Moksleiviai susitiko su VDU Erasmus programos dalyviais.

Jaunimas

Europos kalbų dienos renginiai Antano Smetonos gimnazijoje

Ramutė Gilvydienė

Antano Smetonos gimnazijos anglų kalbos mokytoja

Europos kalbų dienai gimnazistai ruošėsi daugiau nei savaitę. Penki antrųjų klasių mokiniai užsiregistravo dalyvauti Lietuvos moksleivių protų mūšyje Vilniuje, kuris buvo skirtas Europos kalbų dienai paminėti. Komandos vadovė – Audra Mockienė. Vienas iš dalyviams pateiktų reikalavimų – atsiųsti 2–3 minučių filmuką Europos kalbų dienos tematika. Antrokai sukūrė siužetą su detektyvo elementais apie užsienio kalbų svarbą, o jį nufilmavo mūsų operatoriai Saidis Orda ir Egidijus Gelūnas. Beveik visų klasių moksleiviai šį proginį filmuką pamatė per anglų kalbos pamokas.

Per ketvirtą pamoką aštuonios trečiųjų klasių gimnazistų komandos išbandė jėgas protų mūšyje anglų kalba. Užduotys buvo įvairios: ne tik kalbinės, bet ir iš istorijos, geografijos, kultūros bei kitų sričių. Teko gerokai pasukti galvas, kad pavyktų teisingai atsakyti į pateiktus klausimus. Surinkusi 40 taškų, mūšį laimėjo 3d klasės komanda, pasivadinusi „Nei 5 nei 10“. Moksleiviai buvo apdovanoti diplomu ir saldainiais. Neliko nuskriausti ir kiti dalyviai – jiems atiteko padėkos bei saldumynai.

Rugsėjo 26-ąją antrokų komanda (Aistė Šmigelskaitė, Matas Nenorta, Gytis Oksas, Otilija Pažėraitė ir Simona Šalčiūnaitė) sėkmingai pasirodė protų kovose Vilniuje, „Legendos klube“. Protų mūšį vedė Lietuvoje žinomas eruditas Robertas Petrauskas. Nors ir nelaimėjome pagrindinio prizo, bet įgavome patirties bei ryžto dalyvauti kitą kartą.

Spalio 7-ąją Europos kalbų dieną pratęsė Erasmus mainų programos dalyviai iš Vytauto Didžiojo universiteto – du studentai iš Indijos bei Maroko. Juos lydėjo dvi ESN (organizacijos, kuri padeda užsienio studentams Lietuvoje greičiau integruotis į akademinę bendruomenę) narės. Susitikimas buvo skirtas ketvirtų klasių gimnazistams. Studentai moksleiviams vedė užsiėmimą, kuriame pristatė savo šalis, kultūrą, maistą, mokė kalbos žodžių, atsakinėjo į abiturientų klausimus. Moksleiviai taip pat sužinojo apie mainų programą, galimybes studijuoti užsienio šalyse bei kodėl verta rinktis Lietuvos universitetus.

Atminimui mokyklos fonduose liko daugybė nuotraukų iš šių metų Europos kalbų dienos renginių, o širdyse – lūkesčiai kitais metais vėl nustebinti bendruomenę netikėtomis pažintimis ir išbandyti save naujose veiklose.

Palikite komentarą apie straipsnį