Vaikai supažindinti su perlinės vonios privalumais.

Jaunimas

Aktyvus jaunimas nesnaudžia

Jau trečius metus aktyvus jaunimas, vadovaujamas Dukstynos pagrindinės mokyklos ir Jono Basanavičiaus gimnazijos psichologių Indrės Gumbaragienės ir Editos Usonienės, imasi įgyvendinti įvairiausias prevencinės programos „Bičiuliai“ veiklas. Jos padeda auginti pasitikėjimą savimi, ieškoti ir spręsti problemas, mokys pažinti save, savo poreikius. Veiklose atsiskleidžia jausmai, nuotaikos, emocijos. Mokiniai mokosi jas valdyti, tobulina bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Prevencinės programos „Bičiuliai“ nariai neseniai minėjo Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Mokiniai su psichologėmis svečiavosi rajono ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje. Ukmergės ligoninės vyr. slaugos administratorė Donata Rimienė svečius palydėjo į Psichikos sveikatos centrą. Šio centro psichologė Vilija Banevičienė papasakojo, kas yra psichinė sveikata. Specialistė kvietė mokinius suprasti, kad teigiamos emocijos, gera nuotaika, bendravimas su draugais, fizinis aktyvumas, sveika mityba padeda stiprinti psichinę sveikatą. Gera psichinė sveikata padeda įveikti įtampą, nerimą, baimes ir iškylančius sunkumus.

Po paskaitos mokiniai aplankė Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių. Su čia atliekamomis procedūromis išsamiai supažindino gydytoja Liepa Šiupinienė. Mokiniams patiko ne tik klausytis medikės pasakojimo apie įvairias procedūras, jų atlikimą ir naudą, bet ir patiems patikrinti perlinės vonios srovių stiprumą, išbandyti ir apžiūrėti kineziterapijos ir ergoterapijos kabinetų įrangą ir pratimus, pakvėpinti druskų kambario aromatą.

Po edukacinės-pažintinės ekskursijos apibendrinimo ir aptarimo mokiniai nutarė rūpintis savo psichine sveikata. O kad ji būtų stipri, reikia mokytis prisiimti atsakomybę, nebijoti įveikti sunkių užduočių, džiaugtis tuo ką turi – tėvais, draugais, artimaisiais, mėgstamu užsiėmimu. Taip pat – nestovėti vietoje, o nuolat tobulinti save. Mokiniai suprato, kad psichinė sveikata priklauso ir nuo fizinės – sportuojantis, sveikai besimaitinantis, gerai išsimiegantis žmogus yra energingas ir optimistiškai nusiteikęs.

Su tokiomis optimistinėmis mintimis, aktyvus prevencinės programos „Bičiuliai“ jaunimas su savo psichologėmis, tęsia pradėtą darbą ir planuoja naujus susitikimus.

G. ž.“ inform.

Nuotraukos iš Jono Basanavičiaus gimnazijos ir Dukstynos pagrindinės mokyklos archyvų

Norintieji išbandė kineziterapijos įrangą.

Palikite komentarą apie straipsnį