Senamiesčio pagrindinės mokyklos bendruomenė organizavo dosnumo akciją.

„Socialinės medijos – neribotos galimybės ir užslėptos žabangos“, Jaunimas

Skatina pasidalinti gerumu

Jolita STANKAITIENĖ

Lietuvos samariečių bendrijos ( LSB) Ukmergės skyriaus pirmininkė

 

Velykos skatina pasidalinti gerumu, užuojauta ir meile ne tik su artimiausiais žmonėmis, bet ir su visais, kuriems to labai reikia. Kurdami šventę sau, stengiamės sukurti ją ir kitiems.

Artėjant šv. Velykoms Senamiesčio pagrindinės mokyklos bendruomenė organizavo dosnumo akciją, kviesdama paaukoti konservuotų maisto produktų ir juos dovanoti vargstantiems. Idėjos iniciatorė anglų kalbos mokytoja Liudmila Leščiuvienė ir lietuvių kalbos mokytoja Živilė Kudlinskienė pakvietė visus moksleivius ir mokytojus būti geresniems, supratingesniems, labiau užjausti vieniems kitus. Surinktus maisto produktus vaikai išdalinti patikėjo LSB Ukmergės skyriaus savanoriams.

Senamiesčio mokyklos auklėtinių ir mokytojų draugystė su Ukmergės samariečiais tęsiasi beveik 20 metų. Mes neįsivaizduojame akcijų, renginių ar projektų be šios mokyklos vaikų savanorių dalyvavimo. O socialinė darbuotoja, samarietė Irina Krynkina yra varomoji jėga, kuri sutelkia vaikus savanorystei.

Šįkart surengtoje dosnumo akcijoje dalyvavo visų klasių mokiniai, atkeliavo Velykų bobutė bei Velykų kiškis su pyragu rankose. Visi kartu dainavome: „Tik paklausyk, kaip auga žolė, auga gėlė. Auga sparnai gerumo ant spygliuoto rožių krūmo…” Beliko tik apkabinti šalia esantį ir suprasti, kaip nuostabu dalintis gerumu…

Stilizuotas „Dosnumo takas” greitai prisipildė paaukotų produktų, kuriuos nešė kiekviena klasė, kuo gražiau supakuotus, kaip ir dera artėjančiai šventei – velykiniuose pintuose krepšiuose. Visų akys spindėjo ir širdys džiaugėsi bendru rezultatu. Suaukota tikrai labai daug: įvairių konservų, saldumynų, džiovintų vaisių ir prie jų pridėtas didžiausias pluoštas rankų darbo, su meile nupieštų, labai spalvotų, su pavasario dvelksmu atvirukų, kuriuos samariečiai išdalino kartu su maisto paketais.

Dalintis visada lengviau nei prašyti. Bet ne visi išdrįsta kreiptis pagalbos. Todėl pamatykime skurstantį, sergantį, vienišą. Parodykime jiems dėmesį ne tik per šventes. Gerumas nieko nekainuoja.

Graži iniciatyva – puikus pavyzdys kitiems. Sutelkta visa mokykla dosnumo ir gerumo valandėlei. O įspūdžių ir geros nuotaikos užteks visiems metams.

Palikite komentarą apie straipsnį