Aktualijos

Ką nuslėpė rajono vadovai?

Jau nuo 2010 metų, kada buvo patvirtinta rajono Taryboje rinkliava už atliekų surinkimą, dauguma žmonių ir verslo įmonių buvo nepatenkinti ir piktinosi, kad reikia mokėti ir už gyvenantį žmogų, ir už gyvenamojo ar gamybinio pastato ploto kiekvieną kvadratą.

Tačiau daugiausia neaiškumų tiek gyventojams, tiek verslui iškilo, kai atliekas ėmė tvarkyti konkursą 2013 m. laimėjusi įmonė ,,Ekonovus“. Tik praėjusią savaitę rajono Tarybos opozicinių frakcijų nariams Regimantui Baravykui ir Romui Pivorui kartu su miesto bendruomenės nariais pavyko iš mero išgauti dokumentus, kurie aiškiai parodo, kad atliekų surinkimo operatoriaus ,,Ekonovus“ įsipareigojimas pastatyti atliekų rūšiavimo liniją už maždaug 1,5–2 mln. litų liko neįvykdytas. Taip atsitiko dėl tuometinio mero Vydo Paknio ir administracijos direktoriaus Stasio Jackūno neveiklumo, kurie nesugebėjo per pusę metų skirti žemės sklypo atliekų surinkimo operatoriui.

,,Ekonovus“ neįrengė rūšiavimo linijos, tačiau Savivaldybės taryba patvirtino rinkliavos tarifus, į kuriuos įskaičiuoti ir rūšiavimo linijos įrengimo kaštai. Ilgą laiką rajono vadovai, meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius S. Jackūnas tai neigė. Tačiau Viešųjų pirkimų tarnyba 2017 m. lapkričio 7 d. savo išvadoje konstatavo, kad perkančioji organizacija neatsisakydama atliekų rūšiavimo linijos įrengimo darbų ir atitinkamai neperskaičiuodama atliekų tvarkymo paslaugos įkainio, į kurį įskaičiuoti ir atliekų rūšiavimo linijos įrengimo kaštai, pažeidė įstatymą. Po paskutinio susitikimo su rajono vadovais jie tai pripažino.

Tačiau visi rajono gyventojai ir verslo subjektai jau sumokėjo ir dabar moka pagal padidintus tarifus, į kuriuos įskaičiuota ir neegzistuojanti atliekų rūšiavimo linija.

Kyla klausimas, kieno interesams atstovauja meras R. Janickas ir administracijos direktorius S. Jackūnas. Ar rajono gyventojų ir vietinio verslo, ar turtingo atliekų surinkimo operatoriaus ,,Ekonovus“?

Siūlau:

 1. Rajono vadovams organizuoti atliekų tvarkymo paslaugos įkainio perskaičiavimą.
 2. Apsvarstyti galimybę įrengti atliekų rūšiavimo liniją, taip kaip numatyta paslaugos pirkimo dokumentuose.

Ukmergės miesto bendruomenės tarybos pirmininko pavaduotojas

Mindaugas TAMOŠIŪNAS

Užs. Nr. 0016669/18

 

Palikite komentarą apie straipsnį

 • +++ :
  Visi, cia geri! Ir kvailam aisku, kad vienas tokiu dalyku "neprasuksi"! O, kad, siuksliu apmokestinimo pradininkas Janickas, visi ta zinom! Taip, kad uztenka pestis, grazinkit, kas gyventojams priklauso!
 • x :
  Aleliuja. Pagaliau lenda yla iš maišo. Bet jei būti iki galo sąžiningiems, tai atsakomybę dėl šitos nesąmonės turi prisiimti Baravykas, Masiulionis ir Varžgalys, kurių didelių pastangų dėka buvo paleistas viešasis pirkimas su įpareigojimu operatoriui pastatyti rūšiavimo liniją neturint tam sklypo. Taip pat ir pirkimo komisijai, kuri vertindama tiekėjo dokumentus ir kainos pagrįstumą, nesugebėjo pastebėti, kad į pateiktą pasiūlymo kainą (pagal to meto įkainius) nebuvo įtraukta rūšiavimo linijos statyba (tik formaliai įrašyta). Ir dar reikia pridurti, kad žinutė apie tai, kad linijos nebus, buvo skleidžiama nuo pat sutarties pasirašymo. Tie kas bent kiek domėjosi, visi žinojo. Linijos jiems reikėjo tik tam, kad vėliau ja operuoti galėtų naujai įsteigta savivaldybės įmonė, kurioje, įtariu, ketinta darbinti savus, niekam nereikalingus žmones. Kas tai inicijavo? Štai: http://gzeme.lt/2017/01/savivaldybe-steigs-atlieku-tvarkymo-imone/ Keista, kad Baravykas dabar kelia senus "triusikus" į kuriuos pats ir pridirbo.
  • Tikrai? :
   Kas svarbiau? Ar surasti dingusius mūsų du milijonus, ar išskalbti senus triusikus?
   • x :
    Atsakau - rasti milijonus. Jūs teisus.
  • x :
   Pamiršau paminėti, kad pačiame pirkimo įkarštyje iš komisijos buvo pašalintas vienas abejotinos reputacijos veikėjas, galimai gynęs Versmės interesus. Čia penas pamąstymui ir naujų sąmokslo teorijų kūrimui, kokia kova tada virė ir kas iš to gavosi.
 • arvydas :
  ka isrinkot ta ir gavot gyvaciu lizdo neisdraskysit
 • sima :
  Dar būdamas vicemeru Janickas tvarke atliekų biznį .Štai ir atsakymas kas kaltas
 • Vietinis :
  Kas pasidalijo sėkmės mokestį ? Kieno kišenėse jis nusėdo ? Ką sako mūsų "nepriklausoma" spauda, jeigu reikia užmokėti už paskelbimą. Gėda. MES KARTU - bet su kuo?
  • Tikrai :
   "nepriklausoma" spauda apie šiuos, visam rajonui aktualius, klausimus tyli jau eilę metų. O vis tik kodėl taip įvyko? Kas kaltas?
 • sima :
  Gal pagaliau sumažės mokestis už atliekų surinkimą