Naujausi, Nuomonių telefonas

„Šeimos gydytojas – ne siuntimų rašytojas“

Į redakciją kreipėsi moteris, kuri yra prisirašiusi pas šeimos gydytoją Pirminės sveikatos priežiūros centre: „Noriu sužinoti, kodėl manęs niekada nesiunčia šviesti plaučių, niekada nepasiteirauja, gal norėčiau atlikti kokį tyrimą. Man atrodo, kad ne pacientui reikia pačiam prašyti siuntimo, o gydytojas jį turėtų pasiūlyti. Galiu paminėti konkretų atvejį. Pasiskundžiu, jog jaučiu širdies skausmus. Tačiau siuntimo pas specialistus negavau, gydytojas išrašė savo paskirtų vaistų. Jie nieko nepadėjo. Galiausiai teko kreiptis į kardiologus. Čia man pasakė, kad vaistai, kuriuos gėriau nuo širdies, negalėjo padėti. Tai lyg į vandenį išmesti pinigai. Panašiai buvo, kai ėmė skaudėti koją. Kai pasiskundžiau šeimos gydytojui, jis ėmė gydyti nuo uždegimo. Laikas ėjo, bet mano koja negijo. Galiausiai patekau pas traumatologą, čia paaiškėjo, jog skausmą sukėlė plyšimas. Manau, kad šeimos gydytojas tokiais atvejais iš karto turi duoti siuntimą, o ne pats bandyti rasti ligą.“

Pacientės išsakytus skundus pakomentavo Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro laikinai einantis vyriausiojo gydytojo pareigas Justas Šakalys. Jo pateiktame atsakyme teigiama, jog šeimos gydytojas nėra siuntimų rašytojas: „Jis renka anamnezę, diagnozuoja ligas, skiria gydymą. Tik esant klinikinėms indikacijoms šeimos gydytojas pacientą siunčia pas gydytojus specialistus. Kiekviena klinikinė situacija yra individuali ir skirtinga“.

Taip pat J. Šakalys patikino, jog minėtai moteriai, kuri kreipėsi į redakciją, buvo skirtas gydymas. Taip pat pacientė buvo siųsta gydytojų specialistų konsultacijoms bei tyrimams.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Anonimas :
  Usery. Skaityk atidžiau nevala. Skaityk žodis- žodin ir suvoksi, nes matau su galva pzdc.
 • Naivuolis :
  to user kvaily, tau galvą skauda , kad pavadino laikinai einančiu, skaityk vėpla kas rašoma.
  • User :
   Man dzin, ka ten tas Sakalys straipsnyje nusisnekejo. Tik niekaip nesuprantu, nuo kada jis yra laikinai einantis vyr. gydytojo pareigas. Gal gali paaiskint nekvaily?
 • Lietuvis :
  O kas toji "anamnezė"? Gal galima lietuviškai? Kompas pabraukė raudonai, reiškia tokio lietuviško žodžio nėra!
 • sublūdot :
  va aš skaitau straipsnį ir akis trinuosi, galvoju gal data sumaišyta ...bet ne . TAi kas iš tikro vyr.gydytojas PSPC ?
 • User :
  Nuo kada Sakalys laikinai einantis vyr gydytojo pareigas? Kur dingo Cepiene ???????
  • User :
   Ir pas ka dar galima prasyti gauti siuntima, jei ne pas seimista?
 • ... :
  O as parasysiu priesinga komentara tik ne apie seimos gydytoja o apie priemimo skyriaus personala. pries kelias dienas velu vakara teko vaziuoti del l auksto kraujospudzio i priemima. visiskai jaunute gydytoja visais imanomais budais stengesi padeti velu meta konsultavosi telefonu su kita gydytoja is namu.jos neabejingas elgesys siltumas po netrumpo laiko padejo man.irmed. seselems tik geri atsiliepimai.Reiskia ne visi medikai toki e abejingi.
 • Kas kad :
  Anonime issiblaivyk nepezejes nesamoniu o kad ten bardakas senai aisku
 • Anonimas :
  Jei norit greitai gauti siuntima,tai autobusu stotyje centu kaulyjantiems bomzams pasiulykit eiti uzsidirbti. Pasius jus taip toli kaip joks seimos gydytojas negaletu.🤣
 • Klausimėlis :
  O, tai, kas tada siuntimus rašo?