„Socialinės medijos – neribotos galimybės ir užslėptos žabangos“, Jaunimas

Plakatų konkursas „#CanIbeME?“

Iki spalio 15 dienos Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kviečia Lietuvos moksleivius ir aukštųjų mokyklų studentus dalyvauti plakatų konkurse „#CanIbeME?“, kuriuo siekiama skatinti jaunimo diskusijas apie socialines medijas, jų įtaką jaunų žmonių savivokai ir gyvenimo būdui, kritiškai pažvelgti į komercinės naudos pagrindu kuriamas vertybes.

Vieno žymiausių Lietuvos medijų filosofų Nerijaus Čepulio teigimu, medijos turi stiprų poveikį jų vartotojams, ypač veikdamos ir formuodamos asmenų mąstymą, estetikos, savęs suvokimą, kūno objektyvizavimą, iškreiptą kultūrinių vertybių ir grožio suvokimą.

Dažnas medijų vartotojas – paauglys. „Eurostat“ duomenimis, vidutiniškai 80 proc. socialinių tinklų vartotojų yra 16–29 metų amžiaus. „Pew Research Center“ nurodo, kad Europoje 76 proc. paauglių naudojasi socialiniais tinklais. Tokia aktyvi veikla socialinėse medijose neišvengiamai daro įtaką jauno žmogaus pasaulėžiūrai, savęs suvokimui.

Pastebima, kad jaunimas suvokia save ir savo kūną kaip žiūrėjimo objektą, stengiasi žūtbūt atitikti medijose matomus kūno kulto standartus. Klivlendo universiteto komunikacijos profesoriaus Richardo Perloffo teigimu, socialiniuose tinkluose, kuriuose dalijamės ir komentuojame nuotraukas, skleidžiasi lėlių „barbių“ kultūra, įteigdama jaunimui lieknumo idealus, dažnai – nepasitenkinimą savo kūnu.

Reaguodami į socialinių medijų problematiką, organizatoriai kviečia jaunuolius pasitelkti vaizduotę ir kuriant plakatus drąsiai užduoti klausimą – „#CanIbeME?“, atskleidžiant savo santykį su socialinėse medijose pastebimais grožio standartais, reklamomis, konformizmo ideologija.

Išsamius konkurso nuostatus ir reikalavimus galima rasti Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos tinklalapyje.

Konkurso nugalėtojams atiteks piniginiai 150 Eur, 100 Eur ir 50 Eur prizai.

Plakatus konkursui galima siųsti adresu: Aušros al. 62, LT-76235, Šiauliai arba elektroniniu paštu r.stonkute@savb.lt .

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį