Prie upės atskubėjo gaisrininkai ir medikai.

Aktualijos

Išbandymas policijos rėmėjams

Ketvirtadienį rajono Policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Ingrida Dutkienė ir Daiva Novikienė kartu su Ukmergės rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais surengė pratybas. Kadangi artėja vasara, maudynių metas, buvo nuspręsta priminti apie saugų elgesį prie vandens telkinių. Inscenizuojant situaciją buvo vertinama, kaip jaunimas elgiasi išvydęs skęstantįjį.

Neįprastas sujudimas šalia Šventosios traukė ir praeivių dėmesį. Pirmiausia visi išgirdo klaikų riksmą ir pamatė nuo tilto šokantį žmogų (tiksliau, metamą manekeną). Ant kranto stovintis žmogus (šį vaidmenį atliko policijos pareigūnas Rolandas Butkus) puolė jo gelbėti.

„Jaunieji policijos rėmėjai pirmiausia informavo specialiąsias tarnybas apie įvykį. Kol atvyko gelbėtojai, patys ėmėsi veiksmų: tiltu persikėlė į kitą upės pusę, pasičiupo gelbėjimo ratą, bėgo pakrante, bandydami ištraukti skenduolį (manekeną). Netrukus su viena užduotimi susidoroti pavyko – „skenduolį“ ištraukė. Tačiau tuomet ėmė skęsti „gelbėtojas“. Čia jau sekėsi sunkiau, laimei, į pagalbą atskubėjo specialiosios tarnybos – gaisrininkai ir medikai“, – pasakojo Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistė Asta Krogertienė.

Po pratybų surengto aptarimo metu Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas įvertino, kas buvo atlikta gerai, bei išsakė pastabas. Jis pagyrė, kad jaunieji policijos rėmėjai nesutriko, pranešė apie įvykį į Bendrąjį pagalbos centrą, surado gelbėjimo ratą ir ėmė patys gelbėti. D. Vyšniauskas patarė, kad esant grupei asmenų, vienas turėtų imtis vadovauti, paskirstyti draugus į postus, gelbėjimo tarnyboms tiksliai nurodyti nelaimės vietą.

IMG_3435

Jaunieji pratybų dalyviai įsijungė į gelbėjimo operaciją.

„G. ž.“ inform.

 

Palikite komentarą apie straipsnį