Kruizinis laivas „Romantika“. TALLINK nuotr.

Naujausi, Žmonės

Per tris dienas – poilsis dviejose valstybėse ir jūroje

Ne kartą teko girdėti pažįstamų pasakojimus apie kelionę Ryga–Stokholmas–Ryga Baltijos jūra. Kruizas trunka tris dienas – laivas iš Rygos išplaukia vakare, per naktį skrodžia jūros bangas, o rytą prisišvartuoja Švedijos sostinėje Stokholme. Po ekskursijų šiame mieste vėl jūra grįžtama į Latvijos sostinę.

Labai knietėjo leistis į tokią romantišką išvyką, tad pasitaikius progai keliauti nutarėme ir mes.

Iki Rygos – per tris valandas

Prieš tai teko spręsti dilemą – kaip nuvykti į Rygos jūrų uostą? Pažįstami siūlė pasinaudoti maršrutinių autobusų paslaugomis, tačiau nusprendėme negaišti laiko – važiuoti savo automobiliu. Bet sulaukėme ir nustebusių žvilgsnių – ar nebijome važinėti per šį didmiestį? Teko paaiškinti: aplinkui – žmonės, tad kad ir kas benutiktų, prireikus padės. Tuo labiau kad atstumas nuo Ukmergės iki Latvijos sostinės – apie 200 kilometrų, po ranka – navigacijos įrenginiai.

Iš tiesų kelionė neprailgo. Diena pasitaikė puiki, saulėta, pro langus matėsi kraštovaizdis, o priartėjus prie Rygos – ir miesto įdomybės. Įvažiavus į sostinę ir kertant per Daugavą nutiestą tiltą, iš karto akis patraukė didžiulis baltas milžinas – prie kranto prišvartuotas kruizinis laivas „Romantika“.

Pasiekus uostą teko apsispręsti, kur palikti automobilį. Anksčiau kruizu keliavusieji buvo patarę mašiną pastatyti netoli uosto esančių daugiabučių kiemuose, tad stovėjimas nieko nekainuos. Tačiau mums taip sutaupyti nepavyko – visi įvažiavimai į kiemus buvo užtvėrti stovėti draudžiančiais ženklais…

Vėlgi reikėjo apsispręsti – ar rinktis tolėliau esančią aikštelę ir mokėti tik kelis eurus, ar mašiną laikyti prie pat uosto prieigų esančioje stovėjimo vietoje. O tai kainavo nepigiai – už dvi dienas reikėjo sumokėti 24 eurus.

Nutarę, kad svarbiausia – patogumas, čia ir palikome automoblį.

Laivo ilgs – beveik 200 metrų

Iš arti estų bendrovės TALLINK keltas „Romantika“ buvo dar įspūdingesnis.

Tikriausiai daug ką pasako matmenys: laivo ilgis – beveik 200 metrų, plotis – 29 metrai. Laivu gali plaukti 2 500 žmonių. Jis lyg didžiulis namas – net devynių aukštų, yra 12 denių. Apatiniai aukštai skirti automobiliams, kroviniams gabenti, o viršutiniai – keleiviams.

Lipant į laivą pasitinka malonūs, besišypsantys darbuotojai. Jie visada pasiruošę padėti, paaiškinti, nes patekus į vidų apstulbina jo erdvės, tad tikrai prireikia konsultacijų norint pasiekti savo kajutę. Jų kelte yra 727, čia jos laikinaisiais namais tampa 2 172 keliautojams.

Šiuo laivu galima plaukti ir su gyvūnais – tokie keleiviai gali nusipirkti bilietą į specialiai tam skirtas kajutes.

Kajutėje – lyg viešbutyje

Pravėrus kajutės duris, vaizdas maloniai nustebina: aštuntajame aukšte esančioje dvivietėje A klasės kajutėje – lyg viešbutyje. Čia yra atlenkiama lova su čiužiniu, patalyne ir rankšluosčiu, sofutė, tualetas, dušas, veidrodis, drabužių spinta, televizorius, kištukinis lizdas. Ir, svarbiausia, – langas, pro kurį gali stebėti ir grožėtis atsiveriančiais vaizdais…

Beje, dažnai prieš plaukiant jūra ne vienam iškyla klausimas: ar neužklups jūros liga? Tai ne vieną atbaido nuo kelionių vandeniu. Tačiau būdamas „Romantikoje“ jauteisi lyg kambaryje – kad pajudėjome iš vietos, paaiškėjo tik tada, kai per iliuminatorių pasirodė Rygos jūrų uoste esantys laivai, krovinius kilnojančios „gervės”, iš šonų boluojantis molas. Didžiulio kelto greitis – 22 mazgai (apie 40 km) per valandą, jūra įveikiama per naktį.

