Vaikai džiaugėsi dovanomis.

Jaunimas

Dovanojome sveiko maisto dėžutes

Jolita STANKAITIENĖ

Lietuvos samariečių bendrijos (LSB) Ukmergės skyriaus pirmininkė

Kol vaikas auga namuose ar lanko darželį, daug lengviau sureguliuoti jo mitybą. Tačiau pradėję eiti į mokyklą mažieji nori būti savarankiški, patys spręsti, kokį maistą pasirinkti. Todėl labai svarbu, kad jau šeimose jie susipažintų su sveikos mitybos tradicijomis. Įgyti įpročiai sunkiai pakeičiami. Neužtenka tik sakyti vaikui, kad valgytų daržoves. Jeigu patys tėvai mieliau renkasi traškučius, užsigeria gazuotais gėrimais, jų atžaloms maitintis sveikiau yra sudėtinga.

Ukmergės samariečiai ilgamečio partnerio iš Vokietijos Fritz Amann dėka gavo ekologiškas maisto dėžutes (biobrotbox). Rugsėjo 1-ąją 91 dėžutė buvo padovanota Senamiesčio pagrindinės mokyklos pirmokams, „Šilo“ progimnazijos jaunųjų samariečių klasei, kurie jau ne vienerius metus dalyvauja įvairiose sveiko maisto akcijose, bei vaikų lopšelio-darželio „Vaikystė“ ikimokyklinės grupės vaikams.

Šios akcijos tikslas – dėžutes naudoti sveikiems pusryčiams mokykloje, ugdyti vaikų požiūrį į sveiką maistą, įtraukti tėvus ir mokytojus į „dėžutės“ turinio užpildymo procesą, kad mažieji valgytų kuo įvairesnį ir vertingesnį maistą. Jie ne visada pusryčiauja, todėl ši sveiko maisto dėžutė – tikras išsigelbėjimas. Padedant tėveliams ir mokytojams, vaikai supras, koks įvairus ir skanus yra sveikas maistas: jogurtas, daržovės, įvairiausi vaisiai, varškė, avižiniai dribsniai su vaisiais, sveikai paruoštas sumuštinis, kurie suteikia energijos visai dienai. Taip pat manome, kad atsinešę maisto dėžutes į darželius, mokyklas mažieji drauge aptars savo pusryčius ir mokysis vieni iš kitų. Labai tikimės, jog ši akcija taps tradicine, ir galėsime nudžiuginti vis daugiau pirmokų, kad žengiant pirmuosius žingsnius mokykloje, jie būtų sveiki, energingi.

Palikite komentarą apie straipsnį