Asociatyvi nuotrauka.

Nuomonių telefonas

Kaimynus pykdo tujos

80 metų perkopęs Lelijų gatvės gyventojas skundėsi, kad nepavyksta gražiuoju susitarti su kaimyne. Pensininkas pasakojo, kad prieš kelis dešimtmečius, dar sovietiniais laikais, šalia gyvenantys žmonės prie sklypo ribos pasodino tujas: „Tuomet galiojo tvarka, kad tokius dekoratyvinius želdinius buvo leidžiama sodinti 50 centimetrų atstumu nuo gretimo sklypo. Kaimynė nustatyto atstumo nesilaikė, pasodino arčiau, maždaug už 20-30 centimetrų. Kol tujos buvo mažos, jai pretenzijų nereiškiau, jos man netrukdė. Dabar užaugo didžiulių medžių siena, ji meta šešėlį, mano sklype tamsu, nieko negaliu auginti. Be to, medžiai jau sukerojo ir virsta į mano žemę…“

Ukmergiškis prašęs, kad kaimynė „sutramdytų“ želdinius, tačiau ji nieko nedaro. Vyras norėtų, kad tujos būtų pašalintos, ir klausia, kur jis dėl to turėtų kreiptis.

Skaitytojo klausimą pakomentavo rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos poskyrio vedėja Vilija Grabauskienė. Ji paaiškino, jog pretenzijų dėl kaimyniniame sklype augančių želdinių aukščio turintis gyventojas visa tai turėtų išdėstyti raštu ir kreiptis į savivaldybę.

„Mūsų skyriaus kompetencija yra kontroliuoti, kad tokie želdiniai, priklausomai nuo pusės, kurioje auga, nebūtų aukštesni nei leidžiama – nuo 1,3 iki 1,8 m. Jei gyventojo toks tujų aukštis netenkina arba jis nori, kad medžiai būtų pašalinti, nepavykus susitarti su kaimynais, turėtų kreiptis į teismą. Šiuo atveju santykius tarp žmonių reguliuoja Civilinis kodeksas“, – sakė specialistė.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Inga :
  O as laukiu nesulaukiu, kada kaimyno tujos uzaugs nors iki 4 metru. Man kaip tik privatumo norisi. Ir koki ten jos seseli meta, tegu nejuokina tie pensininksi. Nebent bulves savo kieme augina. Dziaugtusi zmogus, tai ne, problemu iesko
 • Anonimas :
  Nesveiki pensinikai,dziaugtis reikia,kad pas kaimyna tujos,tai abiems suteikia privatumo,bet gi tie seniai nori dairyti i kaimynu langus,kad veliau pletkus nesioti galetu. Ekshibicionistai neraliuoti.
  • Anonimas :
   O įdomu būtų ar jus norėtumėte miško savo sklype ir tamsos, jei tos tujos 6 metru

Žaidimų aikštelės neliks

2019/09/12

Komentarų (3)

Kas turi prižiūrėti aplinką?

2019/09/10

Komentarų (0)