Aktualijos

Prašytos naujos pėsčiųjų perėjos nebus mažiausiai ketverius metus

Kovo 17-ąją posėdžiavo rajono Saugaus eismo komisiją. Vienas iš sprendžiamų klausimų – prašymas įrengti naują pėsčiųjų perėją.

 Į posėdį atvykusi moteris prašė Gedimino gatvėje, ties sankryža su Šlaitų gatve, įrengti pėsčiųjų perėją. Nuo miesto centro kairėje Gedimino gatvės pusėje gyvenanti moteris teigė, kad perėja šioje vietoje yra labai reikalinga. Iš čia esančių aštuonių gyvenamųjų namų, pranešėjos žiniomis, trijuose gyvena mažamečiai vaikai, kurie kas rytą eina į Dukstynos pagrindinę mokyklą, ir jiems tenka kirsti gana judrią Gedimino gatvę.

Paėjėti iki vietos, kur gatvę pereiti patogiau, vaikai taip pat neturi galimybės – šioje Gedimino gatvės atkarpos pusėje neįrengtas šaligatvis. Tiesa, gyventoja pabrėžė, kad ieškoti geresnės vietos gatvei pereiti nėra reikalo. Visoje Gedimino gatvėje nėra nė vienos pėsčiųjų perėjos.

Panašu, kad greitu metu čia perėjos ir nebus. Moteris buvo supažindinta su neseniai patvirtintomis naujomis pėsčiųjų perėjų įrengimo taisyklėmis, kuriose pagrindiniai aspektai – privalomas kokybiškas apšvietimas ir šaligatviai. Būtent pastarųjų nebuvimas ir yra didžiausia kliūtis. Gedimino gatvėje šaligatvių įrengimas savivaldybės planuose atsirado tik visai neseniai. Todėl jie čia bus sutvarkyti ne greičiau nei po ketverių metų. Mažiausiai tiek laiko čia tikrai nebus ir perėjos.

S. Jackūnas patvirtino, kad Gedimino gatvėje viena pėsčiųjų perėja tikrai atsiras šalia Vasario 16-osios gatvės, kai bus baigtas jos remontas.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Anonimas :
  nereikia istikro jokiu ten pereju , pinigu svaistimas ,keles masinas pravaziojia tai jau beda , po keliu metu ir taip nebus kam vaikscioti , o pensininkai beveik neina is savo kiemuku , laikitis rekia KET ir paciam nezioplineti ir nueisi ir pareisi ir pereisi , o kad kulturos stoka ir KET nezinojimas va cia yra didziausia beda
 • Anonimas :
  Ukmergiškis Tokias taisykles galėjo sugalvoti tik labai protingas žmogus. O valdininkams, kurie nenori kažko daryti, labai patogu prisidengti tokiomis taisyklėmis, pinigų stoka ir panašiai.
 • Anonimas :
  Žinoma reikia...
 • Miesto zmogus :
  Reikia perejos ten kur yra gyvenamieji namai
 • Vacys :
  Nelyskit i akis su perejom,dabar saleles ant bangos... Kalneliai taip pat. ?
 • Miestietė :
  Gal per tuos keturis metus ką nors spės numušt koks išvėpęs vairuotojas. Tada valdžia griebsis už galvų ir pripieš perėjų priekiekvienos sankryžos. Nesupra ntu, ką bendro turi perėja ir šaligatviai? Tai gal vaikams į mokyklą neit, nes šaligatvių nėra?