Aktualijos, Naujausi

Bendrovei – nepalanki Viešųjų pirkimų tarnybos išvada

Šią savaitę Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė, kad uždaroji akcinė bendrovė „Ukmergės vandenys“ turi nutraukti su UAB „Eigesa“ sudarytas rangos sutartis, kurių vertė – 1,7 milijono eurų.

UAB „Ukmergės vandenys“, vykdydama projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų statyba bei nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija Ukmergės rajone“, praėjusių metų rugsėjo 20 dieną paskelbė supaprastintą atvirą konkursą darbams atlikti. Pasiūlymus pateikė keturi tiekėjai – UAB „Statovita“, UAB „KRS“, UAB „Instita“ ir UAB „Eigesa“. Tiekėjų pasiūlymai vertinti pagal pirkimo sąlygose nustatytus ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijus, laimėtoja pripažinta UAB „Eigesa“.

Gegužės 9 dieną UAB „Ukmergės vandenys“ ir UAB „Eigesa“ pasirašė pirkimo konkurso pirmos dalies rangos sutartį „Nuotekų šalinimo tinklų statyba ir nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija su projektavimu Pet-ronyse, vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų statyba su projektavimu Siesikuose“. Šios sutarties vertė – 1 335 313,65 Eur su PVM.

Liepos 11-ąją pasirašyta ant-rosios dalies sutartis „Nuotekų šalinimo tinklų statyba su projektavimu Lyduokiuose“. Projekto vertė – 376 032 Eur su PVM.

Pirmojoje sutartyje buvo numatyta vykdyti vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros statybos darbus Siesikuose, įrengti nuotekų valymo įrenginius Petronių gyvenvietėje.

Vykdant antrąjį projektą, per dvejus metus Lyduokiuose (Taikos, Butkiškių, Kaštonų, Lakštingalų, Miško ir Sodų gatvėse) buvo numatyta įrengti 2 tūkstančius 520 metrų nuotekų tinklų.

Tačiau šią savaitę Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė UAB „Ukmergės vandenys“ nepalankią šio pirkimo vertinimo išvadą. Joje pažymima, kad konkurse nustatyti ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijai neužtikrina, kad bus pasirinktas būtent ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas. Nurodoma, jog dalyvių pasiūlymų vertinimui išskirtiems parametrams, susijusiems su rizikos valdymu ir darbų organizavimu bei komunikacija, buvo nepagrįstai suteiktos palyginti didelės lyginamųjų svorių reikšmės, o tiesiogiai su pirkimo objektu susijusiam parametrui „Eksploatacijos kaštai“, kuris realiai patikrinamas sutarties vykdymo metu, skirta vos 0,1 lyginamojo svorio reikšmė.

Išvadoje rašoma: „Tarnyba sprendžia, kad Pirkimo sąlygose nustatyti ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijų parametrai „Rizikos valdymas ir aplinkos supratimas“ bei „Darbų organizavimas ir komunikacija“ ir ypač neproporcingi jų lyginamieji svoriai, neužtikrina ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo pasirinkimo, jų vertinimas pagrįstas išskirtinai tiekėjo teksto turinio parengimu ir dalinai tiekėjo turima patirtimi, tuo pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje įtvirtintus skaidrumo, proporcingumo ir lygiateisiškumo principus bei šio straipsnio 2 dalyje įtvirtinto pirkimų tikslo siekimą. Pažymėtina, kad toks kriterijų pasirinkimas neužtikrino racionalaus lėšų naudojimo Pirkimo ant-roje dalyje.“

UAB „Ukmergės vandenys“ direktorius Rimas Arlinskas „Gimtajai žemei“ sakė, kad toks Viešųjų pirkimų tarnybos sprendimas jam nesuprantamas. „Viešųjų pirkimų tarnybai kilus įtarimų dėl galimų pažeidimų, kreipėmės į Lietuvos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrą išaiškinimo, ar buvo pažeistas įstatymas. Gavę oficialų atsakymą, kad pažeidimas nenustatytas, su rangovu pasirašėme antrąją sutartį“, – pasakojo direktorius.

Jis taip pat teigė, kad nė vienas iš visų dalyvavusių konkurse pretendentų neskundė sprendimo dėl laimėtojo nustatymo, be to, UAB „Eigesa“ iš visų konkurso dalyvių pasiūlė mažiausią kainą.

R. Arlinskas kalbėjo, kad pasirašius sutartis rangovams buvo išmokėtas avansas, nemažai darbų jau atlikta, tad jas nutraukus įmonė patirs daug nuostolių. „Mažai tikėtina, kad paskelbus naują konkursą kiti tiekėjai pasiūlys mažesnes kainas, nes per tą laikotarpį, kol vyko pirkimo procedūros, viskas žymiai pabrango“, – samprotavo vadovas.

Bendrovės direktorius atkreipė dėmesį, kad Viešųjų pirkimų tarnyba rašo, jog „sutartys, tarnybos nuomone, turėtų būti nutrauktos, ir, esant poreikiui, organizuojamas naujas viešasis pirkimas“.

„Kadangi tai yra tik nuomonė bei atsižvelgus į kitas aplinkybes įmonės Viešųjų pirkimų komisija nutarė sutarčių nenutraukti“, – reziumavo R. Arlinskas.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Vacys :
    Sita kontorele senai reikejo uzdaryti,nueik ko nors ten paklausti,varys vis i kita kabineta,nes jos ten nieko nezino net ikainiu.
  • Aš :
    Gėda
  • Anonimas :
    Jei butu dare maziausios kainos, tai butu nupirke bent 30 proc. pigiau. Cia aiski makle susukta, bet kaip dabar nutrauksi? Atkatai juk susirinkti jau....