Prestižinės šalies krepšinio mokyklos stovykloms renkasi UTVM sporto kompleksą. Michailo LEVINO nuotr.

Naujausi, Sportas

Ukmergėje prakaitą lieja būsimos krepšinio žvaigždės

Trečiadienis, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos (UTVM) sporto kompleksas. Čia esanti krepšinio salė pilna skirtingo amžiaus vaikų, bumsinčių į grindis kamuolius. Atėjus 17 valandai viskas greitai pasikeičia. Nuleidžiamos sporto salės langų žaliuzės, berniukai į aikštės vidurį perstumia kėdes, ekrane pasirodo apšilti išbėgę krepšininkai. Tuoj prasidės olimpinių žaidynių ketvirtfinalio rungtynės.

Suskambus Lietuvos himnui, visi atsistoja ir daugiau nei šešiasdešimt vaikų gieda kartu su nacionalinės komandos žaidėjais, esančiais Brazilijoje.

Per mėnesį – beveik du šimtai sportininkų

Vasaros pabaiga – tai laikas, kai jaunieji sportininkai turi pamiršti atostogas ir pradėti treniruotis. Tam jie renkasi į specialias stovyklas, skirtas fizinei kondicijai atstatyti ir pradėti ruoštis naujam sezonui. Krepšinio aukštumų siekiantys vaikai būtent to ir susirinko Technologijų ir verslo mokykloje.

Treneris G. Pocius duoda nurodymus savo auklėtiniui. M. LEVINO nuotr.

Treneris G. Pocius duoda nurodymus savo auklėtiniui.
M. LEVINO nuotr.

Jau antrus metus šios mokymo įstaigos sporto kompleksas kviečia šalies krepšinio mokyklas atvykti ir rengti stovyklas šiuolaikiškoje sporto bazėje. Iki penktadienio čia plušo Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtiniai.

Stovyklos UTVM komplekse vyks iki rugsėjo. Aktyvaus sporto maratoną pirmieji nuo rugpjūčio 1 iki 10 dienos pradėjo per trisdešimt 2004–2007 metais gimusių Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtinių, juos prižiūrėjo du treneriai. Pastariesiems išvykus, juos iš karto pakeitė tos pačios krepšinio akademijos vyresni krepšininkai. Iki rugpjūčio 19 dienos čia stovyklavo per šešiasdešimt 11–15 metų amžiaus paauglių. Nuo šeštadienio juos pakeitė jau kitos, Sostinės krepšinio mokyklos, 1999–2005 metais gimę krepšininkai, kurių bus septynios dešimtys.

Lyginant su praėjusiais metais, krepšinio stovyklos UTVM populiarėja. Pernai rugpjūtį čia stovyklavo dvi krepšininkų grupės.

Siekiama aukščiausio lygio

Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos sporto komplekso administratorius Nerijus Vasiliauskas, kalbėdamas apie tai, kuo čia esančios sąlygos traukia stovyklautojus, teigė, jog pirmiausia juos tenkina visa esama bazė – aukšto lygio krepšinio salė, stadionas. Viskas yra toje pačioje erdvėje, čia pat vaikai apgyvendinami ir maitinami. Visai šalia teka Šventoji, kur stovyklautojai gali išsimaudyti.

Sporto kompleksas vienu metu galėtų priimti kiek daugiau nei šimtą vaikų. Čia esantis inventorius taip pat praverčia. Aukščiausio lygio treneriams dirbant su vaikais naudojami įvairiausi atributai, įrankiai. Čia nieko netrūksta, nes tai, ko neturi patys, jiems gali paskolinti patalpų šeimininkai. Krepšinio mokyklų auklėtiniams sudaromos sąlygos naudotis komplekse esančiais treniruokliais, vaikai gali žaisti stalo tenisą. Šiam užsiėmimui skirti stalai laisvai prieinami stovyklautojams.

Vaikai maitinami tris kartus per dieną, papildomai vakare jiems dar skiriami vadinamieji naktipiečiai. Pirmas dvi grupes maitino kavinė „Ąžuoliukas“, trečioji valgo UTVM valgyklos ruoštą maistą. Maisto racionas yra suderinamas su krepšinio mokykla, kasdien jis vis kitoks.

Laimingi vaikai – laimingi tėvai

Jauniausieji stovyklavo pirmieji. Nerijaus VASILIAUSKO nuotr.

