Aktualijos

Bažnyčios statulos nušvito baltumu

Šią savaitę ukmergiškiai smalsiai stebėjo, kaip pasikeitė ant Ukmergės šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios stogo esančių statulų spalva. Daugelį metų buvusios kone juodos dabar jos nušvito baltumu…

Parapijos klebonas ir Ukmergės dekanas Vaidas Bartkus „Gimtajai žemei“ sakė, jog bokšteliu pakilus ant stogo, kelias dienas skulptūros buvo plaunamos ir valomos.

„Mes jokio remonto nedarėme. Paprasčiausiai pašalinome per ilgą laiką susikaupusius nešvarumus – dulkes, suodžius. Kitaip sakant, atlikome einamuosius minimalius fasado švarinimo darbus, kad juodumas nebadytų akių“, – teigė kunigas.

Pasak dvasininko, statulas nuvalė aukščio nebijantys savanoriai parapijiečiai. Jie ant stogo pakilo UAB „Ukmergės butų ūkis“ automobiliniu bokšteliu.

Nuo 2014-ųjų vasaros Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebono pareigas einantis V. Bartkus, tik atvykęs į Ukmergę, ėmė rūpintis maldos namų tvarkymu. Pirmas didelis darbas buvo pastato viduje nuo sienų ir lubų nuvalyti pelėsius, dulkes. Netrukus buvo peršlifuotos ir nulakuotos ąžuolinės grindys. Per dvejus metus bažnyčia gerokai pasikeitė ir pašviesėjo.

Tačiau talkinant savanoriams įmanoma pastato vidų bei išorę tik išvalyti. Klebonas neslepia, jog bažnyčiai būtinas didelis remontas. Paskutinį kartą pastatas rimčiau remontuotas tik sovietiniais metais. Todėl būtina perdažyti sienas, atnaujinti visą fasadą. Visiems darbams atlikti reikalingos didžiulės lėšos. Be to, bažnyčia – kultūros paveldo objektas ir norint jame kažką remontuoti, būtina išrūpinti leidimus, parengti projektus. O tam reikia ne vien pinigų, bet ir laiko. Tad kol kas atliekami tokie darbai, kuriems nereikia leidimų, jie „įkandami“ talkinant savanoriams.

Dainiaus VYTO nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį