Groja želviškiai armonikieriai.

„Kultūra - mūsų dvasios stiprybės šaltinis“, Kultūra, Naujausi

Ukmergiškiai įsiliejo į Dainų šventę

Sekmadienį prasidėjo jubiliejinė, dvidešimtoji, 2018 metų dainų šventė „Vardan tos…“ Renginyje dalyvauja ir šeši šimtai ukmergiškių – 25 Kultūros centro ir ugdymo įstaigų kolektyvai.

Kaip pasakojo savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Lolita Gerulskienė, pirmiausia į Vilnių atvyko mūsų šokėjai – jie repetuoja po du kartus per dieną. „Antradienį, liepos 3 dieną, atvažiavo devyni Kultūros centro folkloro ansambliai. Jie dalyvavo folkloro dienoje „Didžių žmonių žemė“, skirtoje tradicinei kultūrai. Tą pačią dieną vokalinių ansamblių koncerte „Dėl žalio ąžuolyno“ dainavo Kultūros centro moterų vokalinis ansamblis ,,Cantilena” (vad. Daiva Petrikienė) ir mišrus vokalinis ansamblis ,,Klasika” (vad. Jūratė Martinkutė). Ansamblių pasirodymai – dainų švenčių naujovė, jie vyko pirmą kartą. Renginyje dalyvavo moterų, vyrų bei mišrūs vokaliniai ansambliai iš Lietuvos miestų, taip pat svečias iš JAV – vyrų ansamblis „Tolimi aidai“. Pažymėtina, jog tarp 20 kolektyvų net du – iš Ukmergės. Ansambliai pasirodė Nacionalinės filharmonijos salėje“, – sakė L. Gerulskienė.

Vilnių pasiekė ir Meno mokyklos muzikos skyriaus liaudiškos muzikos kapela (vad. Jonas Bareikis).

Liepos 4-ąją, trečiadienį, pasirodymams į Vilnių atvyko du Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro kolektyvai – studija ,,Nykštukas” (vad. Tamara Kvieskienė) bei lėlių teatro studija ,,Katinas Murklys” (vad. Natalija Kovarskienė). Jie vaidino Bernardinų sode.

Trečiadienį autobusais iš Ukmergės atvažiavo gausiausias atlikėjų būrys – 5 rajono chorai. Ketvirtadienį – dar du. Visi jie pasirodys pagrindiniame šventės renginyje – Dainų dienoje „Vienybė težydi!“, vyksiančiame liepos 6-ąją.

Liepos 5-ąją, ketvirtadienį, mūsų saviveiklininkai įsisuko į šokių sūkurį „Saulės rato ritimai“. Jie pasirodė tarp devynių tūkstančių šokėjų.

Daug dėmesio ir plojimų susilaukė gamtos balsų mėgdžiotoja Gražina Gabrilavičienė.

L. Gerulskienė kalbėjo, kad mūsų rajono atstovai įsikūrė Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje, ir pasidžiaugė, jog sąlygos – labai geros: „Mokykloje esame ne tik apgyvendinti – įstaigos vadovai sudaro galimybių ir aktyviam poilsiui. Štai po šokių repeticijų moksleiviai galėjo ir pasportuoti – žaidė krepšinį, kvadratą.“

Paprašius pakomentuoti nuskambėjusius atgarsius, jog Dainų šventės dalyviai blogai maitinami, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja atsakė vienareikšmiškai: „Viskas yra gerai. Galbūt kartais patiems atvykusiems trūksta geranoriškumo ir supratimo – juos aptarnauja ir savanoriai, tarp jų – daug moksleivių, tad galbūt kartais jiems ne viskas pavyksta, nors ir labai stengiasi…“

„Facebook“ nuotraukos

Vidiškiečiai dainų šventėje.

Koncertuoja vepriškiai.

Šokėjai repetuoja su apsiaustais nuo lietaus.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • regina :
    PUIKU....TIEK GRAZIU KOLEKTYVU.....TIK SVEIKINTI REIKIA....FAINUOLIAI UKMERGISKIAI