Norint nukonkuruoti šalia esančias tokias pat paslaugas siūlančias sporto bazes, labai svarbus aptarnavimas, todėl stengiamasi kreipti dėmesį ir į mažus dalykus. Pavyzdžiui, sporto komplekse buvo transliuojamos visos Lietuvos krepšinio rinktinės varžybos olimpiadoje. Vidury nakties vaikai ir treneriai rinkdavosi stebėti rungtynių dideliame ekrane. Be to, vakarais krepšinio salėje groja muzika. „Rugpjūčio pradžioje, kai stovyklavo mažiausieji, vyko tėvų diena. Nusprendėme padaryti šventę“, – sako N. Vasiliauskas. Renginio metu vyko krepšinio rungtynės, grojo muzika, varžybos buvo nuotaikingai komentuojamos.

Viską stengiamasi sukurti taip, kad patenkinti liktų tiek vaikai, tiek treneriai. Be abejo, kai vaikas yra laimingas, atitinkama būna ir tėvų reakcija. „Net ir šiandien (trečiadienį – aut. past.) prie manęs priėjo vienas iš savo atžalų aplankyti atvykusių tėvų. Jis dėkojo už sukurtas sąlygas bei naktines krepšinio transliacijas“, – džiaugėsi Nerijus.

Nors mažiausieji krepšinio stovyklos dalyviai šiek tiek sunkiau ištveria išsiskyrimą su namais, vyresnieji kolegos prie naujos vietos prisitaiko daug lengviau. Didžioji dalis žino, ko atvažiavo bei ką nori pasiekti, todėl nesiskundžia.

Sunkus darbas vaikų negąsdina

Jaunieji krepšininkai stovykloje dieną pradeda nuo mankštos aštuntą valandą ryte. Visas vaikams tenkantis krūvis yra suplanuotas – treniruočių intensyvumas sustyguotas taip, kad grįžę po stovyklos jie būtų fiziškai pasiruošę pradėti naują krepšinio sezoną. Stovyklos programa yra kiekvieno trenerio asmeninis reikalas. Vieni daugiau laiko su vaikais praleidžia lauke, kiti – salėje. Vieni veda jaunuosius krepšininkus į upę maudytis, kiti renkasi kitus dalykus.

Šių vaikų intensyviomis treniruotėmis neišgąsdinsi. Jie myli krepšinį ir tai galima suprasti praleidus vos kelias minutes šalia jų. Stovyklautojai niekada nepaleidžia kamuolio iš rankų, žino visas krepšinio naujienas. Atsidavimas šiam sportui ir profesionalus požiūris duoda rezultatų.

Ateities krepšinio žvaigždės

Ukmergėje pluša gabiausių krepšinio mokyklų atstovai. Dabartiniai penkiolikmečiai, 2001 metais gimusieji, yra daugkartiniai savo amžiaus grupės šalyje čempionai, šiais metais tapę prizininkais. Komandos sudėtyje yra trys Lietuvos iki 15 metų amžiaus rinktinės nariai.

Stovyklautojai gieda himną krepšinio transliacijos metu. AUTORIAUS nuotr.

Stovyklautojai gieda himną krepšinio transliacijos metu. AUTORIAUS nuotr.

Metais jaunesnių krepšininkų pasiekimai unikalūs. 2002 metais gimę Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtiniai ne tik nemažai metų iš eilės laimi šalies čempionatą, bet ir pastaruosius trejus metus nėra patyrę nė vieno pralaimėjimo. Šioje komandoje žaidžia keturi iki 14 metų amžiaus šalies rinktinės nariai, tarp kurių ir Augustas Marčiulionis, vieno geriausių visų laikų krepšininko Šarūno Marčiulionio sūnus.

Aukšto lygio pasiekimais gali pasigirti ir jaunesnieji, tarp jų yra ne vienas savo amžiaus grupės šalies čempionas ir prizininkas. Stovyklose su vaikais dirba tokie treneriai kaip Tomas Tarasevičius, Gytautas Kevinas, Edvinas Justa, kuris yra vienas iš Lietuvos iki 15 metų amžiaus rinktinės trenerių, Gintaras Pocius, krepšininko Martyno Pociaus tėvas.

Palikite komentarą apie straipsnį