Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Ukmergėje registruotas didžiausias sergamumas

Gripo epidemijos žemėlapis nuolat kinta. Antradienį iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė keturiolika. Kitos tai žada padaryti artimiausiomis dienomis. Dėl vaikų sergamumo nedirba apie 40 šalies mokyklų. Daugiausia sergančiųjų Ukmergės savivaldybėje. Pamokos nevyksta penkiose rajono mokyklose.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti vedėjo funkcijas Vitalija Motiejūnienė, 4-ąją šių metų savaitę (sausio 21–27 dienomis) rajono gyventojų sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) dar labiau išaugo: registruotas 921 susirgimas gripu ir ŪVKTI, klinikinių gripo atvejų skaičius sudarė 34,85 proc. Sergamumo rodiklis siekė 267,67 atv./10 tūkst. gyventojų. Vaikų sergamumas gripu ir ŪVKTI 7,2 karto viršijo suaugusiųjų, o vaikų, sergančių tik gripu, buvo 6 kartus daugiau.

Gripas diagnozuotas 321 ligoniui, iš jų 172 vaikams. ŪVKTI nustatyta 600 žmonių, tarp kurių 372 vaikai.

Ankstesnę savaitę, sausio 14-20 dienomis, rajono gydymo įstaigos buvo užregistravusios 750 susirgimus gripu ir ŪVKTI. Klinikinių gripo atvejų skaičius sudarė 29,33 proc., sergamumo rodiklis siekė 217,97 atv./10 tūkst. gyventojų. Gripas buvo diagnozuotas 220 žmonių, tarp kurių buvo 121 vaikas.

Lyginant su tomis savivaldybėmis, kurių teritorijose paskelbta gripo epidemija, didžiausias sergamumas yra Ukmergėje. Nemažai sergančiųjų – Panevėžio ir Alytaus miestų savivaldybėse.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 4-ąją šių metų savaitę bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 155,6 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 146,0 atv./10 tūkst. gyventojų.

Mažiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Marijampolės administracinėje teritorijoje, didžiausias – Alytaus administracinėje teritorijoje.

Medikų teigimu, šiuo metu gripu serga apie 7 tūkstančius žmonių ir tai – dvigubai daugiau nei pernai tuo pat metu. Sergamumas ir toliau sparčiai auga, kada jis pasieks piką ir ims mažėti, neaišku.

Dėl vaikų sergamumo nedirba ir nemaža dalis šalies mokyklų. Respublikinėje žiniasklaidoje skelbiama, kad uždaryta apie 40 mokymo įstaigų. Ukmergės rajone sausio 29 dieną, antradienį, neveikė Senamiesčio pagrindinė mokykla ir jai priklausantis Laičių pradinio ugdymo skyrius, „Šilo“ progimnazija, Užupio pagrindinė mokykla. Pamokos nevyko ir Jono Basanavičiaus gimnazijoje, kurioje sveikiems gimnazistams organizuotos konsultacijos ir darbas nuotoliniu būdu. Užsiėmimai taip pat nevyko Meno mokyklos Muzikos skyriuje.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Nesirkime :
    Daugybe patarimu kaip apsisaugoti nuo gripo, taciau praktiskai tai padaryti labai sunku. Baisiausia, kad sergantys nelieka namo, o eina i darba, taip keldami pavoju savo sveikatai bei platintami liga. Pas gydytojus patekti sudetinga, tad ar laukti poliklinikoje puse dienos,ar ta pati laika leisti darbe, skirtumas nelabai juntamas. Galbut pora dienu, uz kurias ligos atveju apmoka darbdavys, butu galima pateisinti be gydytojo pazymos? Tuomet zmogus issiguletu po siltu pledu https://www.lietuviskigaminiai.lt/c8-pledai ir jaustu ar trecia ligos diena butina apsilankyti pas medikus, ar jau gali eiti i darba.