Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Ukmergiškiai pateikė per 16 tūkst. pajamų deklaracijų

Julija BALSĖ

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, kad pasibaigus kasmetiniam pajamų ir turto deklaravimui, preliminariais duomenimis, Ukmergės rajono gyventojai pateikė per 16 tūkst. pajamų deklaracijų, tai 6 proc. daugiau nei per praėjusių metų deklaravimo laikotarpį. Pastebimas Ukmergės rajono gyventojų pareigingumas teikti reikiamo mokestinio laikotarpio deklaracijas – 82 proc. šiemet pateiktų pajamų deklaracijų buvo už 2016 m., praėjusiais metais 2015 m. deklaracijos taip pat sudarė 82 proc. visų iki gegužės 2 d. pateiktų deklaracijų. Vilniaus AVMI šiemet taip pat sulaukė beveik 1 tūkst. ukmergiškių turto deklaracijų.

„Daugelis gyventojų pajamas deklaruoja savarankiškai. Matome, kad dalis atvykstančiųjų į aptarnavimo padalinius naudojasi įrengtomis kompiuterinėmis darbo vietomis ir bando patys pildyti ir pateikti deklaracijas. Kilus klausimams, jiems visuomet talkina specialistai. Šiemet Ukmergės poskyryje tokia galimybe pasinaudojo apie 150 mokesčių mokėtojų“, – sakė Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė, pažymėdama, kad dėl geranoriško abipusio bendradarbiavimo deklaravimo laikotarpis Ukmergėje praėjo sklandžiai.

Ukmergės poskyryje dirbantys mokesčių inspekcijos specialistai pastebėjo, kad šiemet ukmergiškiai be papildomų VMI priminimų aktyviau nei ankstesniais metais deklaravo nekilnojamojo turto pardavimo sandorius.

Vilniaus AVMI duomenimis, šiemet daugiau kaip 7 tūkst. Ukmergės rajono gyventojų pateiktose deklaracijose apskaičiavo beveik 800 tūkst. eurų grąžintino gyventojų pajamų mokesčio (GPM), apie 3 tūkst. deklaravo beveik 523 tūkst. eurų mokėtiną GPM sumą.

Pažymėtina, kad pajamų deklaracijas pateikė 75 proc. privalančiųjų deklaruoti Ukmergės rajono gyventojų, tačiau mokesčių administratorius dar laukia 1,8 tūkst. ukmergiškių pajamų deklaracijų.

Mokesčių administratorius ragina juos deklaracijas pateikti kuo greičiau, nes jeigu praėjusiais metais susidarė mokėtina suma ir ji nesumokėta iki gegužės 2 d., už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai.

Tie gyventojai, kurie turėtų sumokėti pajamų mokestį, tačiau dėl finansinių sunkumų laikinai neišgali to padaryti, gali kreiptis į apskrities valstybinę mokesčių inspekciją arba pateikti prašymus per Mano VMI dėl mokestinės paskolos ar mokesčių atidėjimo.

Palikite komentarą apie straipsnį