Aktualijos

Gera žinia senjorams – pensijos didės ne tik 2018-aisiais

Jau sausį visi senjorai sulauks didesnės pensijos. Gera žinia ta, kad nuo šiol pensijų indeksavimas įtvirtintas įstatyme ir priklausys nuo šalies ekonominių rodiklių, o ne politikų valios. Pensijos kasmet didės tiek, kiek ir dirbančiųjų atlyginimai.

„Džiaugiamės, galėdami mūsų senjorams nuo pat metų pradžios mokėti didesnes pensijas. O gera žinia dar ir ta, kad nuo šiol pensijos gali didėti kasmet, ir tai priklausys nuo ekonominės situacijos. Jeigu didės atlyginimai, didės ir pensijos.

Jau nuo sausio mokėsime indeksuotas pensijas, o iki rugsėjo jas dar ir perskaičiuosime. Dėl to pensijos dar padidės tiems, kurie turi daugiau nei 30 metų stažo“, – sako Utenos „Sodros“ teritorinio skyriaus direktorius Vidmantas Misiūnas.

Pensininkams nieko daryti nereikia – jiems „Sodra“ pensijas indeksuos, perskaičiuos ir mokės be jokių prašymų. Ateinančią vasarą visiems bus išsiųsti laiškai su naujuoju pensijos dydžiu.

Indeksuos kasmet

Sausį visos pensijos bus indeksuojamos. Jos didės beveik 7 proc. Pavyzdžiui, jeigu gyventojas gauna 300 eurų pensiją, tai ji padidės 21 euru. Jeigu pensija siekia 200 eurų, ji paaugs 14 eurų.

O svarbiausia, kad po metų pensijos vėl bus indeksuojamos, ir taip – kasmet, jeigu gerės ekonominė situacija Lietuvoje. Tik ištikus sunkmečiui pensijos nebus didinamos, tačiau ir negalės būti sumažintos.

Pensijų indeksavimo koeficientą – rodiklį, kuriuo didinama pensija – lems tai, kiek vidutiniškai per septynerius metus padidės visų dirbančiųjų Lietuvoje gautas uždarbis.

Artimiausiais metais taip pat prognozuojama, kad gyventojų pajamos augs, o tai reiškia, kad didės ir pensijos.

Nuo sausio taip pat bus indeksuotos ir išankstinės senatvės, netekto darbingumo (invalidumo) pensijos. Našlaičių pensijos bus mokamos indeksavus mirusiojo gautą (ar priklausiusią gauti) pensiją, pagal kurią paskirta našlaičių pensija. Tiesa, išankstinių senatvės pensijų gavėjai didesnės pensijos sulauks tik vasarį.

Našlių pensijos bazinio dydžio socialinio draudimo našlių pensijos taip pat bus indeksuotos taikant naujai patvirtintą našlių pensijos bazinį dydį, bet paskirtos 50 proc. ir 20 proc. mirusiojo gautos pensijos dydžio našlių pensijos bus neindeksuojamos tol, kol šio jų dydžio nepradės viršyti našlių pensijos bazinis dydis.

Už papildomą stažą – didesnė pensija

Dar viena naujovė – pensijos bus perskaičiuojamos į taškus pagal naują tvarką.

Perskaičiuojant pensijas bus atsižvelgta į visą gyventojo stažą, kurį jis įgijo iki šių metų pabaigos, – pagal šį stažą bus apskaičiuota bendroji pensijos dalis.

Taip pat pagal stažą ir asmens draudžiamųjų pajamų koeficientus, pagal kuriuos 2017 m. gruodį mokėta papildoma pensijos dalis, bus perskaičiuota individualioji pensijos dalis. Jeigu po pensijos paskyrimo žmogus dirbo ir gavo atlyginimą, bus įvertintos ir šios pajamos. Visgi šis padidėjimas labiausiai priklausys nuo sukaupto stažo.

Pavyzdžiui, jeigu pensininkas išėjo į pensiją turėdamas 35 metų stažą, jo pensija padidės ne tik dėl to, kad buvo indeksuota, bet dar ir dėl to, kad buvo perskaičiuota į taškus, vadinasi dar 4 eurais. Jeigu šis stažas – 45 metai, tai pensija papildomai padidėtų 12 eurų.

„Kadangi kiekvieno pensininko situacija individuali, turėsime perskaičiuoti daugiau kaip 45 tūkst. mūsų teritorinio skyriaus aptarnaujamų senjorų pensijas. Tai šiek tiek užtruks, bet esame įsipa-reigoję tai padaryti iki rugsėjo.

Tai reiškia, kad indeksuota pensija bus mokama jau nuo sausio, o perskaičiuota – nuo birželio, liepos ar rugpjūčio. Be to, visi pensininkai gaus susikaupusią nepriemoką už laikotarpį nuo sausio, kol perskaičiavome jo pensiją. Tad vasarą jų piniginė papilnės netgi šiek tiek labiau“, – sako Utenos „Sodros“ teritorinio skyriaus direktorius V. Misiūnas.

