Siesikiečiai aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje.

„Socialinės medijos – neribotos galimybės ir užslėptos žabangos“, Jaunimas

Erasmus+ projektai Siesikų gimnazijoje

Violeta GRIGALIŪNIENĖ

Projektų koordinatorė 

Siesikų gimnazija jau antrus metus dalyvauja Erasmus+ projektų veiklose. 2017 metų rugsėjo mėnesį buvo laimėtas ekologinis projektas „Let‘s be green together“ (Būkime žalieji), kuris baigsis 2019 m. birželio mėnesį. Siesikiečiai kartu su Lenkijos, Rumunijos, Ispanijos ir Italijos mokiniais rūpinasi gamta, organizuoja švaros akcijas, tokias kaip ,,Pasaulio švaros diena“, ,,Tvarkyk savo miestą“, skatina antrinių žaliavų perdirbimą ir rūšiuoja jas patys. Mokiniai sukasė mokykloje daržą ir augina ekologiškas daržoves.

 Projekto dalyviai lankosi vieni pas kitus. Mūsų mokyklos delegacija, kurioje buvo keturi mokiniai ir du mokytojai, vasario mėnesį lankėsi Malagos mieste, Ispanijoje, ir praleido ten kupiną įspūdžių savaitę. Jie gyveno šeimose, dalyvavo ekskursijose, atliko daugybę veiklų: sodino mokyklos daržą, mokėsi fotografuoti, kurti dainas. Gegužės mėnesį visi projekto partneriai susirinko Siesikuose. Tuomet kepė duoną, gamino maistą gamtoje, dalyvavo eko piknike, kūrė filmus, šėliojo Žalvario parke Molėtuose, puikiai praleido laiką ekskursijoje į Vilnių, mėgavosi riedlenčių parko pramogomis.

Kiekvieną mėnesį projekto dalyviai atlieka labai daug darbų: rengia nuotraukų parodas, organizuoja renginius, pavyzdžiui, „Padėkime mokyklos kalytei Dorai“, „Dalinkimės“. Mokiniai gamina žaislus iš antrinių žaliavų, kuria filmukus. Žiemą jie kūrė originalias lesyklėles, kurios džiugino ne tik paukštelius, bet ir siesikiečius. Bene mėgstamiausia projekto dalyvių veikla – tikslinės ekskursijos. Labai smagu buvo tvarkyti Dūkšto ąžuolyno taką Neries regioniniame parke, o taip pat aplankyti 40 pagonių dievų skulptūrų ir Vilniaus planetariumą.

Tačiau tai dar ne viskas. Šį rugsėjį sužinojome, kad laimėjome dar vieną Erasmus+ projektą „Tolerance is my friend“ (Tolerancija yra mano draugė). Jis irgi truks dvejus metus. Tai labai smagus projektas, kurio tikslas – mokytis tolerancijos per kitų šalių papročius, tradicijas, kultūrą. Šį projektą įgyvendinsime kartu su Italijos, Rumunijos, Bulgarijos ir Lenkijos mokiniais bei mokytojais. Net 16 mokinių ir keletas mokytojų turės puikią galimybę pažinti šias šalis iš arti, užmegzti naujų pažinčių, patobulinti savo anglų kalbos žinias. Tikime, kad šio projekto dėka ne tik tapsime tolerantiškesni, bet ir gausime neišdildomų įspūdžių.

Palikite komentarą apie straipsnį