Kadangi buvo šilta, saulėta, dauguma kilo į devintame aukšte esantį atvirą denį – iš čia ne tik atsivėrė jūros didybė, bet ir glostė švelnus vėjelis.

Tačiau kad ir kaip būtų gražu ir gera lauke, laivo viduje, kuris primena mini miestą, taip pat yra ką veikti. Čia laukė keli restoranai, naktinis baras, šokių ir koncertų salės, parduotuvės, vaikų žaidimų kambariai, taip pat įrengtos patalpos konferencijoms. Mėgstantys vandens pramogas galėjo pasinaudoti sauna, turkiška pirtimi, burbuline vonia.

Vakarienę restorane galima pavadinti karališka: patiekiama daugybė patiekalų, tarp kurių – jūros gėrybės, karšti mėsos ir žuvies valgiai, šalti užkandžiai, kelių rūšių salotos, įvairiausių skonių desertai. Taip pat galima atsisukti balto, raudono vyno ar alaus kranelius – šie gėrimai per dvi valandas trunkančią vakarienę neribojami.

Pasisotinus laukia linksmybės. Aštuntą valandą vakaro per du aukštus išsidėsčiusiame klube, kuriame vienu metu gali linksmintis apie 1 000 žmonių, prasideda programa: pirmiausia artistai vaidina vaikams, po to – pasirodymas suaugusiems.

Skambant populiarioms melodijoms, stebint nuotaikingus šokius, dalyvaujant loterijoje, kurioje laive nusipirkusieji bilietus gali laimėti įvairiausių prizų, nė nepastebi, kad jau praėjo dvi valandos – tiek trunka programa.

Jei kam nors linksmybių per mažai, traukia į barus, diskotekas, padainuoti karaokę.

Ką vilioja romantika – gali kvėpuoti grynu oru ir grožėtis vazdais, kuriuos išvysi tik naktinėje jūroje. Beje, jei kas įsivaizduoja, kad Baltija – tuščia, čia nieko nepamatysi, labai nustemba, kad dieną prasilenkiama su nemažai laivų, o naktį tai vienoje, tai kitoje vietoje žybsi nemažai žiburėlių –„sutūpę“ žvejų laivai.

Stokholmas – keturiolikoje salų

Išaušus rytui, „Romantika“ prisiartino prie Švedijos krantų. Kelias valandas laivas plaukė tarp daugybės salų, kuriose įsikūrę vietos gyventojai. Salos – įvairiausių formų, dydžių. Savo būstus stokholmiečiai kartais pasiekia tik laiveliais. Todėl daugybė jų zuja šalia plaukiančio mūsų milžino.

Keltui prisišvartavus Stokholmo jūrų uoste, keliautojų jau laukė rusakalbis gidas. Jis dvi valandas važiuojant autobusu per Švedijos, Skandinavijos ir Šiaurės Europos sostinę, dar vadinamą Šiaurės Venecija, papasakojo daug įdomių, negirdėtų dalykų. Ir ne tik apie matomus objektus, bet ir pačius Švedijos gyventojus.

Stokholme, kuris išsidėstęs keturiolikoje salų, gyvena per du milijonus žmonių. Autobusui sukant ratus nuo vienos į kitą, pro akis praplaukė diplomatų atstovybės, istoriniai ir dabartiniai pastatai, muziejai, kitos įdomybės.

Pasibaigus kelionei autobusu, dar valandą vaikštinėjome su gidu po Stokholmo senamiestį.

Vakare, nualinti karščio, nes čia tvyrojo apie 27 laipsnių šiluma, grįžome į laivą.

Ir vėl – gurmaniška vakarienė, jau kita pramoginė programa ir nakties linksmybės, kurias keliautojai gali rinktis pagal pomėgius.

