Nukentėjusi senolė jaučiasi nesaugi.

Kriminalai, Naujausi

Tokio žiaurumo nebuvo patyrusi per visą gyvenimą

Lapkričio 15-ąją Vilniaus apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnai Taujėnų seniūnijoje sulaikė du mūsų rajono gyventojus, gimusius 1993 ir 1998 metais, įtariamus senolės (g. 1942 m.) išžaginimu. Trečiadienį minėtiems asmenims Vilniaus miesto apylinkės teismas paskyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Šis kraupus, sunkiai protu suvokiamas nusikaltimas buvo įvykdytas spalio 27-ąją. Į Taujėnų seniūnijoje gyvenančios 74 metų moters namus apie 22 valandą įsibrovė du neblaivūs, nepažįstami vyrai. Apie tai, ką tą vėlų vakarą teko patirti vienišai senolei, ji išdrįso papasakoti tik kitos dienos rytą, kai jos aplankyti atėjo socialinė darbuotoja. Ši apie tai pranešė seniūnijai, iškviesta policija. Nukentėjusioji buvo išvežta į Vilnių teismo medicinos ekspertizei.

Į akis krenta vargana buitis.

Į akis krenta vargana buitis.

Įsiveržę vyrai gėrė ir šoko…

Šią savaitę „Gimtosios žemės“ kalbinta senolė atviravo, jog per visą savo gyvenimą nebuvo patyrusi tokio žiaurumo. Nors į jos namus įsibrovę vyrai moters nemušė, ji nesitikėjo, kad taip pasibaigs išgertuvės. Mat minėtieji asmenys atsinešė alkoholio, gėrė patys, siūlė išgerti ir jai…

Pasak šeimininkės, neprašyti svečiai iš pradžių pasibeldė į langą, o paskui išspyrė duris. Vienas iš įsibrovėlių rankoje turėjo grojantį magnetofoną, todėl nuo alkoholio apsvaigę vyrai senolės namuose linksminosi, šoko. Vėliau, kaip pasakojo nukentėjusioji, jie paprašė pinigų.

„Aš pensijos gaunu tik 180 eurų, bet ir šių pinigų neturėjau, juos išsivežė mano pusbrolis… – įvykio aplinkybes pasakojo moteris. – Vyrai supyko ir gal todėl iš manęs išsityčiojo. Mane ir pavasarį buvo apvogę, išnešė net ūkišką muilą ir skrybėlę. O chuliganai lango stiklą išdaužė…“

Svetimu namu nesirūpino

Sename, vėjo perpučiamame, apleistame namelyje gyvenanti senolė sakėsi esanti vieniša. Prieš dvejus metus mirus ilgamečiam draugui, ji liko vienut vienutėlė, neturi nei vaikų, nei artimų giminaičių. Nors šiame varganame name glaudžiasi jau 25-erius metus, jis nei jai, nei jos draugui niekada nepriklausė. Gal todėl niekas šio pastato neremontavo, patiems sugyventiniams buitis taip pat nerūpėjo.

Ir dabar vienas iš trijų šio namelio langų uždengtas polietileno plėvele. Paklausta, ar nebijo sušalti, pensininkė gūžtelėjo pečiais: „Nėra stiklo, gal gruodžio mėnesį reikės įsistatyti…“

Užėjus į trobelės vidų pribloškia visur akivaizdžiai matoma netvarka. Sunku numanyti, kada moteris paskutinį kartą šlavė grindis, keitė patalynę, neaišku, kada prausėsi pati. Pasiteiravus, kodėl kruvina jos kakta, nelaimėlė guodėsi, jog vakar suklupo ant laiptų ir susižeidė.

Po minėtojo įsibrovimo, kaip teigė senolė, ji dabar jaučiasi nesaugi. Nukentėjusioji neva prašė policijos apsaugos, bet taip jos ir nesulaukė.

Senolė – seniūnijos skaudulys

Kaimo, kuriame įvyko šis nusikaltimas, gyventojai buvo nekalbūs, o kai kurie net negalėjo patikėti, kad taip galėjo nutikti.

Taujėnų seniūnijos seniūnė Elvyra Tulušienė neneigė, jog senolės gyvenimo būdas nėra priimtinas aplinkiniams. „Ši moteris – didžiausias mūsų seniūnijos skaudulys. Sunku mums su ja. Ne kartą siūlėme kraustytis į senelių namus, bet ji kategoriškai atsisako. Moteris mėgsta išgerti, todėl po pensijos mokėjimo pas ją dažnai atklysta sugėrovų“, – pasakojo seniūnė, pridurdama, jog nepamena, ar moteris kur nors būtų anksčiau dirbusi, nesitvarko ji ir apie namus. Seniūnija kasmet nušienauja teritoriją prie jos namelio, tvarko aplinką, suremontavo krosnį, išvalė kaminą. Socialiniai darbuotojai rūpinasi ir senolės sveikata, kitomis reikmėmis, iškuopia ir namelio vidų, bet švaru čia būna neilgai…

„Kol buvo gyvas jos draugas, jie retai kada į namus įsileisdavo svetimus. Išgėrinėdavo tik dviese. O kai vyras susirgo ir mirė, moteris visai apsileido…“ – apgailestavo seniūnė.

Į šio namelio vidų įtariamieji pateko išspyrę duris.

Į šio namelio vidų įtariamieji pateko išspyrę duris.

Protą atėmė alkoholis?

Nors senolės pasirinktas gyvenimo būdas nėra tinkamas, niekam, anot E. Tulušienės, nevalia iš moters, tuo labiau sulaukusios tokio amžiaus, tyčiotis ir naudotis jos bejėgiškumu.

Seniūnė neneigė, jog sulaikytus įtariamuosius žino, abu jie – jauni vyrai, šios seniūnijos gyventojai. „Sunku patikėti, nužmogėjimas, matyt, buvo visiškai girtutėliai…“ – samprotavo pašnekovė.

Sulaikytiems asmenims pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 149 str. 1 d. Už šį nusikaltimą numatyta laisvės atėmimo iki septynerių metų bausmė.

Dainiaus VYTO nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Gyventoja :
  Is proto nuo to alkoholio iseina dirbt nereik tevai islaiko bet ir mociute padek dieve neis pensionatn jai erdves reik. Na nebent per prievarta o tokiems norintiem ikist tvoron bent bausmes isvengs
 • Gyventoja :
  Is proto nuo to alkoholio iseina dirbt nereik tevai islaiko bet ir mociute padek dieve neis pensionatn jai erdves reik. Na nebent per prievarta o tokiems norintiem ikist tvoron bent bausmes isvengs
 • As :
  Nuzmogejimas.
  • regina :
   pritariu komentarui...buduliai ir dar jauni....
 • As :
  Nuzmogejimas.
  • regina :
   pritariu komentarui...buduliai ir dar jauni....