AUTORĖS nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Eismą Klaipėdos gatve draudžiantys kelio ženklai išliks

Penktadienį surengtas rajono savivaldybės administracijos Saugaus eismo komisijos posėdis, kurį vedė komisijos pirmininkas, administracijos direktorius Stasys Jackūnas. Posėdyje svarstyta per dešimt klausimų, kurių dauguma susiję su įvairiais kelių ženklais. Vieni gyventojai prašė kai kuriose miesto vietose pastatyti eismą ribojančius kelių ženklus, kiti kreipėsi dėl jų panaikinimo.

Vienas iš daugiausia diskusijų sukėlusių klausimų buvo susijęs su remontuojamoje Klaipėdos gatvėje įrengtų laikinųjų kelio ženklų tikslingumu. Apie tai prabilta po to, kai Saugaus eismo komisiją pasiekė automobilius vairuojančių ukmergiškių prašymai paaiškinti, kaip jiems elgtis važiuojant šios gatvės remontuojama dalimi.

Panašių klausimų pastaruoju metu gavo ir „Gimtosios žemės“ redakcija. „Remontas lyg ir baigtas, jokie darbai nevyksta, bet kelio ženklai, draudžiantys eismą, tebestovi. Keisčiausia, kad jų niekas nepaiso ir važiuoja. Tačiau vairuotojai juk privalo vadovautis kelio ženklais ir vykdyti jų reikalavimus. Be to, šioje gatvėje, ties sankryža su Vasario 16-osios gatve, stovi vaizdo kameros, kurios fiksuoja pažeidėjus. Ar nenutiks taip, kad visi gaus pranešimus apie įvykdytus pažeidimus? Gal reikėtų, kad policija dabar pakontroliuotų, kaip laikomasi Kelių eismo taisyklių. O jei vis tik galima važinėti šia gatve, tai kam tie ženklai, gal reikėtų juos pašalinti ir neklaidinti žmonių?“ – mintimis dalijosi vairuotojai.

Gyventojai taip pat priekaištavo ir dėl prastos situacijos Vasario 16-osios gatvėje, kuria dėl išmuštų duobių praktiškai neįmanoma važiuoti.

Saugaus eismo komisijos narys, rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus sutiko su ukmergiškių priekaištais ir siūlė žiemos metu, kol Klaipėdos gatvėje sustabdyti remonto darbai, nuimti ir kelio ženklus, nes į juos vis tiek niekas nekreipia dėmesio. Pasak jo, į jį ne kartą kreipėsi ir policijos pareigūnai, kurie turėtų bausti pažeidėjus, tačiau kol kas to daryti nesiima. „Visi suprantame, jog uždarius eismą Klaipėdos gatve ir esant tragiškai situacijai Vasario 16-osios gatvėje, miesto dalis, esanti prie turgaus, bus užblokuota. Dabar esantis ženklinimas nedraudžia Klaipėdos gatve važinėti čia gyvenantiems ar dirbantiems asmenims bei aptarnaujančiam personalui, tačiau kaip kitiems žmonės pasiekti „Sodrą“, kitas įstaigas?“ – mintimis dalijosi A. Dutkus. Jis taip pat pridūrė, jog esant tokiam ženklinimui klaidinami ir Ukmergės svečiai. Neva atvykusieji prie viešbučio ar restorano, išvažiuodami iš kiemo ir nežinodami, kad Klaipėdos gatvėje tik vienpusis eismas, suka į dešinę ir važiuoja prieš eismą. Vedėjo nuomone, norint išvengti painiavos, vienus ženklus reikia nuimti, o kitus pastatyti.

Tačiau ne visiems A. Dutkaus siūlymams buvo pritarta. Klaipėdos gatvės rekonstrukcijos darbus vykdančios UAB „Ukmergės keliai“ atstovas Robertas Paulauskas teigė, jog rekonstrukcija dar nėra baigta, todėl statybvietės teritorija priklauso jų įmonei, kuri nenori prisiimti atsakomybės. „Mes negalime nuimti šių ženklų“, – tvirtino R. Paulauskas. Jis tik pažadėjo įrengti ženklus dėl vienpusio eismo.

