Renginio dalyviai.

„Socialinės medijos – neribotos galimybės ir užslėptos žabangos“, Jaunimas

Jaunimo iniciatyva ruošiamasi atgaivinti legendinę Ukmergės vietą

Agnė ŽEMAITYTĖ

Lapkričio 6 dieną Ukmergės savivaldybės koridorius užpildė jaunimas. 46 jaunuoliai iš Jono Basanavičiaus ir Siesikų gimnazijų bei Technologijų ir verslo mokyklos susibūrė į „Veiksmo dieną“. Sąžiningai dirbę visą darbo dieną, posėdžiavę su savivaldybės darbuotojais bei Savivaldybės tarybos nariais jaunuoliai kūrė planus ir idėjas, kaip pakeisti mylimo miesto veidą.

Labiausiai moksleiviams rūpėjo tam tikrų miesto erdvių pritaikymas jaunimo reikmėms. Visų kūrusių komandų idėjose vyravo atsinaujinančio, modernesnio kraštovaizdžio poreikis. Tarybos nariai nuosekliai konsultavo jaunimą, dalindamiesi savo skirtingomis patirtimis bei prieidami prie bendros išvados, kad kuriamos idėjos turi turėti išliekamąją vertę miestui.

„Ar Jums nepabodo tos pačios miesto kalėdinės eglės dekoracijos? Ar norėtumėte, kad jos būtų originalesnės nei Lietuvos sostinėje?“ – savo pristatymą klausimu pradėjo Technologijų ir verslo mokyklos komandos narys vilnietis Martynas. Metalo apdirbimą studijuojantys jaunuoliai degė idėja sumoderninti miesto kalėdinę eglę bei jos papuošimus. 4 metrų eglutės konstrukcijos iš metalo bei naujų originalių papuošimų gamyba, ledinis apšvietimas, kilnojami suoliukai ir skambanti kalėdinė muzika: tokią viziją konkurentams pristatė jaunuoliai.

„Norime suvienyti jaunimą su vyresniąja miestiečių dalimi, todėl savo vizijose matome bendruomeniškumo vakarą „Senų dainų keliais“. Tai būtų vyresnės kartos šlagerių, kuriuos atliktų jaunimas, vakaras Kultūros centro arba Meno mokyklos salėje. Vyresnės kartos žmonėms tai būtų galimybė savo muziką pamatyti kitomis akimis – taip, kaip ją interpretuoja ir suvokia jaunimas. Vakaro metu surinkti pinigai būtų skiriami Ukmergės gyvūnų globos namams „Klajūnas“. Tai gerumo idėja, kuri turi ambicijų tapti tradiciniu, kasmetiniu renginiu“,  – tvirtai savo troškimą dėstė Siesikų gimnazijos komanda.

„O mes svajojame apie atvirą jaunimo susibūrimo erdvę mieste. Didelį potencialą matome legendinėje vietoje netoli piliakalnio, čia kadaise stovėjo apžvalgos ratas, kuriuo suposi mūsų tėvai. Dabar ši erdvė apleista, nenaudojama, o galėtų būti atnaujinta ir pritaikyta jaunimo reikmėms. Sūpynės, vėjo varpeliai medžiuose, suoleliai, laiptų apšvietimas – „Menų sodas“, skirtas jaunimui“,  – idėją pristatė Jono Basanavičiaus gimnazijos komanda ir jos lyderė Paulė. Ši idėja atrėmė visus konkuruojančių komandų klausimus ir tapo laimėtoja.

„Aš negalvojau, kad dar yra jaunimo, kuris galvoja, kaip pakeisti mūsų miestą. Tai svarbiausia, ką išsinešu iš šios dienos. Visos išsakytos mintys yra tikra atgaiva aktyviam jaunimui, todėl įgyvendinę savo idėją įkurti „Menų sodą“, galbūt galėsime ten įgyvendinti ir kitas dvi, nelaimėjusias vizijas: jau kitais metais per Kalėdas pasistatysime Technologijų ir verslo mokyklos sukurtą eglutę bei surengsime Siesikų gimnazijos planuotą koncertą, – džiaugėsi Paulė, viena iš laimėjusios idėjos autorių. - Norėčiau, kad Ukmergės jaunimas tausotų būsimą „Menų sodą“ ir kad atsirastų daug bendraminčių, kurie ten rinktųsi ir gerintų atmosferą mūsų mieste“.

Rajono mero Rolando Janicko moderuotas idėjų pristatymas baigėsi mero kvietimu idėjos laimėtojos komandai netrukus atvykti į savivaldybę ir kartu su architektais suplanuoti būsimus erdvės atnaujinimo darbus už pelnytus 500 eurų.

Jaunimo poreikiai rajono valdžiai tapo žinomi projekto Jaunimo „Veiksmo diena“ dėka. Tai bendras Ukmergės rajono savivaldybės, Atviros Lietuvos fondo, OSFL projektų ir Pilietinių iniciatyvų centro Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!”, kurio tikslas  – kurti projektus ir išsakyti idėjas, keičiančias miesto veidą.

„Veiksmo diena“ tai jau trečiasis projekto etapas, kuriuo siekiama padidinti jaunimo aktyvumą dalyvaujant sprendimų priėmimo procesuose, siekiant socialinių ir politinių pokyčių. Jaunimo pilietiškumo ugdymo modelis vyksta šešiose Vilniaus apskrities savivaldybėse: Širvintų, Šalčininkų, Švenčionių, Ukmergės, Elektrėnų bei Trakų. Vasarą minčių kokteilinė „Scroll your mind“ apsilankė 6–iose Vilniaus regiono miestelių ir jaunimo šventėse:  vyko interaktyvus pilietiškumo nustatymo žaidimas (Kinect technologija), kritinio mąstymo indekso testas (el.versija)/pokalbiai su visuomenės ir jaunimo lyderiais iš šou pasaulio (Svaras, Beata Tiškevič, Jazzu, Mantas Stonkus, Viktoras Diawara) jaunimui aktualiomis temomis. Taip pat šių miestelių jaunimas dalyvavo diskusijų festivalyje „Būtent!”, kuriame aptariamos šaliai ir regionui svarbios idėjos – puikus demokratinio dalyvavimo sprendimų priėmime pavyzdys. Šešiais autobusais iš šešių regionų į festivalį atvyko 240 žmonių: jaunimo ir savivaldybių atstovų bei jaunimo centrų darbuotojų.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Anonimas :
    ŠAUNUOLIAI,reikia tik pasidžiaugti,sekmės .....