Dainiaus VYTO nuotr.

Aktualijos, Naujausi

Šalyje šiluma brango, Ukmergės mieste – atpigo

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) paskelbė, kad vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina lapkričio mėnesį yra 5,02 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su spaliu, didėja 3,72 proc. Per metus šalyje vidutinė šilumos kaina sumažėjo 2,90 proc.

VKEKK duomeninis, UAB „Ukmergės šiluma“ aptarnaujamiems Ukmergės miesto ir Dukstynos kaimo vartotojams lapkritį šiluma nežymiai atpigo. Šį mėnesį jos kaina siekia 6,00 ct/kWh su PVM (spalį buvo 6,03 ct/kWh su PVM). Tačiau UAB „Ukmergės šiluma“ aptarnaujamiems Šventupės gyventojams lapkritį, palyginti su spalio mėnesiu, šiluma 0,07 ct pabrango. Šį mėnesį nustatyta centralizuotos šilumos kaina – 6,77 ct/kWh su PVM, spalį buvo – 6,70 ct/kWh su PVM.

Prieš metus, 2015-ųjų lapkritį, Ukmergės miesto, Dukstynos kaimo ir Deltuvos miestelio gyventojai už šildymą mokėjo 8,38 ct/kWh su PVM, Šventupės gyventojai – 6,93 ct/kWh su PVM.

VKEKK skelbia, kad lapkritį, palyginus su spalio mėn., nežymiai šiluma atpigo tik keliuose rajonuose. UAB ,,Šakių šilumos tinklai“ aptarnaujamiems vartotojams šildymo kaina sumažėjo 0,08 ct/kWh su PVM, UAB ,,Šilalės šilumos tinklai“ tiekia 0,05 ct/kWh su PVM pigesnę, UAB ,,Molėtų šiluma“ – 0,04 ct/kWh su PVM pigesnę šilumą. Tai lėmė sumažėjusi biokuro kaina.

Dėl padidėjusios iš nepriklausomų šilumos gamintojų pirktos šilumos kainos AB ,,Kauno energija“ aptarnaujamiems vartotojams lapkričio mėn., palyginus su spaliu, už šilumą reikia mokėti 17,26 proc. (0,78 ct/kWh su PVM) daugiau, AB ,,Klaipėdos energija“ aptarnaujamiems vartotojams – 7,35 proc. (0,33 ct/kWh su PVM) daugiau. UAB ,,Fortum Joniškio energija“ aptarnaujamiems vartotojams lapkritį, palyginus su spaliu, šilumos kaina didėja 14,55 proc. (0,85 ct/kWh su PVM).

Tai lėmė padidėjusi biokuro kaina bei brangiau pirkta šiluma iš nepriklausomų šilumos gamintojų.

Tarp penkių didžiųjų miestų lapkričio mėn. už šilumą mažiausiai moka Šiaulių (4,64 ct/kWh su PVM), daugiausiai – Panevėžio gyventojai (5,66 ct/kWh su PVM). Sostinėje šildymas kainuoja 5, 56 ct/kWh su PVM.

Lapkričio mėn. mažiausia šilumos kaina yra Visagine (4,02 ct/kWh su PVM), didžiausia – Biržų rajone (8,73 ct/kWh su PVM).

Skaičiuojant 2016 m. lapkričio mėn. šilumos kainą buvo naudojamos rugsėjo mėn. kuro kainos.

VKEKK atkreipia dėmesį, kad nuo 2010 m. gamtinių dujų dalis bendroje šilumos gamybai naudojamo kuro struktūroje tolygiai mažėjo. 2015 m., palyginti su 2014 m., šilumos energijai gaminti naudojamo kuro struktūroje gamtinių dujų dalis mažėjo 12,2 procentinio punkto – nuo 56,7 proc. iki 44,5 proc., o biokuro dalis augo 14,6 procentinio punkto – nuo 38,9 proc. iki 53,5 proc. Augant biokuro daliai šilumos gamybai naudojamo kuro struktūroje bei mažėjant gamtinių dujų kainai, stebimas šilumos kainos mažėjimas.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • jonukas :
  "Tai lėmė padidėjusi biokuro kaina bei brangiau pirkta šiluma iš nepriklausomų šilumos gamintojų." Niekaip negaliu suprasti, kam pirkti BRANGIAU šiluma iš nepriklausomo šilumos tekėjo? Gal "otkatas" padidėjo?
 • jonukas :
  "Tai lėmė padidėjusi biokuro kaina bei brangiau pirkta šiluma iš nepriklausomų šilumos gamintojų." Niekaip negaliu suprasti, kam pirkti BRANGIAU šiluma iš nepriklausomo šilumos tekėjo? Gal "otkatas" padidėjo?
 • @ :
  Graziai skamba,nezymiai atpigo! Vieniems prideda,kitiems atima ir "pudrina mums smegenis".
 • @ :
  Graziai skamba,nezymiai atpigo! Vieniems prideda,kitiems atima ir "pudrina mums smegenis".