Susitikimo metu.

Aktualijos

Savo problemas išsakė Užupio seniūnaitijoje gyvenantys žmonės

Daiva ZIMBLIENĖ

Savivaldybės atstovė spaudai

 

Užupio seniūnaitija – šeštoji mieste, kurios gyventojai atsiliepė į rajono savivaldybės administracijos kvietimą ateiti ir pasikalbėti apie tai, kur labiausiai skauda, ko valdžia negirdi.

Sausio 10-ąją į seniūnaitijos teritorijoje esančią Užupio pagrindinę mokyklą susitikti su savivaldybės meru Rolandu Janicku, administracijos direktoriumi Stasiu Jackūnu, Sekretoriato vedėja Monika Raškevičiene, Ukmergės miesto seniūne Zita Pečiuliene, Savivaldybės tarybos nariu Andriumi Lyška susirinko 11 seniūnaitijos gyventojų iš Jaunimo, Nuotekų, S. Dariaus ir S. Girėno, Gruodžio 17-osios, Antakalnio, Lelijų, Gružų gatvių. Susitikime dalyvavo ir Užupio seniūnaitis Petras Vagonis.

Šios seniūnaitijos, kurios teritorijoje nėra daugiabučių namų, gyventojai siūlė atkreipti didesnį dėmesį į, jų manymu, pagrindinį Užupio skaudulį – gatves ir jų būklę.

Susirinkusieji skundėsi aikštelėje, kitapus gatvės priešais prekybos centrą IKI, esančiomis duobėmis ir nuo čia stovinčio buitinių atliekų konteinerio nuolat sklindančia smarve, aplink besikaupiančia bala – spėliojama, kad, galbūt, kai kurie Vilniaus ir Gružų gatvių gyventojai čia pila išmatas bei šlapimą.

Atsivėrusios duobės bei įgriuvos, pasak užupiečių, pastebėtos ir Vilniaus gatvės šaligatviuose, Jaunimo gatvėje link stadiono, Gruodžio 17-osios gatvės pabaigoje ir to paties pavadinimo skersgatvyje Lelijų gatvėje.

Pastarojoje gatvėje gyvenantys ukmergiškiai Savivaldybės atstovų prašė joje įrengti daugiau eismo saugumo priemonių – greitį ribojančius ženklus, „gulintį policininką“ ar kelio ženklą „Gyvenamoji zona“, nes pastaruoju metu čia, ypač rytais, itin suintensyvėjo transporto eismas, keliamas nuolatinis triukšmas.

„Išvažiuojant iš Lelijų į Antakalnio gatvę labai reikėtų įrengti veidrodinę sankryžą, o šioje gat-vėje esantį melioracijos griovį prašytume atitverti apsaugine tvorele ar bloku, pažymint atšvaitais. Būtina čia modernizuoti ir elektros tinklus“, – problemas vardijo Lelijų gatvės gyventojai.

Užupiečiai pasigenda ir pėsčiųjų perėjų Jaunimo bei Gruodžio 17-osios, Jaunimo ir Nuotekų gatvių sankirtose, prie pėsčiųjų tilto.

Pasak jų, džiugu, kad daugėja statomų namų Gruodžio 17-osios gatvėje, tačiau ne visi statybininkai tinkamai sutvarko statybvietę bei statybines medžiagas.

Dalį šių paminėtų problemų savivaldybės vadovai pavedė išspręsti Ukmergės miesto seniūnei, o kitos bus apsvarstytos Saugaus eismo komisijos posėdyje.

Prakalbus apie statybas, buvo iškelta dar viena problema – nesklandumai, su kuriais gyventojai vis dar susiduria Gerseniškių gatvėje esančioje didelių gabaritų (DG) atliekų priėmimo aikštelėje, kuri priklauso bendrovei „VAATC“.

„Kad gyventojams būtų patogiau, svarstome galimybę organizuoti didelių gabaritų atliekų surinkimą iš namų, galbūt, DG atliekų aikštelėje atsiras dar vienas pagalbinis darbininkas“, – kalbėjo meras R. Janickas.

Gyventojai informuoti, kad nuo praėjusių metų liepos 1-osios DG atliekų aikštelėje įsigaliojo tam tikri pakeitimai priimant atliekas – už papildomą mokestį čia galima palikti ir didesnį jų kiekį nei per vienerius kalendorinius metus leidžiama vienam gyventojui. Planuojama čia priimti ir nedidelius šiferio kiekius.

Užupiečiai pasigedo ir kaskart atnaujinamos, nuoseklios, kiekvieną vartotoją pasiekiančios informacijos apie atliekų rūšiavimą bei tvarkymą. Jie siūlė kaskart, ištuštinus gyventojams priklausančius atliekų konteinerius, klijuoti prie jų lipdukus su tokia informacija.

Savivaldybės atstovai pažadėjo šį klausimą apsvarstyti su administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus darbuotojais.

 

 

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Anonimas :
    Nu ir kas, kad issake. Mes irgi issakem. Rezultatas nulinis. Jokio postumio i prieki. Akiu dumimas pries rinkimus.