Braidžiojimas po balas suteikė daug malonumo.

Jaunimas

Vaikai patyrė vasaros džiaugsmus

Vasarą, atostogų metu, ištuštėja ir miesto vaikų lopšeliai-darželiai. Sumažėjus vaikų grupėse, jos sujungiamos, tačiau veikla ikimokyklinėse įstaigose nenutrūksta. Tai pajuto ir lopšelio-darželio „Eglutė“ auklėtiniai. „Voveriukų“, „Drugelių“ ir „Boružiukų“ grupių 5–6 metų vaikai kartu su auklėtojomis Vyginta Blažiene ir Virginija Didiene įsijungė į nuotaikingą projektą „Basakojai, pirmyn per vasarą“.

„Šis mini projektas gimė spontaniškai, atsižvelgus į oro sąlygas, susirinkusius vaikus“, – pasakojo auklėtoja V. Blažienė, pridurdama, jog net nepastebėjo, kaip greit prabėgo mėnuo.

Kiekvieną dieną darželinukų laukė naujos, netikėtos veiklos, atradimai, nuotykiai. Projektą vaikai pradėjo mindami dviračių pedalus, vilkėdami šviesą atspindinčias liemenes, užsidėję dviratininkų šalmus. Pasigaminę vėliavėles iš spalvotų juostelių visi suko ratus po lopšelio-darželio kiemą, keldami triukšmą ir traukdami aplinkinių dėmesį.

Saulėtomis dienomis mažieji, kieme pasitiesę popieriaus lapus, paveikslus tapė ne teptukais, kaip įprasta, o kojytėmis. Jas merkė į paruoštus dažus ir tipeno, margino savo piešinius. Nusidažė ne tik popieriaus lapai, bet ir žolytė bei pėdutės. Šis potyris vaikams sukėlė daug teigiamų emocijų ir džiaugsmo.

Kiekvieną rytą visi pradėdavo mankštele ir braidymu po balutes. Jei būdavo šilta, vaikai bėgiodavo basi, o jei oras atvėsdavo apsiaudavo guminius batus. Tačiau labiausiai auklėtiniams patiko basakojų braidynės.

„Vaikščiojimas basomis – tai ėjimas sveikatos keliu“, – įsitikinusi projekto sumanytoja auklėtoja V. Blažienė.

Apie vaikščiojimo basomis po ryto rasą, žolę, nelygiu paviršiumi naudą sveikatai bylojo ir parengtas informacinis plakatas. Tokie pasivaikščiojimai reguliuoja kūno temperatūrą, gerina kraujo apytaką, regėjimą, yra puiki plokščiapadystės profilaktika.

Projekto metu vaikai susipažino ir su ryto rasos bei lietaus lašų gaiva. Liesdami vandens lašeliais padengtus kiemo augalus, drėkino rankutes, vilgė veidukus.

Vėsesnėmis dienomis darželio kieme mažieji mielai važinėjosi paspirtukais.

Buvo ir tokių vaikų, kurie vasarą nelanko darželio, bet išvydę taip linksmai laiką leidžiančius savo draugus, panoro prie jų prisijungti. Į projekto veiklas taip pat buvo įtraukti patys mažiausieji „Eglutės“ auklėtiniai.

Projekto atidarymo iškilmes pradėjo dviratininkai.

Projekto atidarymo iškilmes pradėjo dviratininkai.

Palikite komentarą apie straipsnį