R. Vainienė pristatė gydymo įstaigų prijungimo galimybių studiją.

Sveikata

Diskutavo dėl galimo dviejų ligoninių – Širvintų ir Ukmergės sujungimo

Daiva ZIMBLIENĖ

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Gegužės 15 dieną Ukmergės rajono savivaldybėje vyko pasitarimas-diskusija dėl VšĮ „Ukmergės ligoninė“ reorganizavimo galimybių prijungiant prie jos VšĮ „Širvintų ligoninė“. Susitikime dalyvavo savivaldybės vadovai, rajono Tarybos nariai, administracijos darbuotojai, VšĮ Ukmergės ligoninė vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka, žinoma šalies lektorė, ekonomistė ir konsultantė Rūta Vainienė.

Šio mūsų susitikimo tikslas – aptarti Ukmergės ligoninės perspektyvas. Galimybės sujungti Širvintų ir Ukmergės ligonines svarstomos jau ne vienerius metus. Mero potvarkiu sudaryta darbo grupė atliko išties didelį ir rimtą darbą, tad dabar siūlo šį sudėtingą, sunkų klausimą svarstyti artimiausiame rajono Savivaldybės tarybos posėdyje.

Dėl galimo abiejų ligoninių sujungimo, kurio niekas dar iki šiol Lietuvoje nedarė, įvyko daugybė susitikimų Sveikatos apsaugos ministerijoje, Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje, Širvintų rajono savivaldybėje ir ligoninėje.

Situacija tokia, jog dėl ekonominių, demografinių ir kitų priežasčių ligoninės šalyje pamažu nyksta, tad kito kelio, geresnio varianto, ko gero, nėra“, – sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas.

R. Vainienė susirinkusiems pristatė Ukmergės ligoninės užsakymu konsultacinės bendrovės „In Subsidium“ atliktą Ukmergės ir Širvintų ligoninių prijungimo galimybių studiją. Ekspertai įvairiais aspektais (ekonominiais, demografiniais, paslaugų teikimo ir kt.) išanalizavo ir įvertino esamą situaciją ligoninėse bei pateikė išsamią ir tikslią informaciją bei rekomendacijas, kurių pagrindu užsakovas galėtų priimti tinkamiausią modelio variantą. Remiantis pateiktomis išvadomis, ekonomiškai naudingiausia ir sprendimų priėmimo prasme patraukliausia buvo pripažinta viena iš keturių galimybių studijos pateiktų alternatyvų – prijungti Širvintų ligoninę prie Ukmergės ligoninės, perimant dalininko teises iš Širvintų rajono savivaldybės.

R. Vainienė susirinkimo dalyvius supažindino ir su savo pačios parengtu „Širvintų ligoninės prijungimo prie Ukmergės ligoninės finansinių pokyčių ir atsipirkimo modeliu“. Pasak jos, juo vadovaujantis, Ukmergės ligoninei dėl šio sandorio (nesant kapitalinių investicijų), numatomas atsipirkimas jau trečiaisiais metais.

Mažėjantis gimstamumas ir kitos tendencijos rodo, kad jau šiandien turite spręsti savo ligoninės išlikimo klausimą. Širvintų pavyzdys rodo, kas pas jus bus po 5 metų, jei nieko nedarysite“, – teigė R. Vainienė.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Šičkinienė papasakojo, jog abiejų ligoninių reorganizavimas prijungimo būdu vyktų trimis etapais. Pirmiausia jam turėtų pritarti abiejų rajonų – Širvintų ir Ukmergės – savivaldybių tarybos (gegužės mėn.), tada, ne anksčiau kaip po 30 dienų nuo viešo paskelbimo (birželio-liepos mėn.), savivaldybių tarybos turėtų patvirtinti reorganizavimo sąlygas, įstatus bei sudaryti komisijas turto inventorizavimui (reorganizuojamos įstaigos savininko), o įstaigos atliktų įstatymų tvarka numatytus veiksmus (peržiūrėtų sutartis, perduotų-perimtų turtą, dokumentus, įsipareigojimus ir kt.). Reorganizavimą planuojama atlikti iki rugsėjo 1 dienos. Po to prasidėtų įstaigos (Ukmergės ligoninės ir jos padalinio Širvintose) struktūros pertvarkymai. Su naujai suformuota struktūra įstaiga darbą turėtų pradėti nuo 2019 metų sausio mėnesio.

Ar rajono Savivaldybės taryba pritars Ukmergės ligoninės reorganizavimui, paaiškės gegužės 29 dieną įvyksiančiame posėdyje.

Susitikime dalyvavo R. Civilka (kairėje), R. Janickas, Savivaldybės tarybos narys Darius Varnas.

www.ukmerge.lt nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Saulius :
    Dariau, bek is tos savivaldybes, pokol nevelu
  • Nu jo :
    Ir taip jau eiles pas gydytojus menesiais,dar sirvintiskiu prisigrustu.