Rytą vėl buvome Rygoje. Kadangi diena dar tik prasidėjo, nepraleidome progos pasivaikščioti ir po Latvijos sostinę…

Ypač patrauklus – senjorų kruizas

Laive susipažinome su estų bendrovėje TALLINK, kuriai priklauso keltas „Romantika“, dirbančia Kotryna Lužeckiene (jos giminaičiai gyvena Rečionyse, tad moteris ne kartą lankėsi ir Ukmergėje).

Kotryna pasakojo apie laivą, jo ypatybes, pramogas. Šiuo keltu plaukia ir turistai, ir krovininių automobilių vairuotojai, ir į namus grįžtantys ar išvykstantys lietuviai emigrantai. K. Lužeckienė pastebėjo, kad savaitgaliais laivas – mėgiama švedų poilsio vieta. Ne paslaptis, kad jų šalyje alkoholio pardavimas ribojamas, svaigieji gėrimai yra gana brangūs. Tad ir naudojamasi proga nevaržomai ir pakankamai pigiai pašėlti kelte. Anot jau metus Stokholme gyvenančios Kotrynos, mums pasisekė, kad oras buvo šiltas, nes šią vasarą saulė šilumos negaili ne tik mums, bet ir Skandinavijos gyventojams. Mūsų pašnekovė pastebėjo, jog orai Švedijoje dažniausiai būna niūrūs, tad gyventojai buvo pamėgę liūdnas mintis praskaidrinti stikliuku. Kad atpratintų nuo šio pomėgio, valdžia ir ėmėsi priemonių – pradėjo mažinti alkoholinių gėrimų prekybą…

K. Lužeckienė papasakojo ir apie itin populiarius senjorų kruizus. Tokia kelionė bus organizuojama rugsėjo 30 dieną, truks iki spalio 2-osios. Bendrovės atstovė kvietė ir ukmergiškius, mėgstančius nebrangiai keliauti bei patirti nepakartojamų įspūdžių, pasinaudoti šia galimybe. „Tokios kelionės kaina – nuo 28 eurų vienam asmeniui, jei B klasės kajutėje keliauja bent vienas vyresnis nei 60 metų senjoras. Tai reiškia, kad vienas senjoras gali pasikviesti kartu dar tris jaunesnius bendrakeleivius, keliausiančius už tokią pat kainą. Už šiuos pinigus taip pat bus galima vieną kartą papusryčiauti švediško stalo restorane, pasižiūrėti poilsio ir pramogų programą, kurios metu specialiai senjorams paruoštame vakaro šou koncertuos ansamblis „Nešpėtni bernai“, keliautojai galės laimėti puikius prizus bei TALLINK kelionių dovanų korteles ir džiaugtis visomis kitomis linksmybėmis. Be to, nuplaukus į Švediją, senjorams bus pasiūlyta ir ekskursija su rusakalbiu gidu po seniausią Švedijos miestą Sigtuną“, – atskleidė Kotryna.

Ir pridūrė, kad kruizas ir poilsis Švedijoje – tai puiki galimybė ištrūkti iš kasdienybės ir sukurti šventę sau, šeimai, draugams, kaimynams ir kitiems…

Jei senjorai ir kiti ukmergiškiai norėtų keliauti į kruizą Ryga-Stokholmas-Ryga, gali paskambinti K. Lužeckienei telefonu +371 27 883 394. Informacijos galima rasti ir internetiniame puslapyje www.tallink.lv .

AUTORĖS nuotr.

Žvelgiant iš devintojo aukšto laivai atrodo miniatiūriniai.

Ekskursija po miestą.

Stokholmą supa įvairaus dydžio salos.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Smagi kelionė :
  Tikrai verta taip pakeliauti. Trumpa kelionė, bet pakankamai įspūdinga. Stokholmas toks savitas miestas, o ir laikas kelte tikrai neprailgsta. Esame net keliavę išnuomotu automobiliu. Labai paprasta - internetu ieškojome kur išsinuomoti automobilį ir visai nesudėtingai gavome pageidaujamą mašiniuką čia https://autorentalis.lt/ Tiesa, tuomet Švedijoje svečiavomės beveik savaitę. Ir automobilis tikrai pravertė. Spėjome aplankyti ne vienus toje šalyje jau nemažai metų gyvenančius draugus ir giminaičius
 • Anonimas :
  Išsamus rašinys
 • rr :
  plaukti baisoka, geriau jau skristi.
 • Regina :
  Keliavau, labai įspūdinga, ačiū, atgaivinot prisiminimus.