Kaimuose esantys pašto skyriai netrukus bus uždaryti.

Aktualijos, Naujausi

Ateities laiškininko idėja patinka ne visiems

Judančios į priekį technologijos ir pasikeitimai žmonių gyvenime skatina pokyčius įvairiose srityse. Naujos idėjos pasibeldė ir į AB „Lietuvos paštas“. Vieni pirmųjų su naujovėmis susidurs Ukmergės rajono gyventojai. Pašto atsinaujinimas sukėlė ten dirbančių žmonių nepasitenkinimą ir pasėjo abejones dėl ateities.

Pastaruosius kelis metus stebėję tendencijas šalies kaimo vietovėse „Lietuvos pašto“ vadovai tikina esantys priversti keistis ir atsinaujinti. Numatoma kone visoje šalyje naikinti regionuose esančius pašto skyrius. Jų funkcijas perims „Ateities laiškininkai“.

Šis naujas projektas, anot jo autorių, yra reikalingas todėl, kad kinta klientų poreikiai, ir kuo toliau, tuo daugiau gyventojų siuntinius ne siunčia, o tik patys juos gauna. Laiškus keičia siuntos ir siuntiniai, o vis labiau mažėjantis gyventojų skaičius įtakoja tai, kad mažiau žmonių naudojasi pašto paslaugomis.

Laiškininkas į namus

Ateities laiškininkas būtų iškviečiamas telefonu tiesiai į namus. Gyventojui reikėtų paskambinti į Lietuvos pašto skambučių centrą, kur jis išsakytų vienos ar kitos paslaugos poreikį. Centras elektroniniu būdų perduotų užduotį atitinkamai tą teritoriją kuruojančiam ateities laiškininkui.

Šis, sureagavęs ir atvykęs į kliento namus, suteiktų jam pageidaujamas paslaugas. Tikimasi, jog tokiu būdu kaimo vietovių gyventojai gaus visas paslaugas, kurios dabar yra teikiamos paštuose. Taigi, laiškų ir siuntų pristatymas, prekių siuntimui atidavimas, finansinės paslaugos (perlaidos, pensijos, įmokos), prenumeratos pristatymas ir užsakymas pasiektų žmones jiems neišeinant iš namų.

Popierinius dokumentus, kuriuos turi pasirašyti gyventojai, pakeis parašas planšetiniame kompiuteryje, o ateities laiškininkas, atvykęs į namus, turės specialią įrangą, su kuria galės pasverti siutinį ir paimti iš gyventojo atitinkamą mokestį. Atvežus siuntą į gyventojo namus ir šeimininko neradus, pagal planuojamą tvarką bus paliekama informacija apie siuntą ir jos gavėjas galės paskambinti bei susitarti dėl jos pristatymo patogesniu laiku.

Šias ateities naujoves pristatė antradienį Ukmergės rajono savivaldybėje viešėję Lietuvos pašto Šiaulių regiono ir Vilniaus apskrities vadovas Vaidas Rutkauskas bei Lietuvos pašto atstovas spaudai Tomas Bašarovas. Kadangi arčiausiai kaimo gyventojų yra seniūnijų darbuotojai, naujoji pašto koncepcija buvo pristatyta seniūnų pasitarimo savivaldybėje metu.

Ukmergė išbandys pirmoji

Mūsų rajonui ši informacija ypač aktuali, nes pas mus Ateities laiškininko idėja, kartu su dar keletu rajonų, bus išbandoma pirmiausiai. Galimybę į namus išsikviesti Ateities laiškininką turės dabartinių Antakalnio, Dainavos, Deltuvos, Liaušių, Lyduokių, Pabaisko, Siesikų, Šešuolių, Taujėnų, Ukmergės kilnojamojo, Veprių, Vidiškių, Želvos ir Žemaitkiemio paštų aptarnaujami gyventojai.

Šios pertvarkos mūsų rajone turėtų įsigalioti jau nuo šių metų gegužės mėnesio. Visi pakeitimai yra skirti tik kaimo vietovėms ir ten esantiems pašto skyriams. Miesto gyventojams pašto paslaugos nesikeičia.

Patinka ne visiems

Paskelbus apie planus imtis reformų, kaimo vietovių paštuose pirmiausia sujudo ten dirbantys žmonės. Dėl neaiškios ateities, baimės prarasti darbą ir kitų su planuojamomis naujovėmis atsiradusių problemų gyventojų kreipimųsi sulaukė ir rajono meras Rolandas Janickas, ir Seimo narys Juozas Varžgalys. Taip pat pašto darbuotojų skundus girdi seniūnijos.

