Komisijai nebuvo lengva vertinti darbus.

„Kultūra - mūsų dvasios stiprybės šaltinis“, Kultūra

Tautodailininkams įteikti „Aukso vainikai“ ir kiti apdovanojimai

Arvydas PĖŠINA

Surengti Panevėžio tautodailininkų bendrijos parodą-konkursą „Aukso vainikas 2016“ antrą kartą buvo patikėta Ukmergės rajonui. Ukmergiškiai svečius pakvietė ne tik į pačią parodą, bet ir į jos iškilmingą uždarymą bei konkurso laureatų apdovanojimą, kurio metu „Aukso vainiku 2016“ pasipuošė ir ukmergiškis tautodailininkų vadovas Rimantas Zinkevičius.

Keturias savaites Kultūros centro dailės galerijoje eksponuoti 37-ių tautodailininkų – ukmergiškių ir Anykščių, Biržų, Kupiškio, Panevėžio, Pasvalio, Rokiškio kūrėjų darbai sulaukė daug žiūrovų dėmesio. Į parodos uždarymo renginį pakviesti visi autoriai. Jiems buvo pristatytas ir įteiktas eksponuotų darbų katalogas, kurio autorius – fotomenininkas Danielius Karalis.

Baigiamąjį renginį pradėjo Kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Cantilena“ (vad. Daiva Petrikienė).

Parodos uždarymo metu kalbėjęs R. Zinkevičius pastebėjo, kad visi kūriniai verti apdovanojimų, tad vertinimo komisijai teko sudėtinga užduotis juos atrinkti. [caption id="attachment_7887" align="aligncenter" width="1024"]Menininkai suvažiavo į Ukmergę. Menininkai suvažiavo į Ukmergę.[/caption]

Susirinkusius tautodailininkus sveikino rajono mero pavaduotoja Klavdija Stepanova, Panevėžio tautodailininkų bendrijos pirmininkas Saulius Kronis, Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Šarūnas Petrauskas. S. Kronis Panevėžio bendrijos vardu už parodos organizavimą įteikė padėką R. Zinkevičiui. Ukmergės tautodailininkų vadovui dėkojo ir menininkė Laima Dzigaitė.

Prieš apdovanodama tautodailininkus Lietuvos nacionalinio kultūros centro Tautodailės poskyrio vadovė, vyriausioji specialistė Teresė Jurkuvienė prisistatyti pakvietė visus šešis kūrinius vertinusios komisijos narius. Jos teigimu, parodos darbai vieni kitus papildo, todėl Ukmergėje buvo puiki ekspozicija, suteikianti didžiulį estetinį pasitenkinimą. Komisijos pirmininkė minėjo, kad nepažymėti darbai savo kokybe apdovanotiesiems nenusileidžia – trečių ir antrų vietų laimėtojai gali būti ir potencialiais „Aukso vainikų“ laimėtojais.

Komisijos pirmininkė III laipsnio diplomais vaizdinės dailės srityje apdovanojo du tautodailininkus – Virginiją Jurevičienę (Kupiškio rajonas) už karpinius ir Vytautą Pastarnoką (Kupiškio rajonas) už tapybą, taikomosios dailės srityje III laipsnio diplomas įteiktas Reginai Žvirblienei (Ukmergės rajonas) už pirštinių kolekciją, kryždirbystės srityje III laipsnio diplomas skirtas S. Kroniui (Panevėžio rajonas) už kalviškos kryždirbystės paminklus.

II laipsnio diplomas vaizdinės dailės srityje įteiktas Raimundui Trėjai (Panevėžio rajonas) už skulptūrą, taikomosios dailės srityje II laipsnio diplomai teko Irenai Onai Vilienei (Panevėžio rajonas) ir Gvidui Viliui (Panevėžio rajonas). Abu apdovanoti už juostas. Kryždirbystės srityje II laipsnio diplomas įteiktas Ukmergės rajono atstovui Valentui Butkui.

Po to apdovanoti geriausieji. Jie gavo ne tik I laipsnio diplomus, bet buvo pagerbti ir augalų vainikais. Juos nupynė tautodailininkė Kristina Vašatkevičienė ir papuošė bitelėmis – triūsiančio darbštuolio tautodailininko simboliu, tautodailininko, kuris, kaip ir bitelė, padaro kažką gero. [caption id="attachment_7888" align="alignleft" width="154"]R. Zinkevičius. R. Zinkevičius.[/caption]

Taikomosios dailės srityje „Aukso vainiku“ pasipuošė pynėja iš Kupiškio rajono Irena Vapšienė, kryždirbystės srityje – Vytautas Jackūnas iš Pasvalio rajono, vaizdinės dailės srityje „Aukso vainikas“ įteiktas ukmergiškiui R. Zinkevičiui.

Paroda baigėsi sutartinių skambesiu, kurias atliko ir žiūrovus bandė išmokyti dainuoti Ukmergės kultūros centro folkloro ansamblio „Pyniava“ sutartinių giedotojų grupė (vad. Vilma Mulevičiūtė-Sabaliauskienė).

Pernai paroda-konkursas pirmą kartą buvo surengta Biržuose, kitąmet tautodailininkai pakviesti į Kupiškį, kur „Aukso vainikas 2017“ bus pristatomas etnografijos muziejuje.

Ukmergėje vykusios parodos-konkurso laureatų darbai keliaus į respublikinę konkursinę liaudies meno parodą „Aukso vainikas“ Jonavoje.

Dainiaus VYTO nuotraukos

projekto logo

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas