Kunigas E. Kazlauskas Šešuoliuose tarnavo nuo 2015-ųjų vasaros. Redakcijos archyvo nuotr.

Naujausi, Žmonės

Šešuolių parapijos klebonas atsisakė pareigų

Nuo vasario 1 dienos 37-erių kunigas Egidijus Kazlauskas atsisakė Šešuolių šv. Juozapo parapijos klebono pareigų. Taip pat jis savo noru atsisveikino ir su dar dviem aptarnautomis parapijomis – Širvintų rajono Zibalų šv. Jurgio bei Šešuolėlių Švč. M. Marijos, Visų Malonių Tarpininkės, kuriose ėjo klebono pareigas.

Kaip „Gimtajai žemei“ sakė Kaišiadorių vyskupijos generalvikaras Rolandas Bičkauskas, E. Kazlauskas paties prašymu atleistas tik iš eitų parapijų klebono pareigų. Jo kunigystė nėra suspenduota. Tad dabartinis dvasininko statusas – kunigas be pareigų.

Kunigas asmeniškai kreipėsi į Kaišiadorių vyskupą Joną Ivanauską ir paprašė atleidžiamas iš pareigų, kurias Ukmergės ir Širvintų rajonų parapijose ėjo daugiau nei trejus metus. Manau, kad savo prašyme E. Kazlauskas nurodė ir priežastis“, – sakė generalvikaras.

Jo teigimu, vyskupas prašymo iš karto nepatenkino, dvasininkui davė laiko pamąstyti apie savo sprendimą. Praėjus nustatytam laikui, kai kunigas savo nuomonės nepakeitė, pagal galiojančią tvarką E. Kazlauskas vyskupo dekretu buvo atšauktas iš Šešuolių šv. Juozapo, Zibalų šv. Jurgio bei Šešuolėlių Švč. M. Marijos, Visų Malonių Tarpininkės parapijų klebono pareigų.

Taip pat vyskupo dekretu Šešuolių parapijos laikinuoju administratoriumi paskirtas Želvos Ignaco Lojolos parapijos klebonas Petras Avižienis, Zibalų ir Šešuolėlių parapijas aptarnaus Kiauklių Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos klebonas Antanas Jasionis.

Vyskupijos generalvikaras pabrėžė, jog dažniausiai dvasininkai pateikia prašymus atšaukti iš pareigų dėl sveikatos. Pašnekovo žodžiais tariant, tokie atvejai, kad parapijose eitų pareigų atsisakytų dėl kitų priežasčių, labai reti.

Dabar jau buvęs Šešuolių parapijos klebonas E. Kazlauskas „Gimtajai žemei“ patvirtino, jog atsisakyti turėtų pareigų nusprendė savo noru. Tačiau tokio žingsnio motyvų ir priežasčių kunigas nepanoro atskleisti. Nusprendęs toliau neiti klebono pareigų, jis išsikraustė ir iš Šešuolių klebonijos.

Taip pat jis paaiškino, kad šiuo metu vyksta parapijų perdavimas laikiniems administratoriams. Parapijų bažnyčiose, kaip ir įprasta, laikomos šv. Mišios, tikintiesiems teikiami visi patarnavimai.

Paklaustas apie tolimesnius savo planus, kunigas E. Kazlauskas teigė, jog viešai jais dalintis nenorėtų.

E. Kazlauskas Šešuolių parapijos klebonu buvo paskirtas 2015 metų birželį. Iki tol jis tarnavo Molėtų parapijoje.

Pradėjęs dirbti Šešuoliuose, jis labai aktyviai įsijungė į miestelio gyvenimą. Būrė parapijiečius, jaunimą, kvietė dalyvauti jo organizuojamuose renginiuose, išvykose. Jo iniciatyva Liaušių kultūros namuose atsirado koplyčia. Ypač kunigas išgarsėjo ėmęs burti motociklininkus. Jo sumanytas projektas „Suk rankeną“ vienijo gausų būrį šalies motociklininkų.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Auksinis kardas :
  Tai buvo puikus kunigas sugebantis pritraukti zmones. Atvaziuodavo zmones ir is kitu miestu. Bet jeigu nusprende gyventi paprasto mirtingojo gyvenima tai tegul ir gyvena. Geriau atsisakyti pareigu negu zaisti dvigubus zaidimus. Vadinasi tai saziningas zmogus. Sekmes jam. Laisves ir gyvenimo dziaugsmo. Bet vistiek noretusi kad sugriztu...
 • pritariu :
  Visi zino del komios rokeres mete kelia:)) gaila kunigo o jai geda
  • Anonimas :
   Tai išsklaidyk abejones,parašyk kokios konkrečiai rokerės?Liaudis nori žinoti:)))
 • Štai :
  Kokie, pas mus "tikintieji-davatkos", geriau, jau patylėtų! Kunigai, taip pat, visi susiję su politika ir visa kita... Todėl, ir dingsta noras į tą bažnyčią eiti.
 • Anonimas :
  Iš parapijos bobučių jau visus pinigus išmonijo, popiežius gi daugiau nebeatvažiuos, nėr kaip vėl monyt, o už Liaušių paminklą, girdėjau, galimai skolos liko, nors irgi ir bobutės aukojo, ir rėmėjai rėmė, bet kai "sukt rankeną" smagiau, tai ką jau čia daugiau ir kalbėt... :)
  • Atsakymas :
   tai ir nekalbek, jei neturi zodiu , ka pasakyt!
 • Nespėliokim :
  Vietiniai priežastis žino. Tikrai ne berniukai, ir jokio pedofilijos ,,prieskonio" čia nėra.
 • Anonimas :
  Gal kiek susiję su šiuo filmu https://www.15min.lt/kultura/naujiena/kinas/filma-apie-pedofilijos-skandala-kataliku-baznycioje-sukures-f-ozonas-tie-kurie-mus-puola-filmo-net-nera-mate-4-1100404
  • :D :
   Čia geras. Matyt tose parapijose nebuvo berniukų :DD
 • 🤣 :
  Vietines davatkos,kurioms visi kunigai visasda neitinka isede is pareigu.🤣
  • Anonimas :
   Pritariu