Sportas

Šachmatininkų kovos

Virginija SAVICKIENĖ

Vasario 16 dieną Ukmergėje vyko šachmatų turnyras, kuriame dalyvavo Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio, Kauno, Šiaulių, Jurbarko, Širvintų, Anykščių, Jonavos šachmatų entuziastai. Norinčių dalyvauti varžybose buvo tiek daug, jog ,,Vilkmergės“ restorane pritrūkus vietos, registracija buvo sustabdyta likus dviem savaitėms iki turnyro pradžios. Trijuose turnyruose varžėsi 146 šachmatininkai – nuo šešiamečių iki garbaus amžiaus senjorų.

Šventės akcentu tapo didieji lauko šachmatai, kuriuos megztomis trispalvėmis kepurėlėmis papuošė Monika Krikštaponienė.

Bene pirmą kartą sulaukėme ir svečių iš rajono savivaldybės, pasveikinti šachmatininkų užsuko administracijos direktorius Stasys Jackūnas.

Didieji šachmatai buvo papuošti trispalvėmis kepurėlėmis.

Didieji šachmatai buvo papuošti
trispalvėmis kepurėlėmis.

Po visą dieną trukusių kovų, sužaidus septynis ratus, paaiškėjo geriausieji.

Tradiciškai Vasario 16-osios proga buvo apdovanoti 16-ąją vietą užėmę šachmatininkai, kiekvienam atvykusiam buvo įteiktas dalyvio diplomas.

Mažiausiųjų turnyre – vaikų iki 8 metų grupėje – pirmą vietą iškovojo A. Skyrius iš Panevėžio, antrą – J. Girkantas iš Šiaulių.

Trečią vietą bendroje įskaitoje ir pirmą tarp mergaičių laimėjo ukmergiškė Agnė Mickūnaitė. Jai vienintelei pavyko įveikti ir turnyro nugalėtoją. Gerai šioje grupėje žaidė ir ukmergiškiai Aidas Jasiulionis, Liepa Šarkaitė bei Ineta Noreikaitė.

Vaikų iki 14 metų grupėje nugalėtojo taurė iškeliavo į Klaipėdą – ją pelnė M. Kozhakin, antrą vietą iškovojo kaunietė G. Versikėnaitė, trečias – ukmergiškis Artūras Mecelis. Puikiai sužaidė ir Ugnė Šniuikaitė, pelniusi antrą vietą tarp mergaičių.

Suaugusiųjų turnyre apdovanojimus už tris prizines vietas išsivežė svečiai iš Vilniaus, ketvirtą vietą užėmė ukmergiškis Audrius Kamarauskas.

Šio turnyro nugalėtojai pakviesti į kovo 4 dieną Lietuvos Respublikos Seime vyksiantį tradicinį šachmatų turnyrą ,,Seimo taurė-2017“.

Ukmergiškiai Vilniuje.

Vasario 19 dieną Vilniuje vyko tradicinis vaikų šachmatų turnyras ,,Gariūnų taurė-2017‘‘. Jaunių iki 14-os metų grupėje žaidė Artūras Mecelis ir Normantas Noreika. Normantui paskutiniame – septintame, rate teko susikauti su nė vienos partijos nepralaimėjusiu turnyro lyderiu Nikita Posaškov iš Vilniaus. Po įtemptos kovos pergalę šventė ukmergiškis. N. Noreika 2–6 vietomis pasidalino su kitais po penkis taškus surinkusiais žaidėjais.

Vaikų iki dešimties metų grupėje puikiai sužaidė Agnė Mickūnaitė ir Ugnė Šniuikaitė, laimėjusios antrą ir trečią vietas tarp mergaičių. Jos bendroje įskaitoje pateko į dešimtuką.