vaizdą apie Ukmergę susidaro svečiai, žvelgdami į daugelį metų neprižiūrimą, aplūžusį pastatą, aplinkui jį sužėlusius krūmus? Kodėl niekas nepasirūpina, kad ši šiukšlynu virtusi vieta būtų sutvarkyta?“ – klausė laikraščio skaitytoja.

Atsakyti paprašėme miesto seniūnės Zitos Pečiulienės. Ji patikino, jog tai yra privati nuosavybė, ir ja rūpintis, tvarkyti pastatą, jo aplinką privalo jos savininkas. Seniūnija užsiimti privačių sklypų tvarkymu neturi teisės.

Visa bėda, kad šio griūvančio gyvenamojo namo ir sklypo savininko nepavyksta rasti. Prieš kelerius metus, kai pradėjau dirbti, su seniūnijos žmonėmis sutvarkėme šio namo aplinką: išpjovėme, iškirtome krūmus, nušienavome žolę. Porą metų šis kampas nebadė akių. Praėjusią vasarą kiemas vėl apaugo…“ – sakė seniūnė.

Z. Pečiulienei sunku suvokti, kodėl miesto centre nuosavybę turintis žmogus ja visiškai nesirūpina. Juk neprižiūrimas, želdinių gožiamas medinis pastatas pūva. Nejau savininkas laukia, kol namas nugrius?

Miesto seniūnė neslėpė, jog panašių apleistų statinių mieste yra nemažai: „Jei pasižvalgytume po Ukmergę, pamatytume, kad tokių negyvenamų, užrakintų, užkaltais langais gyvenamųjų namų yra daugelyje gatvių. Kai kurie savininkai prižiūri bent aplinką, tačiau nemažai yra tokių, kurie ir to nedaro.“

Vis tik didžiausia problema, kad mieste apstu apleistų teritorijų bei pastatų, seniūnė įvardija tai, jog nepavyksta rasti jų savininkų. Pasak Z. Pečiulienės, praėjusiais metais buvo išsiųsti 87 įspėjimai, kad savininkai jiems priklausančiose teritorijose nupjautų žolę. Deja, į raginimus sureagavo tik apie 30 apsileidėlių.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Anonymus :
  DP ir KGB darinys
 • Anonimas :
  Tai berot adm.direktoriaus sunenas!
 • Anonimas :
  Tik kada nueini-kavos gėrimas.Dar sėdi vyras stora šikna,ką jis veikia.Išdalino maišus siukslems,tai gal ji reikia pasiusti apsižvlgyti kaip tvarkomos atliekų aikštelės,praeit per šiukšlynus,purvyną negalima.Tai čia taip dirba seniūnija?Labai nemalonios asabos,ypač pavaduotoja.
 • Anonimas :
  Tai kadencijos yra! Tik kur ziuri meras, adm.vadovas? Ar kaip visada istatymas negalioja? Pamirsot istatymo pavadinima? Kontrolierei primine, primins dar karta ir seniunijoms!
 • Arta :
  Turi būti kadencijos ir šioje savivaldybės įmonėje ar kaip pavadinti. Neaišku nei ką nudirbo naudingo nei aplamai ką dirba apart pinigus kad už šiukšles renka. Teko pora kart susidurti tai nemalonūs žmonės dirba. Paaiškinti tam tikrų klausimų gražiai nesugebėjo, o galėtų paruošti ataskaitą kas padaryta naujo ir gero. Šių metų ataskaitos pridavime nedalyvavo
 • verute :
  zinokit visai nusivilem musu seniune ,neranda istatymu kaip uzdrausti niokoti Piliakalnio pakrascius su masinom,tiesiog baisu ir apgailetina.
 • Anonimas :
  zinokit visai nusivilem musu seniune ,neranda istatymu kaip uzdrausti niokoti Piliakalnio pakrascius su masinom,tiesiog baisu ir apgailetina.
 • Atliekos :
  Išeitų, šios privačios nuosavybės šeimininkas nemoka mokesčių už atliekų tvarkymą, jei seniūnė nežino, kieno ta nuosavybė?
 • regina :
  cia tik seniune kalta riekia leisti dirbti kas sugebes surasti o issiusti uz siuksles visada suranda
 • Anonimas :
  Juokina visus seniūnė, atrodo kad akmens amžių gyvenam😄😩
  • Anonimas :
   Tai ji ir gyvena! Visiems patogu.
 • Ukmergiške :
  Kaip neranda savininku? O Registrų centro paslaugomis nebande pasinaudoti?
  • Anonimas :
   Ten nera tokio daikto! Pamirskit. Ziauru koks bardakas. Visi turi, zino, o ten nera!
 • Buvusių nebuna :
  Nemoki tvarkytis, užleisk vietą kitam. Užsisedėjai.
  • Anonimas :
   Valstybes tarnybos istatymas. Ten aiskei parasyta kadencijos! 2 kadencijos ir ate ...
  • Anonimas :
   Pritariu