Premjeras S. Skvernelis pirmiausia apsilankė Ukmergės moksleivių surengtame forume, vykusiame Taujėnų dvare.

Aktualijos, Naujausi

Vyriausybės vadovas prisiminė savo jaunystę ir dalino pažadus

Pirmadienį Ukmergėje lankėsi Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis. Pirmiausia ministras pirmininkas susitiko su Taujėnuose į vasaros forumą atvykusiais Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovais, vėliau bendravo su rajono vadovais, savivaldybės administracijos darbuotojais, viešėjo VšĮ Ukmergės ligoninė, taip pat susipažino su UAB „Narbutas Furniture Company“ darbuotojais bei gaminama produkcija.

Premjeras į Ukmergę atvyko lydimas patarėjų – švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unės Kaunaitės, sveikatos, jaunimo ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Pauliaus Gradecko ir viešiesiems ryšiams Tomo Beržinsko.

Vizitą S. Skvernelis pradėjo apsilankymu Taujėnų dvare vykstančioje jaunimo vasaros forumo diskusijoje „Įžiebk pilietiškumo kibirkštį“. Vyriausybės vadovą ir jo komandą sutiko ne tik renginio organizatoriai, bet ir rajono meras Rolandas Janickas, Seimo narys Juozas Varžgalys, jo patarėjas Romas Pivoras.

Rugpjūčio 5–9 dienomis Taujėnų dvare Ukmergės jaunimo organizuotame renginyje dalyvauja 120 atstovai iš 34 LMS padalinių. Pasak Ukmergės mokinių savivaldų informavimo centro vadovo Igno Rozmano, patikėjus ukmergiškiams teisę rengti Vasaros forumą, buvo nuspręsta orientuotis į pilietišką, iniciatyvų ir bendruomenišką jaunimą, todėl ir kilo mintis jį pavadinti „Įžiebk pilietiškumo kibirkštį“. Forume nagrinėjamos tautiškumo, patriotizmo, pilietiškumo skatinimo, mokinių balso atstovavimo bei kitos temos. Padiskutuoti su jaunimu sutiko TV laidų vedėja Eglė Daugėlaitė, dainininkas Petras Daunys. Ruošiantis forumui ukmergiškiams kilo mintis į svečius pasikviesti ir šalies ministrą pirmininką S. Skvernelį. Jam sutikus atvykti buvo nuspręsta pokalbiui pasirinkti netradicinę ir premjerui galbūt neįprastą temą – kasdienybę. Forumo dalyviai premjero klausė apie moksleiviškus metus, prašė prisiminti studijas, pomėgius, papasakoti apie pirmąją meilę, šeimą, laisvalaikį. Beveik valandą trukusį pokalbį su S. Skverneliu moderavo LMS Ukmergės mokinių savivaldų informavimo centro ryšių su visuomene savanorė Rugilė Kolesnikovaitė.

Vėliau Vyriausybės vadovas užsuko į rajono savivaldybę, susitiko su administracijos ir skyrių vadovais. Bendro pokalbio metu didelis dėmesys skirtas kelių infrastruktūros klausimams – aptartas miesto pietinio aplinkkelio su tiltu per Šventąją įtraukimas į šalies Susisiekimo plėtros strategiją, valstybinio krašto kelio Kėdainiai–Šėta–Ukmergė rekonstrukcija. Premjeras informavo, kad planuojamas pietinis aplinkkelis bus įtrauktas į rengiamą strategiją, o kelio Kėdainiai–Šėta–Ukmergė remonto darbai prasidės jau 2019-aisiais.

