Su kamuoliu - E. Rogačiovas

Sportas

Magiška „Olimpo“ pergalė Kaune ir sekmadieninė šventė namuose

Regionų krepšinio lygos A divizione rungtyniaujantis Ukmergės „Olimpas“ praėjusį savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes ir abejas baigė pergalingai.

Penktadienio vakarą „Olimpas“ išvyko į Kauno rajoną, kur vyko Regionų krepšinio lygos rungtynės. Varžovas – aukštus tikslus sau kelianti „Omegos“ komanda.

Varžybose ekipai be jau kuris laikas traumuotų jaunųjų Nojaus Verbicko bei Manto Sviridovo padėti negalėjo ir susirgę Modestas Gilys bei Ignas Repčys. Tačiau pagaliau aprangą apsivilko traumą išsigydęs Žygimantas Čiurinskas.

Rungtynių pradžia „Olimpui“ nesusiklostė taip, kaip norėta. Varžovai greitai primetė savo žaidimą. Nepavyko nei sėkmingai užpulti, nei apsiginti ir jau pirmo kėlinio viduryje atsilikome dviženkliu taškų skirtumu. Nors ketvirčio pabaigoje skirtumą sumažinome, jis ir vėl išaugo antrame kėlinuke. Sužaidus lygiai pusę rungtynių švieslentėje degė skaičiai 48:35, simbolizavę šeimininkų persvarą.

Didžioji pertrauka pakeitė visą vaizdą aikštėje. Sugrįžę olimpiečiai atrodė daug labiau motyvuoti ir pasiruošę kovai. Tai davė rezultatų. Minutė po minutės ir skirtumas ėmė tirpti. Likus pusei minutės iki kėlinio pabaigos „Olimpui“ pavyko rezultatą išlyginti – 55:55. Tik tolimo šūvio su sirena dėka varžovai prieš lemiamą ketvirtį išliko priekyje.

Paskutinių dešimties minučių atkarpoje „Olimpui“ niekaip nepavyko išsiveržti į priekį. Rezultatas kelis kartus buvo lygus, tačiau beveik visą laiką pirmavo šeimininkai. Skirtumas svyravo tarp 2 ir 5 taškų. Likus žaisti mažiau nei tris minutes „Omegos“ krepšininkai pirmavo 80:74. Tada įvyko nedidelis stebuklas.

Abi komandos daug klydo bei metė pro šalį. Ukmergiškių kapitonas Paulius Joneliūnas greitos atakos metu sušvelnino skirtumą iki 4 taškų. Po kelių akimirkų jis stojo mesti baudos metimų. Juos abu pataikė ir komandas jau teskyrė du taškai, o laikrodis rodė, kad iki pabaigos liko dar pusė minutės. Kitos „Omegos“ atakos metu varžovą užspaudęs Rokas Janickas perėmė iš jo kamuolį ir visiškai laisvas pelnė išlyginamąjį dvitaškį iš po krepšio. Teisė į paskutinį metimą priklausė šeimininkams. Jie likus žaisti šešias sekundes prametė pro šalį. Kamuolį atkovojęs Eduardas Rogačiovas pasileido į priekį ir privertė prasižengti varžovus, kurie griebėsi už galvos. „Olimpo“ žaidėjas stojo prie baudų metimo linijos likus vos vienai sekundei iki mačo pabaigos. E. Rogačiovas pataikė pirmą baudą, o antrąją prametė specialiai, taip nepalikdamas laiko varžovų atakai. Vos vieną sekundę visų rungtynių metu pirmavęs „Olimpas“ šventė pergalę rezultatu 81:80.

Ukmergiškių gretose nesulaikomi buvo E. Rogačiovas, pelnęs 22 taškus, P. Joneliūnas, įmetęs 21, ir Dominykas Zupkauskas, surinkęs 19 (8 rezultatyvūs perdavimai).

„Omegos“ komandoje 29 taškus pelnė Remigijus Sugintas.

Sekmadienį Ukmergės „Olimpas“ savo pranašumą įrodė ir prieš Klaipėdos „Neptūną-2“. Vienos geriausių šalies ekipos dukterinę komandą įveikėme rezultatu 79:59.

Netradiciniu penketu rungtynes pradėjęs „Olimpas“ pirmąjį ketvirtį su jaunaisiais klaipėdiečiais žaidė taškas į tašką. Po pirmų dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 18:18. Antrojo kėlinio metu pradėjo ryškėti ukmergiškių pranašumas, tačiau „Olimpas“ netruko iššvaistyti greitai susikrautos dešimties taškų persvaros. Varžovai nuolatos kvėpavo į nugarą.

Rungtynių lūžis įvyko trečiame kėlinyje. Klaipėdiečiai po poros sėkmingų atakų smeigė tritaškį ir persvėrė rezultatą 40:41. Šis epizodas tarsi privertė olimpiečius įsijungti aukštesnę pavarą. Gausiai susirinkusių sirgalių palaikomi „Olimpo“ krepšininkai surengė spurtą 15:0 ir pasiuntė varžovus į nokdauną, po kurio jie, nors ir labai stengėsi, nepakilo.

Aikštėje pasirodė visi dvylika šiam susitikimui registruotų krepšininkų. Po traumos į aikštę grįžo ir RKL debiutavo N. Verbickas.

„Olimpo“ gretose nesustabdomai žaidė E. Rogačiovas, pelnęs net 32 taškus, atkovojęs 11 kamuolių bei atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus. 16-a taškų prie pergalės prisidėjo Dominykas Zupkauskas.

Klaipėdiečių gretose rezultatyviausias buvo Ruslan Čikunov, pelnęs 18 taškų.

Po dviejų savaitgalio pergalių „Olimpas“ iš viso turi penkis laimėjimus ir dvi nesėkmes bei turnyrinėje lentelėje užima ketvirtą vietą.

Kitą savaitę Ukmergės „Olimpo“ laukia dvejos rungtynės išvykoje. Biržuose žaisime prieš „Biržus“, o Panevėžyje prieš „Bangenę“.