Projekto metu bus organizuojamos ir fizinio aktyvumo veiklos.

Sveikata

Ukmergiškiams – vertingi nemokami sveikatos stiprinimo renginiai

Asta KROGERTIENĖ

Rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Ukmergės rajone“, kuris finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Rajono savivaldybės administracija šiame projekte dalyvauja partnerio teisėmis. Projektas pradėtas įgyvendinti šiais metais, o įvairios jo veiklos numatytos iki 2020 metų.

Projekto vykdymui skirti 222 082,60 Eur. Šią sumą sudaro ES fondų lėšos – 188 770,21 Eur, valstybės biudžeto lėšos – 16 656,17 Eur bei rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 16 656,22 Eur.

Šio dvejus metus truksiančio projekto tikslas – padidinti rajono gyventojų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius sveikatos elgsenos pokyčius.

Per teorinius ir praktinius užsiėmimus planuojama ukmergiškius supažindinti su sveikos gyvensenos vertybėmis, jas įdiegti, didinti sveikatos raštingumą, skleisti gerąją patirtį, formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Veiklos numatytos įvairioms amžiaus grupėms – tiek moksleiviams, jų tėvams, tiek senjorams.

Veiklų spektras yra labai platus: bus organizuojami šviečiamieji renginiai, kuriuose žiniomis dalinsis medikai, sveikos gyvensenos ir mitybos specialistai, vyks praktiniai užsiėmimai – mankštos (lauke ir patalpose), sporto renginiai, netradicinės kūno kultūros pamokos, sveiko maisto gaminimo pamokėlės, kitokios veiklos.

Įgyvendinant projektą planuojama organizuoti vaikų ir jaunimo sveikatos stiprinimo bei šeimų, senjorų ir neįgaliųjų stovyklas, užsiėmimus įvairaus amžiaus žmonėms, „BeActive“ (siekiant atkreipti dėmesį į fiziškai aktyvaus bei sportiško gyvenimo svarbą) renginius. Taip pat numatoma įrengti lauko treniruoklių aikštelę bei įsigyti priemonių, naudojamų fizinio aktyvumo veiklose.

Planuojama surengti seminarus ir konferencijas apie fizinio aktyvumo įtaką sveikatai, iššūkius, su kuriais susiduria senėjanti visuomenė, taip pat bus aptariamas šeimos vaidmuo ugdant sveikos gyvensenos įpročius. Sveiką gyvenseną skatinantys renginiai bus organizuojami ir ugdymo įstaigose. Rizikingiausia sveikatos požiūriu yra 40-60 metų gyventojų grupė. Šio amžiaus ukmergiškiams bus surengti ilgalaikiai tęstiniai sveikatos raštingumo įgūdžių mokymai, kurių metu didžiausią dėmesį ketinama skirti širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai.

Projekte numatyti fizinio aktyvumo užsiėmimai streso valdymo technikoms pažinti bei jas išmokti – vyks kvėpavimo, autogeninės, body-mind treniruotės. Bus organizuojami praktiniai-teoriniai užsiėmimai „Aerobinio pajėgumo metodologija ir praktika, krūvių rodiklių monitoravimas ir saugumo užtikrinimas“, „Aktyvus senėjimas, modernūs senėjimą pristabdantys sprendimai ir praktika, kūno funkcionalumo užtikrinimas ir traumų rizikos sumažinimas vyresniame amžiuje“, „Mitybos strategijos širdies ir kraujagyslių sistemos profilaktikai ir senėjimo pristabdymui“, kiti užsiėmimai.

Įgyvendinant projektą jau buvo surengtos sveikatingumo stovyk-los jaunimui ir senjorams. Konferencijoje „Kelias link širdies sveikatos“ atkreiptas dėmesys į aktualiausią nūdienos žmonių sveikatos problemą – širdies ir kraujagyslių ligas. Kalbėta apie tai, kaip keisti gyvensenos įpročius bei išvengti šių ligų. Miesto mokyklose vyko „Kūno kultūros pamokos kitaip“, kuriomis buvo siekiama ne tik didinti moksleivių fizinį aktyvumą, bet ir kitokių pamokų pagalba padėti pajusti judėjimo teikiamą džiaugsmą.

Palikite komentarą apie straipsnį