„Rengiama ir artimiausiu metu bus patvirtinta Lietuvos automobilių kelių direkcijos aplinkkelių statybos planavimo ir atrankos metodika. Pagal ją bus reitinguojami visi planuojamų aplinkkelių ruožai ir parengtas prioritetinis aplinkkelių statybos sąrašas bei Ukmergės miesto pietinis aplinkkelis su tiltu per Šventąją įtrauktas į Lietuvos susisiekimo plėtros strategiją. Taip pat jau numatyta, kad kitų metų kovą-balandį prasidės konkretūs kelio Kėdainiai–Šėta–Ukmergė rekonstrukcijos darbai“, – susitikime kalbėjo premjeras S. Skvernelis

Šiuo metu krovininį transportą nuo Ukmergės miesto nukreipia 10 km ilgio šiaurės–vakarų aplinkkelis. Transporto srautai nuo Kauno pusės šiuo aplinkkeliu išvažiuoja į autostradą Vilnius–Panevėžys ir į kelią Ukmergė–Utena.

Viešnagės rajono savivaldybėje metu su ministru pirmininku taip pat kalbėta apie etatinį mokytojų darbo apmokėjimą ir skirtą papildomą finansavimą pedagogams, aptarta vaiko teisių apsaugos sistemos reformos įgyvendinimo eiga.

Vizitą S. Skvernelis pratęsė apsilankydamas Ukmergės ligoninėje. Čia jį sutiko gydymo įstaigos vadovai – vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka, vyr. gydytojo pavaduotoja medicinai Gitana Čepienė, vyr. slaugos administratorė Donata Rimienė.

Svečias apžiūrėjo neseniai atnaujintus Vidaus ligų ir Anesteziologijos-reanimacijos skyrius, susipažino su naujojo operacinio bloko įrengimo planais.

Kaip „Gimtąją žemę“ informavo rajono savivaldybės Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Daiva Zimblienė, tris modernias operacines numatyta įrengti senosiose Anesteziologijos-reanimcijos skyriaus patalpose, kurios užima daugiau nei 650 kv. m plotą. Praėjusią savaitę paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas šiems darbams atlikti. S. Skvernelis pažadėjo, jog Vyriausybė ieškos galimybių skirti kuo daugiau reikalingų lėšų šio svarbaus projekto finansavimui.

Kadangi Ukmergės ligoninei naujame gydymo įstaigų pertvarkos plane numatytas svarbus regioninės ligoninės, aptarnaujančios aplinkinius rajonus, statusas, susitikimo su rajono medikais metu aptarti ir kiti galimi iššūkiai.

Savo vizitą Ukmergėje Vyriausybės vadovas baigė apsilankymu bendrovėje „Narbutas Furniture Company“. Šios įmonės gamybos direktorius Tomas Buziliauskas S. Skverneliui pristatė gamybos procesus bei produkciją, papasakojo apie ateities planus.

AUTORĖS ir D. ZIMBLIENĖS nuotr.

S. Skvernelis pakviestas pakalbėti ne apie politiką, o apie kasdienybę, prisiminti jaunystę.

Premjero patarėjai bendravo su rajono meru R. Janicku.

Ministras pirmininkas apie ligoninės reikalus kalbėjosi su vyr. gydytoju R. Civilka.

Vizitas baigėsi apsilankymu UAB „Narbutas Furniture Company“.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Aldona :
    Kodel neparode buvusio karinio miestelio problemu, kaip tersiamas oras ir aplinka jau antras desimtmetis Kauno 35 namo skleidziamos dulkes,kurios ypac kenksmingos,nes skaldomos senos raudonos plytos,klijuojamos kvarcinio smelio ir kliju misiniu ir isdziuvus slifuoja metaliniu slifavimo disku ir pucia tolyn i aplinka,nes jos net nenusiplauna.Tai koki ora kvepuoja zmones.Tai chuliganizmas.kas atsakys uz zmoniu sveikatas? Gal premjeras butu pamokes ka tokiu atveju turi daryt. Nesustadytas laiku nusikaltimas veda prie dar sunkesniu nusikaltimu,tai masinis,pavojingas zmoniu nuodijimas,zudymas.
  • ggg :
    kodel skvernelio nepervede per isdauzytus saligatvius?bijo gedos?