Ukmergiškiams automobilių dokumentus įteikė A. Pitrėnienė.

Aktualijos, Naujausi

Deltuvos ir Veprių vaikams – nauji geltonieji autobusai

Trečiadienį Vilniaus Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros, savivaldybėms iškilmingai perduota 40 naujų devyniolikos vietų mokyklinių autobusų „Volkswagen Crafter“. Du geltonieji autobusai skirti vežioti mūsų rajono vaikams. Naujus automobilius gavo Deltuvos ir Veprių pagrindinės mokyklos. Rajono savivaldybė dabar turės 19 geltonųjų autobusėlių.

Į tradicinę iškilmingą mokyklinių autobusų perdavimo ceremoniją buvo išvykę rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Lukoševičienė, Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus, Deltuvos pagrindinės mokyklos direktorė Dalia Žuklienė, vairuotojas Vladimiras Efimenko. Taip pat kartu į sostinę vyko ir deltuviškiai moksleiviai Rugilė Vaičaitytė, Kamilė Černiauskaitė, Gabija Čiutaitė, Liveta Šarkaitė, Lukrecija Stankutė, Aurimas Atkočiūnas.

Susirinkusiuosius į S. Daukanto aikštę pasveikino Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė bei švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Jos savivaldybių atstovams perdavė 40 mokyklinių autobusų bei įteikė transporto priemonių dokumentus, moksleiviams skirtus atšvaitus.

Iš viso savivaldybėms perduoti 82 nauji „Volkswagen Crafter“ markės mokykliniai autobusai – jų šiemet nupirkta beveik dvigubai daugiau nei paprastai. Tam pirmą kartą panaudotos ir ES lėšos. 22 savivaldybės gavo po du autobusus.

Švietimo ir mokslo ministerija praneša, kad naujieji mokykliniai autobusai įsigyti iš bendrovės „Moller Auto“, įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis bendrai finansuojamą projektą. Vieno autobuso „Volkswagen Crafter“ vertė – 35 864, 40 Eur. 20 (kartu su vairuotojo) sėdimų vietų geltonieji autobusiukai skirti toliau kaip 3 kilometrus nuo mokyklos gyvenantiems vaikams vežioti. Šios transporto priemonės yra pritaikytos 2 neįgalių moksleivių pervežimui neįgaliųjų vežimėliuose (įrengtos vežimėlių tvirtinimo vietos), lengvai išimant sėdimas vietas. Ant autobuso stogo keturiuose kampuose įrengtos papildomos įspėjamosios mirksinčios oranžinės šviesos, kurios automatiškai įsijungia tik mokinių įlaipinimo (išlaipinimo) metu. Autobuse yra trejos durys, greičio ribotuvas, stacionari alkoholinė blokiruotė (alkoblokas) – automobilio variklio užvedimą blokuojanti sistema, leidžianti jį užvesti tik blaiviam vairuotojui.

Ceremonijoje dalyvavę ukmergiškiai nusifotografavo su šalies vadove.

Ceremonijoje dalyvavę ukmergiškiai nusifotografavo su šalies vadove.

Kaip „Gimtajai žemei“ sakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė, savivaldybė teikė paraišką keturiems mokykliniams autobusams. Nors ji patenkinta tik iš dalies, pagausėjus automašinų parkui bus paprasčiau spręsti moksleivių pavėžėjimo į mokyklas klausimą. Jis ypač opus kaimo gimnazijoms, kurias lanko dideliu spinduliu gyvenantys vaikai.

„Moksleiviai į mokyklas vežiojami ne tik geltonaisiais autobusais. Dalis vaikų į pamokas bei namus vyksta maršrutiniais autobusais. Neslėpsiu, kad suderinti visą šį sudėtingą mechanizmą nėra paprasta. Mūsų skyriaus specialistai, derindami ir koreguodami autobusų maršrutus bei jų grafikus, atlieka didžiulį techninį darbą. Kartais pajuokaujame, jog tampame tarsi logistikos įmone…“ – kalbėjo skyriaus vedėja.

Taip pat ji užsiminė, jog kai kuriose šalies savivaldybėse moksleivių vežiojimas yra perduotas vietos autobusų parkams. Tokiu būdu ši funkcija yra sutelkta vienose rankose. D. Steponavičienė svarstė, kad galbūt ateityje panašiu keliu galėtų žengti ir ukmergiškiai.

Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos, siekiama, kad moksleiviai ryte iš namų į mokyklą geltonaisiais autobusais galėtų išvykti ne anksčiau kaip pusvalandis iki pamokų: „Tenka pripažinti, kad kol kas taip nėra. Kai kuriuos vaikus, deja, autobusėlis paima ir prieš valandą…“

Ir Deltuvos, ir Veprių pagrindinė mokykla iki šiol turėjo geltonuosius autobusus. Pasak D. Steponavičienės, deltuviškių automobiliui būtinas nemažas remontas. Todėl gavus naują autobusą senasis pirmiausia bus remontuojamas. Tada teks spręsti, kuriai ugdymo įstaigai jį skirti. Veprių pagrindinės mokyklos autobusėlis atiteks „Šilo“ pagrindinei mokyklai, juo bus vežiojami moksleiviai iš Šešuolių.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, nuo 2000 m. šalies savivaldybėms yra nupirkta 821 autobusas.

Daivos ZIMBLIENĖS nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį