Nuotrauka iš redakcijos archyvo.

Kultūra, Naujausi

„Smetoninėse“ – koncertas, edukacijos ir gera nuotaika

Arvydas PĖŠINA

Artėja viena įspūdingiausių rajono švenčių, kuri sukviečia ne tik ukmergiškius, bet ir rajono svečius. Tai „Smetoninės Prezidento Antano Smetonos dvare Užugiryje“. Šiais metais ji, kaip visada, pasiūlys ne tik koncertus, konkursus, bet ir įvairias pramogas, kuriose susirinkusieji tikrai ras ką veikti. Apie būsimą šventę kalbamės su jos organizatore Ukmergės kraštotyros muziejaus direktore Vaidute Sakolnikiene.

Šventė prasidės šv. mišiomis Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje Lėne. Po mišių šventės dalyviai rinksis ne prie prezidento gimtojo namo pamatų, kaip būdavo ankstesniais metais, bet į Užugirio mokyklos-muziejaus kiemelį. Čia pasisakys svečiai, skambės sveikinimo kalbos. Prie pamatų bus pakelta renginio vėliava, padėtos gėlės. Šiemet – priešjubiliejinis iškiliojo kraštiečio gimtadienis. Kitais metais priešais mokyklą iškils skulptoriaus Antano Žukausko sukurta prezidento A. Smetonos skulptūra.

Vėliau šventė persikels į vadinamąjį Užugirio kiemą – prezidento A. Smetonos dvarą.

Čia susirinkusieji išklausys prezidento A. Smetonos sveikinimo kalbą, su juo pabendraus. Šventėje tradiciškai bus renkama elegantiškiausia ponia, gražiausia barzda, stilingiausia šeima, koncertuos Egidijus Sipavičius ir Kauno bigbendas. Taip pat skambės koncertas „Reveransas XX a. pradžios dainininkui, tarpukario Lietuvos estrados (šlagerių) pradininkui Danieliui Dolskiui“, gros retro grupė „Randevu“ iš Kauno. Pasišokti kvies kūrybinė studija „Alytaus miestelėnai“ – kolektyvas, prikėlęs iš užmaršties 1930–1940 metų miestų ir miestelių „ponių ir ponų“ šokių choreografiją, muziką, aprangą.

Direktorė pasakojo, kad šiais metais padaugėjo edukacijų. Vytauto Didžiojo karo muziejus kvies susipažinti su „Karine paslaptimi“, su žiūrovais bendraus ANBO lakūnai, „Miško broliai“. Bus galima susipažinti su jų turima technika. Žolininkė vaikams leis susirišti puokštelę, kurią bus galima padovanoti, pavyzdžiui, mamai. Edukacijose dalyvaus ir Molėtų muziejininkai. Jie ne tik pristatys žūklę tarpukariu, bet ir virs žuvienę. Tarpukariu viena pagrindinių susisiekimo priemonių buvo dviratis. Jį pristatys kolekcininko Romano Senapėdžio paroda. Vyks ir gausybė kitokių, įdomių, patrauklių visiems – ir dideliems, ir mažiems, edukacijų.

Užugirio mokykloje-muziejuje kraštietis Gediminas Budnikas, kurio mama buvo viena iš pirmųjų šio kaimo mokyklos mokytojų, savo rūpesčiu, lėšomis prisidėjo, kad atnaujintame mokytojų kambaryje būtų įrengta ekspozicija, skirta Budnikų šeimai.

Organizatorė akcentavo, kad visko bus daug, „tik reikia atvažiuoti ir pamatyti. Bus įdomu, linksma ir gera“. Renginyje bus galima „pažaisti“ tarpukarį, geriau susipažinti su 1918-1940 metų kultūrine inteligentija. Ir, aišku, apžiūrėti prezidento A. Smetonos šeimos memorialinį muziejų. Tik atvykstant į šventę reikia nepamiršti pasipuošti retro stiliaus drabužiais, kartu su savimi pasiimti gerą nuotaiką, skėtį – apsisaugojimui nuo lietaus ar kaitrios saulės ir pledą, kuris pravers poilsiui gamtoje.

Atvykusieji turės pirkti bilietus. Visos už juos surinktos lėšos bus skirtos prezidento A. Smetonos paminklo pastatymui prie Užugirio mokyklos-muziejaus. Tai bus pirmas atminties ženklas, įamžinantis pirmojo nepriklausomos Lietuvos prezidento atminimą savame krašte.

Palikite komentarą apie straipsnį

Deltuvos kirchės pabaiga?

2019/06/11

Komentarų (4)

Eilėraščio skrydis Jasiuliškyje

2019/06/07

Komentarų (0)