Nuomonių telefonas

Kanapių augintojams – griežti reikalavimai

„Parduotuvėje nusipirkau iš kanapių pagamintą arbatą, man labai patiko. Tad pagalvojau, kad galėčiau ir pats šių augalų išsiauginti. Jeigu gerai sektųsi tai daryti, gal net ir realizuočiau prekyboje. Kadangi žinau, jog ne visas rūšis galima auginti, norėjau sužinoti informacijos apie tai. Tačiau niekur neradau tikslaus aprašo“, – kalbėjo mūsų laikraščio skaitytojas.

Šį klausimą persiuntėme Valstybinei augalininkystės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos. Atsakyme rašoma: „Pluoštinių kanapių auginimas yra reglamentuotas Pluoštinių kanapių įstatyme bei Pluoštinių kanapių auginimo priežiūros ir tiekimo rinkai kontrolės tvarkos apraše. Nuo sausio 1 dienos įsigaliojusiuose šio aprašo pakeitimuose nurodoma, kad pluoštinių kanapių produktai – žaliavinės ar mirkytos kanapės, šiaudeliai, sėjai neskirtos pluoštinių kanapių sėklos ir šių sėklų produktai ir sėjai skirtos pluoštinių kanapių sėklos. Pluoštinių kanapių produktų tiekimą į rinką reglamentuoja Lietuvos Respublikos pluoštinų kanapių įstatymas, kuris nustato, kad pluoštinės kanapės – kanapinių (Cannabaceae) šeimos sėjamosios kanapės (Cannnabis sativa L.) rūšies veislių augalai, kurių išdžiovintoje medžiagoje tetrahidrokanabinolio yra ne daugiau kaip 0,2 procento ir kurie auginami vien tik pramoniniams tikslams (pluoštui ir sėkloms) arba sodininkystei. Atkreipiame dėmesį, kad pluoštinės kanapės sodininkystei gali būti auginamos tik agrotechniniais ar fitosanitariniais tikslais tarp kitų sodo ar daržo augalų arba šalia jų.

Augintojas, kuris norėtų auginti pluoštines kanapes sodininkystės tikslais, privalo sėti tik sertifikuotą sėklą, auginti tik įteisintas veisles, sėti tik žemės ūkio ministro patvirtintus aliejinių ir pluoštinių augalų sėklos privalomuosius kokybės reikalavimus atitinkančią pluoštinių kanapių sėklą, ne didesniame kaip 0,1 ha žemės plote, o 0,01 ha plote sėti ne daugiau kaip iki 20 šių augalų vienetų.

Sėklos, skirtos sėjai, fasuotės etiketėje turi būti nurodyta augalo rūšis, veislė, sėklos kategorija, sėklos išauginimo šalis ir kt. Sertifikuotos pluoštinių kanapių sėklos siuntos yra perfasuojamos į mažesnes fasuotes ir tokios fasuotės yra paženklintos Augalininkystės tarnybos etiketėmis.

Taip pat augintojai privalo Augalininkystės tarnybos regionui skyriui pateikti informaciją: iki einamųjų metų birželio 15 d. pranešti apie įsigytas ir pasėtas pluoštines kanapes sodininkystės tikslais ir pridėti sėklos pakuotės etiketes; ne vėliau kaip per 7 d. nuo pluoštinių kanapių žydėjimo pradžios pranešti apie pluoštinių kanapių žydėjimo pradžią pažymint, kad pluoštinių kanapių plotas skirtas sodininkystės tikslams; pildyti įsigytos pluoštinių kanapių sėklos, užsėtų plotų ir derliaus, įsigytų, parduotų bei sunaudotų savo reikmėms produktų registracijos žurnalą, iki balandžio 1 d. pateikti informaciją apie pluoštinių kanapių sėklos ir sėjai neskirtų pluoštinių kanapių sėklų panaudojimą; ne trumpiau nei 1 metus saugoti pluoštinių kanapių įsigijimo dokumentus.

Iš kanapių pagaminti ar jų turintys maisto produktai, išskyrus sėjai neskirtas sėklas ir jų produktus, negali būti tiekiami rinkai.“

Palikite komentarą apie straipsnį

Kiemą turi tvarkyti patys

2019/04/21

Komentarų (1)

Stendas nuvirto

2019/04/15

Komentarų (3)