Žuvų gatvėje su muziejininku R. Ramanausku.

„Ir Lietuvoje gyventi gera!“, Jaunimas

Pikantiškomis miesto istorijomis paįvairintas pasivaikščiojimas

Asta KROGERTIENĖ

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistė

Gegužės 10-oji – Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena. Ją rajono Policijos komisariato kolektyvas kartu su jaunaisiais policijos rėmėjais paminėjo pažintiniu pasivaikščiojimu po miestą. Ekskursiją vedė Kraštotyros muziejaus darbuotojas Raimondas Ramanauskas.

Einant sparčiu žingsniu ir tik šiek tiek ilgėliau stabtelėjant prie šimtmečių istoriją menančių pastatų, paminklų ar istorinių objektų, prabėgo dvi valandos. Muziejininkas R. Ramanauskas – tarsi gyva enciklopedija, žėrė datas ir pasakojo miesto gyvenimo istorijas. Jis paaiškino, kodėl painiojama Ukmergės įkūrimo data, bei patikslino, kad tikroji – 1333-ieji metai. Taip pat sužinojome, kad miesto vardo kildinimo istorijų yra bent kelios: viena byloja, jog Ukmergės mergoms labai patiko ūkauti, kita – kad miesto merginos labai patiko pravažiuojantiems, kurie sakydavo „uch merga!“ Na, o tikroji legenda pasakoja apie mergelę žynę, žmonių pramintą Vilkmerge, kuri išgelbėjo kunigaikštį Dausprungą nuo vilkų.

Ekskursijos dalyviai sužinojo, kuriuo keliu Rusijos caras važinėjo iš Peterburgo į Varšuvą, apie didžiausius miesto gaisrus ir gausiausias dalyvių skaičiumi muštynes žuvų turguje, kaip buvo baudžiami bajorai bei dar daug įdomių bei pikantiškų istorijų.

IMG_0192

Ekskursijos dalyviai.

Nuotraukos AUTORĖS logo2

Palikite komentarą apie straipsnį

Nepamokinės veiklos diena

2017/12/07

Komentarų (0)

,,Knygų Kalėdų“ sulaukus

2017/12/07

Komentarų (0)