Ukmergiškis P. Brazinskas susitiko su prezidente D. Grybauskaite.

Aktualijos, Jaunimas

Tūkstantmečio vaikus pasveikino šalies prezidentė

Antradienį Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su LRT televizijos žinių viktorinos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtojais. Tarp jų buvo ir Dukstynos pagrindinės mokyklos aštuntokas Pijus Brazinskas. Jį į sostinę lydėjo mama Gražina Macijauskaitė, Jono Basanavičiaus gimnazijos chemijos mokytoja.

Ukmergiškis Pijus projekte „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ sėkmingai dalyvauja nuo penktos klasės. Praėjusių metų gruodį jis tapo „Lietuvos tūkstantmečio“ aštuntoku, o šiemet sausį žaidime tarsi lygus su lygiais rungėsi su devintokais.

Savo mokykloms, bendruomenėms ir visai Lietuvai parodėte, kad tik nuolatinės pastangos, žinių troškimas ir darbas atneša pergalę. Į jus lygiuojasi klasės draugai, kiti mokiniai, todėl ne tik žiniomis, bet ir savo elgesiu būkite pavyzdžiu kitiems“, – susitikime sakė prezidentė. Sveikindama praėjusio sezono projekto dalyvius, jų mokytojus ir tėvus, šalies vadovė pabrėžė, kad mokslas ir žinios yra neįkainojama vertybė, ir palinkėjo toliau nuolat tobulėti, siekti savo tikslų ir visada išlikti smalsiems.

Susitikime D. Grybauskaitė pasakojo apie valstybės vadovo darbą, supažindino vaikus su Prezidento rūmų salėmis. Konkurso nugalėtojai taip pat aplankė prezidentės ir projekto dalyvių Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10-mečio proga rūmų parke pasodintą ąžuolą.

Tradicija tapusiame projekte nacionalinio transliuotojo eteryje kasmet dėl sumaniausio moksleivio vardo varžosi du šimtai 5–12 klasių jaunuolių.

Valstybės vadovės globojamas projektas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ kviečia žiūrovus susipažinti su gabiais, kūrybingais ir sumaniais vaikais iš įvairių Lietuvos mokyklų. Žaidimas vyksta nuo 2008 metų. Nuo laidos pradžios „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ titulą pelnė 72 šalies mokiniai.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija/Roberto DAČKAUS nuotrauka

G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį