Rimvydo TUMO nuotrauka

Žmonės

Vasario 16-ąją Pašilės parapijiečiai minėjo bažnyčioje

Erika MIKUČIONIENĖ

Jau tampa tradicija, kad minėti Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo šventės, Pašilės parapijiečiai susirenka į Šv. Barboros bažnyčią. Šiemet ypatingas dėmesys skirtas Pašilės kraštui, vyriausiems pašiliškiams.

Šventės metu buvo galima išvysti dokumentinį filmą „Būti pakraštėje“, kuriame senoliai dalijasi prisiminimais apie Pašilės ir aplinkinius (Deltuvėlės, Burtkaimio, Varinės ir kt.) kaimus, šeimose puoselėtas tradicijas, dainuotas dainas. Prie filmo kūrimo prisidėjo Ukmergės naujųjų medijų ir meno klubas „Pozityvas“ (vad. Nijolė Paškauskienė).

Antrus metus iš eilės šventėje dalyvavo Pašilės progimnazijos mokinukai, kuriuos paruošė mokytoja Rima Mackevičienė: vaikai pristatė poetinę kompoziciją. Savo dainomis šventės dalyvius džiugino Ukmergės kultūros centro III Antakalnio ir Varinės ansambliai, vadovaujami Mariaus Mikučionio. Varinės šeimininkės, kurias subūrė Regina Černiauskienė ir Vida Zbarauskienė, visus vaišino tautinėmis spalvomis puoštais skanėstais, gardžia žolelių arbata. Renginio metu ant trispalvio popieriaus buvo piešiami šventėje dalyvavusių žmonių delnai, o paskui, juos iškirpus, įsiamžinta bendroje nuotraukoje. Belieka padėkoti Pašilės parapijos klebonui Rimantui Laniauskui už šiltą priėmimą, geranoriškumą ir bendruomeniškumo stiprinimą.

 

Palikite komentarą apie straipsnį