Pavyzdžiui, jeigu gyventojui pensija bus perskaičiuota ir nuo liepos pradėta mokėti 8 eurais didesnė pensija, tai už šešis mėnesius nuo sausio iki birželio žmogus liepą gaus dar vienkartinę 48 (6 mėn. x 8 Eur) eurų išmoką.

Gera žinia – dirbantiems pensininkams

„Sodra“ turi gerą žinią ir dirbantiems pensininkams. Jiems įgijus papildomą stažą, kreiptis į „Sodrą“ nebereikės. Duomenys apie naują stažą ir taškus bus naujinami kasmet ir didesnė pensija pradedama mokėti nuo kitų metų liepos 1 dienos.

Pavyzdžiui, pirmą kartą 2019 m. liepos mėn. – bus naujinamos pensijos tų gyventojų, kurie įgijo papildomo stažo ir taškų 2018 metais.

Iki šiol dirbusiems pensininkams, įgijusiems papildomą stažą, kuris turėjo būti ne trumpesnis nei 12 mėnesių, reikėjo kreiptis į „Sodrą“ prašant skirti pensiją iš naujo. Nuo šiol pensija bus automatiškai perskaičiuojama net ir įgijus mėnesio stažą.

Dėl indeksavimo padidėsiančioms pensijoms išmokėti „Sodros“ kitų metų biudžete numatyta 170 mln. eurų, o perskaičiuotoms pensijoms – dar 59 mln. eurų. Tad iš viso kitąmet senjorų piniginės papilnės beveik 230 mln. eurų.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Mixupdak :
  Thank you very much for the invitation :). Best wishes. PS: How are you? I am from France :)
 • rardNeomi :
  INSTAGRAM Followers Real Free 2020 APRIL First, gift your unique view of the world. Instagram is a place where you make and accomplishment your own lifestyle. make a strategy (that is, define your goals and methods by which you will implement them), and then consistently espouse it by regularly publishing the content. Check what photos acquire the most likes. Instagram users pick illustrations in lively tones, with lightening filters, preferring blues rather than shades of red. You can apply filters from Instagram, but you can moreover use more powerful apps, such as Vsco, Afterlight or Snapseed, in which we will locate a lot of great effects and editing options for our photos. The mobile (and free!) relation of Lightroom - one of the best photo dealing out programs from the Adobe suite - is then totally popular. Afterlight is actually quite a easy tool, but it contains all the vital functions and as many as 74 vary effects. One of the most fascinating options is heighten Tone, which allows you to direction taking place the blue color, which gives the photos a cleaner, fresher look. Snapseed, in turn, allows for selective settings in a selected place of the photo, which works good in situations where we want to focus the viewer's eyes on a specific place of the photo. on the supplementary hand, Lightroom will permit you to precisely acclimatize the brightness and saturation of the chosen color, e.g. by playing bearing in mind the blue color slider you can make water and tell get a accepted turquoise shade. Camera + is afterward a great application (only for iOS). It costs $ 2.99, which is sufficiently worth investing! It will allow you to acquire effects thesame to professional equipment. This application has been ascribed by epoch and Wall Street Journal for making a propos all shot see original and great. KW: Followers Free 2020 MAY Free Active INSTAGRAM Followers No Survey 2020 MAY Free INSTAGRAM Follower Trial 2020 APRIL Free INSTAGRAM Followers Hack Online 2020 APRIL
 • rardNeomi :
  https://billscheatworld.com/ROBLOXHackOnlineUltimate - ULTIMATE GENERATOR for ROBLOX GAME Club BUILDERS AVAILABLE! 2020 APRIL/MAY UPDATED! KW: Free Robux Hack 2020 MAY UPDATED How To Get Free Robux Hack 2020 MAY UPDATED
 • rardNeomi :
  i am from Italy hello. Can you help me translate? /rardor
 • rardNeomi :
  hi :) bross :)
 • Anonimas :
  Labai malonu kad nors ant jusu ziniatinklio rasoma apie pensiju didejima nors realiai tai nematoma o vis kalbama tokia apimtis darbuotoju sodroje , kad jau buvo galima ir paskaiciuoti , tik viena neaisku turintiems dideli darbo staza kokia bus priemoka ,Taip viskas miglotai
 • Anonimas :
  Labai malonu kad nors ant jusu ziniatinklio rasoma apie pensiju didejima nors realiai tai nematoma o vis kalbama tokia apimtis darbuotoju sodroje , kad jau buvo galima ir paskaiciuoti , tik viena neaisku turintiems dideli darbo staza kokia bus priemoka ,Taip viskas miglotai