P. Šermukšnis

Sportas

Interviu su „Olimpo“ treneriu P. Šermukšniu apie sezono pradžią

Ukmergės „Olimpo“ krepšinio komandos kovos Regionų krepšinio lygos A divizione įsibėgėjo. Ekipa sužaidė penkerias rungtynes, iš kurių tris laimėjo ir patyrė dvi nesėkmes. Šį savaitgalį komanda sužais dar du mačus. Penktadienį išvykoje susitiksime su Kauno rajono „Omega“, o sekmadienį namuose priimsime Klaipėdos „Neptūnas-2“.

Apie sezono pradžią ir būsimas savaitgalio rungtynes kalbėjomės su ekipos treneriu Pauliumi Šermukšniu.

Treneri, kaip vertinate sezono startą?

Pirmiausia reikėtų padėkoti komandos vadovui Nerijui Vasiliauskui, kad surinko gerą komandą. Turime lygių žaidėjų kiekvienoje pozicijoje. Komanda konkurencinga ir tik laiko klausimas, kada susižaisime. Kaip ir dauguma šio lygio komandų, neturime daug treniruočių, todėl turime tobulėti varžybų metu, pasitikėti vienas kitu, savimi ir eiti į priekį.

Dėl rezultatų – šiek tiek juokinga, kad abu pralaimėjimus patyrėme prieš buvusias B diviziono komandas, o nugalėjome A diviziono ekipas. Norėtųsi geriau žaisti išvykose, nes ten patyrėme abu pralaimėjimus. Namie viskas kaip ir tvarkoje. Aš komandai sakau, kad išvykose reikia mokėti žaisti, ypač prieš tokius oponentus, kurie mums teko sezono pradžioje. Žaidėme prieš labai specifines komandas. Tiek VDU, tiek Plungės „Olimpas“ žaidžia savitą žaidimą, kokio galbūt daugiau niekas visoje lygoje nežaidžia. Žinoma, visada geriau rungtyniauti prie savų žiūrovų, bet jei norime kažką pasiekti, privalome mokėti žaisti ir išvykose. Tikrai nevažiuojame ten galvodami tik tai, kaip atsilaikyti ar sužaisti garbingai. Visada vykstame žaisti ir laimėti. Tik laiko klausimas, kada laimėsim išvykas.

Kas iš žaidėjų nustebino ir iš ko tikitės dar geresnių rezultatų?

Šiais metais surinkome labai jauną komandą. Mūsų vidurkis yra vos 21 metai, turint omeny, kad turime Paulių Joneliūną, kuriam jau virš 30. Dauguma žaidėjų pernai žaidė B divizione ir dabar pakilo į aukštesnį lygį. Negalime labai skubėti ir reikalauti iš jų rodyti brandų žaidimą, turime būti kantrūs. Tiek Ignas Repšys, tiek Edvinas Lebeckas jau vienas kitas rungtynes sužaidžia taip, kaip gali žaisti. Manau, laikui bėgant jų geras pasirodymas bus ne atsitiktinumas, o pastovi praktika.

Iš komandos kapitono P. Joneliūno visada tikiuosi to, ką jis puikiai daro – palaiko drausmę ir reikalui esant nuramina komandą. Vienose varžybose jis įmeta daugiau taškų, kitose – mažiau, tačiau jis labai naudingas aikštėje ir kitais aspektais – atkovoja kamuolius, turi gerą aikštės matymą. Prieš sezoną sakiau, kad pagrindinis komandos variklis bus Dominykas Zupkauskas ir Eduardas Rogačiovas, jų žaidimu esu patenkintas. Liko tik kitiems sėkmingai prisijungti.

Turime daug potencialo, ypač puolime, kur reikia labiau atlaisvinti galvas, nes esame susikaustę. Tačiau tai tik sezono pradžia, mes galime sumesti ir šimtą taškų per rungtynes. Gynyba galime būti patenkinti, esame mažiausiai taškų praleidžianti komanda. Nebent norėtųsi atsikratyti duobių, kai per kėlinį praleidžiame virš dvidešimt taškų.

Penktadienio varžybos. Kaip klostysis susitikimas ir kur gali būti mūsų pliusai ir minusai?

Penktadienį vykstame į Kauno rajoną. „Omega“ tikrai stipri komanda, prieš sezoną girdėjau, kad jie nori prasimušti į NKL. Deja, jiems, kaip ir mums, kiša koją susižaidimas. Jiems irgi trūksta treniruočių. Ši ekipa individualiai stipri, tačiau dar neturi komandinių gijų. Mums bus svarbiausia atstovėti vienas prieš vieną, parodyti vyriškumą, pasitikėjimą savimi ir pamiršti tuos pralaimėjimus išvykose.

O sekmadienio rungtynės prieš „Neptūnas-2“?

Apie sekmadienį galvosime po penktadienio. Aišku tik tiek, kad atvažiuoja Klaipėdos jaunimas, o Klaipėda visada užaugina daug gerų jaunų krepšininkų. Kiek mačiau, tai jų komandoje yra didelė rotacija, žaidėjai gabūs, entuziastingi. Mūsų pliusai turėtų būti patirtis, ramybė ir savos sienos bei sirgalių palaikymas.

Palikite komentarą apie straipsnį