Šimtas mylimiausių knygelių.

„Ir Lietuvoje gyventi gera!“, Jaunimas

Skaitymo mėnesį – įvairiausi renginiai

Violeta MARKAUSKIENĖ

Dukstynos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė, rajono mokyklų bibliotekininkų metodinės tarybos pirmininkė

Mokyklos biblioteka atvira iššūkiams ir pokyčiams, kurių pagrindinis tikslas – pagalba mokiniui. Dabar ji yra ne tik pagalbininkė ieškantiems patikimo žinių šaltinio, bet ir šiuolaikinių paslaugų kūrėja, švietimo pagalbos mokiniui, mokytojui ir visai mokyklos bendruomenei teikėja.

Gegužę Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija (LMBDA), kurios veikloje aktyviai dalyvauja ir rajono mokyklų bibliotekininkės, tapo IASL (International Association of Shool Librarianship) nare. Šios organizacijos vienas iš tikslų – skatinti ir remti mokyklų bibliotekų vystymąsi visame pasaulyje.

Kadangi IASL biuras nuo 2008 m. kiekvieną spalį skelbia Tarptautiniu mokyklų bibliotekų mėnesiu, LMBDA palaikė šią iniciatyvą ir šių metų spalį paskelbė Lietuvos mokyklų bibliotekų mėnesiu.

Visą spalį mūsų mokyklų bibliotekose vyko įvairiausi renginiai. Siesikų gimnazijos skaitytojai kūrė filmuką „Lobiai dideli mokyklos bibliotekoj paslėpti“, o „sugavę“ gero oro akimirką skubėjo į lauko klasę ir visi kartu skaitė mėgstamiausias knygas. Dukstynos pagrindinės mokyk-los biblioteka vieną dieną tapo kūrybinėmis dirbtuvėmis. Penktokėliai kartu su dailininke, Vlado Šlaito viešosios bibliotekos vyresniąja bibliotekininke Kristina Daruliene mokėsi tapyti ant odos. Bendro darbo rezultatas – apyrankė sau arba draugui. Taip pat šios mokyklos mokiniai visą mėnesį kartu garsiai skaitė Maironio lyrinę baladę „Jūratė ir Kastytis“. Tai vyko bibliotekoje per pertraukas, klasėse pamokų metu. O Vidiškių pagrindinės mokyklos mokiniai ne tik skaitė šį kūrinį, bet jį ir iliustravo. „Šilo“ pagrindinės mokyklos bibliotekoje vyko informacinės pamokos „Su knyga per pasaulį“, buvo žaidžiamas žaidimas „Knygos kelias“. Įvairi veikla organizuota ir Senamiesčio, Veprių pagrindinėse mokyklose, Taujėnų, Antano Smetonos, Jono Basanavičiaus gimnazijose.

Pakviestos Vlado Šlaito viešosios bibliotekos kolegių, dalyvavome susitikime su knygų rašytoja ir dailininke Lina Žutaute, garsiosios herojės Kakės Makės kūrėja. Po šio susitikimo Seimo nario Juozo Varžgalio padėjėjas Romas Pivoras perdavė fondo „Švieskime vaikus“ dovanas – knygas mokyklų bibliotekoms. Grįžusios į savo mokyklas organizavome šių knygų pristatymus, parodas.

Žinodami, kad mūsų mokiniams patinka skaityti, pakvietėme juos atsinešti į mokyklą savo mėgstamiausias knygas, jas parodyti savo draugams, mokytojams, rengti parodas klasėse. Po to visi kartu, nešini savo knygelėmis, išėjome į pasirinktą erdvę (mokyklos kiemą, stadioną ir pan.) ir kūrėme kūrybines-menines instaliacijas „Skaitydami knygas – pasitinkame atkurtos Lietuvos 100-metį“.

Dukstynos pagrindinės mokyklos moksleiviai stadione „išrašė“ skaičių 100.

Siesikiečiai kartu skaitė lauko klasėje.

Palikite komentarą apie straipsnį

Nepamokinės veiklos diena

2017/12/07

Komentarų (0)

,,Knygų Kalėdų“ sulaukus

2017/12/07

Komentarų (0)