Žemaitkiemiečiai susipažino su šiaurietiško ėjimo taisyklėmis.

Sveikata

Supažindino su šiaurietiško ėjimo privalumais

Asta KROGERTIENĖ

Rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro šiaurietiško ėjimo instruktoriaus asistentės Skirmantė Sabaliauskienė ir Evelina Kimsė supažindino Žemaitkiemio bendruomenę su šiaurietiško ėjimo taisyklėmis.

Šiaurietiškas ėjimas specialistų įvardijamas kaip tobula fizinė veikla siekiantiems ne tik įvairiapusiškai sustiprėti ar pagerinti savo fizinę savijautą, bet ir kaip sportas, kuris neturi jokių šalutinių poveikių. Jeigu palygintume su bėgiojimu, pamatytume, kad šiaurietiškas ėjimas nedaro žalos nugarai, sąnariams, o atvirkščiai – stiprina viso kūno raumenis, gerina kraujotaką, širdies darbą, degina kalorijas.

Taigi, užsiimant šiaurietišku ėjimu ne tik gerėja savijauta ir fizinė būklė, palaikoma svorio kontrolė, bet tuo pačiu gerėja koordinacija, ritmika, formuojama taisyklinga laikysena.

Tai efektyviau nei paprastas ėjimas, nes sunaudojama iki 50 proc. daugiau energijos nei einant be lazdų; vienu metu dirba visi pagrindiniai raumenys, galima apkrauti iki 90 proc. kūno raumenų; treniruojama ir viršutinė kūno dalis, todėl mažesnė apkrova tenka kojų sąnariams; reguliuojamas kvėpavimas, gerinamas širdies kraujagyslių sistemos darbas, medžiagų apykaita. Be to, buvimas gryname ore padeda šalinti įtampą bei stresą, stiprinti imuninę sistemą.

Visi, norintys įgyti praktinių šiaurietiško ėjimo įgūdžių, gali kreiptis į Visuomenės sveikatos biurą (Deltuvos g. 19), tel. (8 340) 46 526.

Palikite komentarą apie straipsnį