Bene labiausiai žmones jaudina planai kardinaliai sumažinti darbuotojų skaičių. Dabar rajono pašto skyriuose, kuriuos paveiks reforma, dirba 42 darbuotojai. Nors naujovių pristatymo metu Lietuvos pašto vadovybė neatskleidė, kiek darbuotojų liks, jų problemas jau anksčiau išklausę valdžios atstovai sako girdėję, jog planuojama palikti tik kiek daugiau nei 10.

Tokį drastišką sprendimą Lietuvos paštas teigia priimantis todėl, kad, jų paskaičiavimais, įvykdžius reformą ir daugiau nei trečdaliu sumažinus darbuotojų skaičių, likę dirbti vis tiek suspės aptarnauti jiems priskirtą teritoriją. Ateities laiškanešiams žadami didesni atlyginimai, tačiau esami darbuotojai teigia, jog jiems vis tiek nėra siūloma dirbti visu etatu. Šiuo dalyku stebėjosi tiek J. Varžgalys, tiek ir R. Janickas. Jiems buvo keista, kad, anot Lietuvos pašto, trigubai didesnę teritoriją negu iki šiol aptarnausiančiam žmogui vis viena turėtų užtekti mažiau visos pilnos darbo dienos. Į nuogąstavimus, kad bus nespėjama pašto paslaugomis aprūpinti visų gyventojų, įstaigos vadovai atsakė, jog susidarius tokiai situacijai niekas netrukdys jiems sukurti naujų darbo vietų.

R. Janickas susirinkimo metu teigė, kad pastebi, jog darbuotojams trūksta informacijos apie planuojamus pakeitimus. Todėl rajono vadovas pašto atstovus pakvietė į seniūnijose vykdomus ataskaitinius susirinkimus, kuriuose jie turėtų progą su būsima pertvarka detaliau supažindinti tiek rajono gyventojus, tiek pašto darbuotojus.

Automobilių teks palaukti

Informacija, kiek po reformos uždirbs pašto darbuotojai, susitikimo su seniūnais metu taip pat nebuvo atskleista. Lietuvos pašto atstovai teigia, kad dirbti pasilikę darbuotojai bus aprūpinti specialia ir modernia įranga bei gaus darbo automobilius. Tačiau pastarųjų teks palaukti bent jau iki 2018 metų. V. Rutkauskas aiškino, kad įstaiga transporto priemonių anksčiau negalės įsigyti dėl viešųjų pirkimų taisyklių, todėl iki to laiko darbuotojams teks naudotis savo automobiliais. Už tai planuojama skirti papildomų pinigų mašinai išlaikyti.

Būtent automobilis ir galimybė jį vairuoti didelei daliai dabar pašte dirbančiųjų pakiš koją. Ne visi jie turi nuosavas mašinas, taip pat vairuotojo pažymėjimus. Pašto vadovybė tikina, kad yra pasirengusi esant reikalui kompensuoti dalį vairavimo mokymosi išlaidų savo darbuotojams, tačiau leido suprasti, kad pirmenybė bus teikiama turintiems vairuotojo pažymėjimą.

Patalpas ketina parduoti

Didelė dalis dabar esamų pašto skyrių priklauso pačiam Lietuvos paštui. Įsigaliojus ateities laiškininko modeliui, visos šios patalpos taps nebereikalingomis. Įstaigos vadovai informavo, kad jas ketinama parduoti, o tas, kurios naudojamos nuomos pagrindais, perleisti savininkams.

Vis dėlto numatoma, jog senosios pašto skyrių vietos nebus visiškai atskirtos nuo iki šiol ten teikiamų paslaugų. Naujojo modelio autoriai planuoja teikti kilnojamojo pašto paslaugas. Anot V. Rutkausko, yra žmonių, kurie nesinaudoja telefonu ar tiesiog sunkiai prisitaiko prie naujovių. Tam, kad būtų patenkinti jų poreikiai, tikimasi nustatyti laiką ir dienas, kada ateities laiškininkas, atvykęs į vietą, kur anksčiau buvo pašto skyrius, lauks atitinkamą laiką ir visiems suteiks norimas paslaugas.

Ateities laiškininko koncepcija.

Ateities laiškininko koncepcija.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Almira :
    Nemalonu skaityti straipsni su gramatinemis klaidomis. Autorius turetu buti atidesnis.