Svarstant šį klausimą kalbėta ir dėl Vasario 16-osios gatvės būklės. Pasak saugaus eismo komisijos pirmininko S. Jackūno, rūpintis šia gatve įpareigota miesto seniūnija, kuri priežiūros paslaugą samdo iš UAB „Ukmergės versmė“. Posėdyje dalyvavęs šios įmonės direktorius servisui Gintaras Zaikauskas pažadėjo užlyginti dėl dažnų oro permainų atsiradusias duobes.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Anonimas :
  Tai tiesa...
 • ok :
  Tai,kad ir pesčiomis vaikščiot neimanoma,nebent reikia laukti vasaros.Juk debilai,net šaligatviu nesugeba nuvalyti,o kur tie traktoriai pravalo,tai geriau visai nereikia valyti,nei taip,nes dar slidžiau pasidaro,nedaeina idiotams,kad taip nuvalius,reikia smeliu pabarstyti.Aš išvis neatsimenu,kad taip blogai butu prižiurimos gatves ir šaligatviai,neatsimenu nei vienu tokiu metu.
  • X :
   Pritariu....
 • Anonimas :
  Tada peskom vaikstom po miestą.
 • ok :
  Norečiau perspeti visus vairuotojus,kad prieš važiuojant tomis gatvemis,kur stovi šitie ženklai,gerai pagalvotumet.Geriau jau per ten stengtis visai nevažiuoti,kad ir ka visi šitie ir besakytu.Nors tegul ir visi tvirtina,kad tikrai tie ženklai negalioja,vis tiek reikia vengti važiuoti tuo keliu.Pagalvokit,kokiu bedu turetumet,jei butu koks eismo ivykis,juk galiu garantuot,kad draudimas nieko neapmoketu,juk draudžiami ženklai stovi,jiems tai tikrai nieko neišaiškintumet,kad šitie puspročiai sake,jog eismas nera draudžiamas,o ir šitie patys,kurie taip sake,tokiu atveju,jau sakytu visai kitaip ir tikrai nebepasakytu,kad patys tvirtino,jog važiuoti per ten galima.Bukit atsargus ir stenkites nepapulti i nepavydetinas situacijas,vien del vagiu ir idiotu,kurie sedi šiltose kedese.
 • ok :
  Su tais ženklais,tai kaip ten bebutu,nors pamatysit,šaus i galva,kad reikia pasiimti iš žmoniu pinigu ir gaus baudos lapelius visos Ukmerges žmones,kurie vairuoja,nes garantuoju,kad kiekvienas ukmergietis yra važiaves per tuos ženklus bent viena karta.Na,žinoma,čia taip bus jei veikia ta filmavimo kamera.Del ženklu nuemimo nenori prisiimt atsakomybes,idiotiškiau ir pasakyti nebegalima,kodel tada nenusuki tu ženklu i kita puse,jei visi vis tiek važiuoja ir važiuoti per ten galima?Greičiausiai,supratau kame čia reikalas,kai ta gatve pasidarys duobeta,o ji tikrai pasidarys ir greitai,plyteles,kur mašinoms padaryta statyti prieš turgu,išbyres greičiausiai jau pavasari,nes jau dabar tarpai tarp ju didžiausi,tai va,kai ta gatve pasidarys duobeta,tie,kurie tvarke ja,nebebus už ja atsakingi,gales pasakyti,kad gatve nebuvo galima važineti,kol ji buvo nebaigta,bet visi važinejo,todel ji ir sugriuvo.Čia apie viska pagalvota.Bet nesuprantu,čia gal niekas nepastebi ar kaip,juk nebera pesčiuju perejos prie mokyklos,o pažiurekit,kiek mokiniu per pertraukas eina i picerija ir i šiaip už gatves esančias parduotuves(ypač ten,kur po restoranu bulkutes ir panašius dalykus pardavineja)jau apie tai,kad prie iejimo i turgu(nuo "Paparčio"puses),pesčiuju perejos taip pat nebera,aš net nebekalbu.
 • Anonimas :
  Tipiškas pavyzdys, kai miestą valdo žmonės, neturintys jokio strateginio mastymo. Neapgavotas nei vienas žingsnis į priekį. Tipo - labai džiaugiames, kad gavom pinigų gatvės rekonstrukcijai ir pirmyn. Nesvarbu kaip. Nesvarbu, kad gatvėje dirba viena iš svarbiausių įstaigų verslui, žmonėms. Kaip krito turgaus apyvartos? O Ukmergėj turgus vaidina nemažą vaidmenį. Daug žmonių užsidirba pragyvenimui. Kaip jaustis Klaipėdos g. picerijai? Mėsos parduotuvė jau užsidarė. Sveikinu. Trumparegiai šmikiai. Kaip susitikime su visuomene išsireiškė, kad vadovų komanda tokia vieninga, kad net kartu vyko į kursus. Vadovų komanda tokia pati vieninga, kaip ir buka.
 • Anonimas :
  Varykit is tos suknystos,supy...ir dar isknystos Ukmerges.o Janickui pendeli i uzpakali
 • Aha :
  Isark visa miesta....ka nori daryk...nors viena gatvele maldauju palik.
 • Anonimas :
  Gėda Ukmergės keliams. Vietiniai. Negi negalėjot pasistengt pabaigt bent nedidelės atkarpos prieš žiemą. Jei matėt, kad nespėjat, galima dirbt ir naktimis, žmonės suprastų. Ai, visiem nusišvilpt. Kai pinigus įsisavint tai greiti.
 • Nezinomas :
  Tai nera ko stebetis,ukmerge kas ka nori tas ta daro
 • Vvv :
  Amzinos statybos. Kam reikejo viska isdraskyti ir palikti jei nera pinigu. Nera ukmergej tikro seimininko. Viskas apleista. Baisu.