Spalvinga šventinė kolona nusidriekė nuo Technologijų ir verslo mokyklos iki miesto centro.

„Kultūra - mūsų dvasios stiprybės šaltinis“, Kultūra, Naujausi

Eitynėse žygiavo beveik 2 tūkstančiai žmonių

Vienas svarbiausių Ukmergės miesto gimtadienio renginių – šventinės eitynės. Jos rengiamos nuo 2014-ųjų ir kasmet sulaukia vis didesnio ukmergiškių dėmesio.

Šiemet eitynėse dalyvavo net 65 kolektyvų – biudžetinių įstaigų, verslo įmonių, bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų, politinių partijų Ukmergės skyrių, neformalių grupių – atstovai. Nuo Technologijų ir verslo mokyklos iki miesto centro nusidriekusioje spalvingoje šventinėje kolonoje žygiavo beveik 2 tūkstančiai žmonių. Iš jų beveik 900 moksleivių – vienuolikos rajono mokyklų ir gimnazijų atstovai.

Į eiseną kartu su ukmergiškiais įsijungė ir kaimyninių savivaldybių atstovai bei Miesto šventėje viešėję svečiai iš devynių Europos šalių.

Šiųmetinėse eitynėse, pavadintose „Vėliavų pasveikinimas“, sulaukta ne tik daugiau dalyvių, kurių rankose plevėsavo vėliavos ir vėliavėlės, bet ir technikos – nuo motociklų, senovinių automobilių iki vandens hidraulinės mašinos. Be to, susirinkusieji turėjo progos išvysti ir visą savaitgalį Ukmergei malonias staigmenas ir nepakartojamus vaizdus dovanojusius oreivius. Jie važiavo džipu su atvira priekaba ir saliutavo degik-lių ugnimį.

Kaip ir pernai eitynėse buvo gyvūnų iš prieglaudos, šiemet taip pat prisijungė nauja veterinarijos klinika „Akeso“, kurios darbuotojai vedėsi kelis šunelius. Jiems draugiją palaikė raiteliai su žirgais bei poniu.

Praėjusiais metais Miesto šventės eisenoje alyvavo 47 įmonės su 1 620 žmonių.

AUTORĖS nuotr.

Eisenoje – šventiškai pasidabinę Vidiškių pagrindinės mokyklos, Atkočių kaimo bendruomenės ir „Ryto“ specialiosios mokyklos atstovai.

Palikite komentarą apie straipsnį