Buvusiame kumetyne apsigyvenę turistai galės nakvoti ne tik pastate, bet ir ant Lėno ežero.

Aktualijos, Naujausi

Antano Smetonos dvaro nuomininkai žada ir vandens pramogas

Ukmergės kraštotyros muziejus sausio viduryje paskelbė konkursą 595,84 kv. m pastato-kumetyno, esančio Taujėnų seniūnijoje, Užulėnio kaime, Dvaro g. 3, nuomai. Nuomojamų patalpų paskirtis – apgyvendinimo, maitinimo, renginių, pramogų ir laisvalaikio organizavimas. Nuomos trukmė – treji metai, nuompinigių dydis mėnesiui – 208,54 Eur. Vasario 1 dieną buvo pasirašyta nuomos sutartis su UAB „Ostina“

Kaip „Gimtajai žemei“ sakė Kraštotyros muziejaus direktorė Vaidutė Sakolnikienė, nuomos konkurse dalyvavo vienintelis kandidatas – UAB „Ostina“.

Ketvirtadienį kalbintas šios Birštono savivaldybėje registruotos bendrovės įkūrėjas Vladas Raišys „Gimtajai žemei“ pasakojo, kad planuoja teikti ne tik apgyvendinimo, maitinimo paslaugas, bet ir siūlyti vandens pramogas. Bendrovė, kurioje dirba ir V. Raišio dukra Justina bei sūnus Aurimas, prieš devynerius metus pasistatė pirmąjį laivelį, po to – kitą, ir turistus plukdo Nemunu, Verkne, Merkiu. Laiveliai taip pat nuomojami įvairioms progoms – vestuvėms, jubiliejams ir kitoms šventėms. „Baigiame gaminti ir plaukiojantį namą bei pirtį. Jame bus du miegamieji, salonas, tualetas, dušas – žodžiu, visi patogumai. Norintys galės juo plaukti Nemunu ir „apsigyventi“ ant vandens kelias dienas ar ilgiau“, – atskleidė birštoniškis.

V. Raišys sakė, jog internete sužinojusi, kad yra nuomojamas Užugirio A. Smetonos dvaras, šeima nutarė dalyvauti konkurse: „Norėjome paįvairinti savo veiklą…“

Jis pasidalijo planais, kuriuos ruošiamasi įgyvendinti nuomojant dvaro patalpas: „Mes patys pagaminsime kokius penkis plaukiojančius „miegamuosius“ – ant pantoninės platformos, beveik stiklinius laivelius, kad būtų galima matyti visą kraštovaizdį. Laivelyje bus miegamasis su lova, priešais jį – terasėlė, tualetas. Kol kas dar nenusprendėme, ar laiveliai bus su elektriniais varikliais, ar tiesiog juos nutempsime su motorine valtimi ir nuleidę inkarą paliksime. Čia žmonės galės poilsiauti tiek, kiek norės. Juk ant vandens nakvoti ir matyti žvaigždes yra smagiau negu sausumoje…“

Nuomininkai galvoja ir apie tai, jog reikėtų įrengti elektrinius vandens dviračius. „Jeigu aplinkosaugininkai leis, taip pat plukdysime pavienius turistus, organizuosime pažintinius renginius, kai plaukiant Lėno ežeru bus paskaojama apie prezidentą A. Smetoną, dvarą ir sodybą bus galima apžiūrėti nuo vandens“, – neslėpė planų V. Raišys. Ir pridūrė, kad vienas toks „miegamasis“ bus nuleistas jau sezono pradžioje – greičiausiai gegužės viduryje arba pabaigoje.

UAB „Ostina“ vadovas taip pat kalbėjo, kad prieš imantis veiklos reikia išspręsti kai kuriuos klausimus su buvusiu nuomininku, tačiau jų nesukonkretino.

Buvęs nuomininkas – tai UAB „Trys namukai“. Savivaldybė, 2008 metais iš Sveikatos apsaugos ministerijos perėmusi Užugirio Antano Smetonos dvaro pastatus ir suremontavusi pagrindinius rūmus ir buvusį kumetyną, planavo ieškoti koncesininko, kuris partnerystės sutarties laikotarpiu – per 25 metus, investuotų 1,5 milijono eurų.

Tačiau neatsiradus tinkamų kandidatų, priimtas sprendimas buvusį kumetyną nuomoti. Konkursą laimėjo vienintelė pretendentė UAB „Trys namukai“.

2016 metų kovo mėnesį Ukmergės kraštotyros muziejus ir UAB „3 namukai“ pasirašė sutartį dėl 595 kvadratinių metrų poilsio patalpų nuomos. Nuompinigių dydis mėnesiui – 365,70 Eur (be PVM). Buvusio kumetyno pastatas išnuomotas iki 2018 metų gruodžio 31 dienos. Nuomininkas įsipareigojo teikti apgyvendinimo, maitinimo, renginių, pramogų ir laisvalaikio organizavimo paslaugas.

Konkurso sąlygose buvo numatyta, jog sutartis gali būti pratęsta iki 2020 m. gruodžio 31 d. Tačiau praėjusių metų sausio mėnesį konstatuota, kad nuomininkas nemoka nuomos mokesčio, tik dalimis atsiskaito už komunalinius mokesčius. Ukmergės rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai atlikus Kraštotyros muziejaus finansinį auditą už 2017 metus, muziejaus direktorei rekomenduota sutartį su nuomininku nutraukti. Kraštotyros muziejus kreipėsi į teismą dėl mokesčių išieškojimo. Sutartis buvo nutraukta, muziejus teismą laimėjo – iš UAB „3 namukai“ priteista susidariusi skola.

Kadangi išnuomojus pastato-kumetyno patalpas paaiškėjo, jog nuomininkas skundžiasi, kad yra labai dideli šildymo kaštai, nes pastatas šildomas elektra, praėjusių metų spalio mėnesį Savivaldybės taryba prieš skelbdama naują konkursą sumažino nuomos mokestį: nustatė minėtų patalpų nuompinigių dydį mėnesiui – 208,54 Eur.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Buvusių nebuna :
    Kumetyne ir gyvens kumečiai.